R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827080 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kostrzyn MTB Maraton
w najbliższą niedzielę

 

Mistrzostwa Polski Małżeństw


Przed rokiem na dystansie Mega triumfował Bartosz Banach przed Adamem Adamkiewiczem i Maciejem Kasprzakiem. Kostrzyn, maj 2015.
Fot. Piotr Kurek

Kostrzyn MTB Maraton w najbliższą niedzielę. Już po raz trzeci w podpoznańskim miasteczku odbędzie się impreza sportowo-rekreacyjna, do której zgłosiło się dotąd 368 osób. Zapowiada się sympatyczne spotkanie rowerowe z dobrymi nagrodami, w ramach którego rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Małżeństw w maratonie MTB.

Kostrzyn MTB Maraton zostanie rozegrany na trzech dystansach: Mega - 50 km, Mini - 33 km i Rodzinny - 13 km. Zawodniczki i zawodnicy wystartują ze Stadionu Sportowego Lechii Kostrzyn i tutaj też będą finiszować, pojadą zaś przez Glinkę Duchowną, Starą Górkę, Promno, Kociałkową Górkę, Wiktorowo i Siedlec. Ci z dystansu Mega w okolicach Promna pokonają trzy pętle, by następnie szybko pomknąć na metę.


Mapka maratonowych zmagań w niedzielę 15 maja.

Dziesięć kategorii na Mega, dziesięć kategorii na Mini. Organizatorzy przygotowali dużo pucharów i medali, także nagrody finansowe dla najlepszych kobiet i mężczyzn (Mega - pierwszych pięć miejsc od 500,00 do 100,00 złotych; Mini - pierwsze trzy miejsca od 300,00 do 100,00 złotych). Na dystansach Mega i Mini trzy najlepsze drużyny zostaną uhonorowane pucharami.

Zwycięzcy Polski Małżenstw zostaną udekorowani koszulkami mistrzowskimi oraz trójka najszybszych par zostanie udekorowana medalami. Będą dla nich i jeszcze inne nagrody.


Burmistrz Kostrzyna Wielkopolskiego Szymon Matysek z Marysią Górniak na rękach i sześciu najlepszych zawodników na dystansie Mini. Maj 2015.
Fot. Piotr Kurek

Imprezę organizuje firma Agrochest, której szef Tomasz Rybarczyk jest zapalonym maratończykiem MTB. Wspiera ją Urząd Miasta i Gminy Kostrzyn oraz Stowarzyszenie Walka Kostrzyn.

Swój patronat nad imprezą roztoczyli marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak i starosta poznański Jan Grabkowski.

Zapisy internetowe zakończyły się w poniedziałek 9 maja. Biuro Zawodów przyjmować będzie zgłoszenia do imprezy w sobotę od 16 do 18 i w niedzielę od 8 do 10.30. Start na Mega o godzinie 11.00, ci z Mini ruszą na trasę o 11.10, ci z Rodzinnego o 11.20. Odbędzie się także Baby Race - dla dzieci z rocznika 2009 i młodszych.

Miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na Stadionie Sportowym Lechii Kostrzyn przy ulicy Sportowej 12.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL