R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873599 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bike Maraton w Szklarskiej Porębie
z Michałem Kwiatkowskim

 

Mistrz Polski w sobotę w roli honorowego startera, w niedzielę zaprasza na trening

 

Dzisiaj, 16 sierpnia, w Szklarskiej Porębie rozegrana zostanie siódma edycja tegorocznego cyklu Bike Maraton. Będzie to wyjątkowa impreza i to z kilku powodów.

Po pierwsze, Bike Maraton Szklarska Poręba będzie częścią Festiwalu Rowerowego, czyli najstarszego zlotu miłośników wszystkich dyscyplin i odmian rowerowania. Będzie to już 18 odsłona tego święta kolarzy, w tym roku festiwal rozpoczął się już w czwartek, 14 sierpnia, od wycieczek – do wyboru był wyjazd na trasę Mini Bike Maratonu z Maciejem Grabkiem lub Rodzinny Rajd Rowerowy z Henrykiem Sytnerem, dziennikarzem radiowej Trójki.

Drugim elementem wyróżniającym ten Bike Maraton spośród innych będzie obecność wyjątkowego gościa. Honorowym starterem Bike Maratonu będzie Michał Kwiatkowski, dobrze znany wszystkim zawodowy kolarz wraz z adeptami jego szkółki kolarskiej Copernicus z Torunia. Popularny „Kwiato” da sygnał do startu VII edycji BM a także będzie obecny na dekoracjach. A w niedzielę 17 sierpnia nie lada gratka - każdy będzie mógł wybrać się na trening z „Kwiatkiem”. Spotykamy się o godz. 10.00 przy apartamentach Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie Średniej.


Bike Maraton odbędzie się, po kilku latach przerwy, w niedzielę 7 września w Poznaniu.

Ale wcześniej bo już w sobotę, punktualnie o godz. 11.00, zawodnicy uczestniczący w Bike Maratonie wyjadą na trasy VII edycji tegorocznej serii najpopularniejszych maratonów MTB w Polsce.

Tym razem, tak jak zawsze, Maciej Grabek z ekipą przygotowali trzy trasy do wyboru. Najkrótszy dystans Mini, przeznaczony dla mniej zaawansowanych kolarzy liczy 23 km, średni dystans Mega to 55 km i sporo podjazdów, a więc wybierający się na tą trasę muszą mieć sporo kondycji. Giga to najdłuższy, królewski dystans tej edycji, wyzwanie dla prawdziwych twardzieli, dla których nie straszna trasa licząca 75 km po najtrudniejszych karkonoskich ścieżkach.

Bike Maraton w Szklarskiej Porębie to także raj dla najmłodszych kolarzy górskich. Przez cały czas trwania festiwalu działać będzie Strefa Dziecka, czyli specjalnie przygotowany tor przeszkód do pokonania na rowerze . W sobotę odbędzie się Junior Trophy czyli Dziecięcy Bike Maraton. Hotel Interferie Bornit**** w Szklarskiej Porębie zadba by naszym milusińskim nie doskwierał głód, serwując darmowe pasta party dla najmłodszych.

Więcej informacji dotyczących Bike Maratonu na Festiwalu Rowerowym w Szklarskiej Porębie
na stronach: www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL