R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41695635 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zwycięski Marek Konwa

 

Piąta edycja Grand Prix Kaczmarek
Electric MTB w Zielonej Góra


Marek Konwa, tegoroczny mistrz Polski MTB - tytuł wywalczył w Żerkowie, w Zielonej Górze, czyli u siebie u domu, wygrał zdecydowanie maraton na rowerach górskich z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.
Fot. FOTOMTB.PL

W niedzielę 14 lipca Zielona Góra po raz pierwszy gościła uczestników cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Do Winnego Grodu zawodnicy przyjechali na piątą edycję zawodów, które rozpoczęły się w kwietniu w Olejnicy, a zakończą finałem w Wolsztynie na koniec września. Cały cykl składa się z siedmiu maratonów.

- Frekwencja bardzo dopisała, mieliśmy blisko 600 uczestników. Mamy już spore doświadczenie w organizacji zawodów rowerowych, ale ten wyścig był największym, jaki do tej pory organizowaliśmy i zarazem chyba największym, jaki w ostatnich latach odbył się w Zielonej Górze – powiedział Wacław Hansz, prezes Lubuskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, organizator 5. edycji tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. – Dlatego bardzo się cieszę, że wszystko się udało, a radość jest tym większa, że takie opinie bezpośrednio wyrażali uczestnicy.

Faktycznie, grupa zawodników ze Srebrnej Góry oceniła, iż maraton został zorganizowany na poziomie europejskim. Pozytywnie o wyścigu wypowiadał się również Tomasz Smolak, sędzia główny zawodów. – Wszystko przebiegało bardzo sprawnie, mam nadzieję, że Zielona Góra na stałe wpisze się w harmonogram cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.


Na trasie zielonogórskiego maratonu MTB.
Fot. FOTOMTB.PL

– Moim zdaniem, wszystko wypadło bardzo dobrze, frekwencja dopisała, a pod koniec nawet pogoda – ocenia Marek Konwa, zwycięzca zawodów, a jednocześnie patron całego cyklu, tegoroczny mistrz Polski MTB. - Trasa podobała się uczestnikom, co dla mnie było szczególnie ważne, bo sam ją wytyczałem. Byłem więc bardzo ciekaw, jak przyjmą ją uczestnicy.

Trasa nie należała do łatwych. Choć była raczej krótka, bo na dystansie Miniliczyła zaledwie 15, 5 km, na Mega zaś 45 km, to prowadziła po bardzo zróżnicowanym terenie. Podjazdy miały różny stopień trudności, niektóre sprawiły, że uczestnicy poczuli się jak na prawdziwym górskim maratonie. Zjazdy były szybkie i techniczne. Nie brakowało m.in. przejazdów „singlami” obok malowniczych oczek wodnych oraz pięknych widoków i ciekawego ukształtowania terenu.

Wśród pań pierwsza na metę przyjechała Małgorzata Zellner z Poznania, druga Magdalena Hałajczak, również z Poznania, a trzecia Iwona Kurczab z Ząbkowic Śląskich. Jeśli chodzi o panów, to tuż za Markiem Konwą na metę wjechali Piotr Kurczab (Ząbkowice Śląskie) i Michał Kowalczyk (Swarzędz).

Etap w Zielonej Górze spotkał się również z dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników. Do wyścigu dla dzieci zgłosiło się aż 50 miłośników sportu rowerowego.

Zawody odbyły się pod patronatem prezydenta Zielona Góra Janusza Kubickiego. Kolejne edycja - tuż po wakacjach, 1 września w Nowej Soli.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL