R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739577 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Za miesiąc spotykamy się
w Krośnie Odrzańskim

 

Grand Prix Kaczmarek: jutro ruszają zapisy


Grzegorz Grabarek i Mariusz Gil stoczyli przed rokiem w Krośnie Odrzańskim zaciętą walkę o zwycięstwo. 30 maja 2021.
Fot. FOTOMTB.pl

Za miesiąc, 10 kwietnia, w Krośnie Odrzańskim odbędzie się pierwszy w tym roku maraton MTB  prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Jutro, w piątek 11 marca, zaczynają się zapisy do zawodów sezonu 2022.


– To już trzynasty sezon prestiżowych maratonów MTB pod szyldem Kaczmarek Electric - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka tego cyklu od roku 2017. – Nasze zawody są zgłoszone do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego, stąd mogą w nich startować zawodniczki i zawodnicy z licencjami elity. Tak było w minionych latach, tak też i będzie w tym sezonie.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej epidemią koronawirusa, w tym roku odbędę się wyścigi rowerowe dla najmłodszych. Tak więc rodzice już teraz mogą pomyśleć o starcie ich pociech w Krośnie Odrzańskim. Tamże najmłodsi rywalizować będą w parku miejskim, niedaleko od placu Uniii Europejskiej, gdzie usytuowane będzie miasteczko zawodów. Zawody dzieci do lat 10 odbędą się w 10 z 12 tegorocznych lokalizacji: Krośno Odrzańskie, Żary, Sulechów, Murowana Goślina, Żerków, Polkowice, Zielona Góra, Sulechów, Świebodzin, Wolsztyn.– Trasa w Krośnie Odrzańskim 10 kwietnia będzie podobna do tej z poprzedniego roku. Gospodarze imprezy - burmistrz Marek Cebula i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Struk - bardzo mi pomagają i chcą, by tegoroczna inauguracja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB wypadła imponująca - podkreśla Joanna Balawajder.

Nowością tegorocznego regulaminu cyklu jest to, że klasyfikacja drużynowa będzie prowadzona dla trzech dystansów (MIni, Mega, Giga - Pro) oddzielnie:  team stanowią cztery osoby.

Dwanaście lokalizacji roku 2022. Pierwsza to Krosno Odrzańskie, w kwietniu też Żary. W maju widzimy się w Sulechowie i w podpoznańskiej Murowanej Goślinie (myślę sobie, że będzie to ludny maraton - rekordowa frekwencja). W czerwcu fani kolarstwa górskiego spotkają się w Chodzieży i w Żerkowie. 3 lipca po raz pierwszy zawitają oni do Polkowic. W końcu sierpnia zawody odbędą się w podleszczyńskiej Trzebani. We wrześniu odbędą się trzy imprezy na Ziemi Lubuskiej (Zielona Góra, Sulechów i Świebodzin). Wielki finał został zaplanowany na pierwszą niedzielę października w Wolsztynie.

– Kalendarz dopięty, za miesiąc zaczynamy kolejny sezon wyścigów kolarskich tworzonych z pasją. Jutro ruszam do Polanicy-Zdroju, by w kobiecym towarzystwie (koleżanki z Seven Perceptus Team i nie tylko ) pojeździć na swym szosowym Colnago. Mam w tym roku, jak w minionych pięciu latach, na głowie koordynację cyklu Grand Prix Kaczmarek. Ale także w sezonie 2022 zamierzam aktywnie uczestniczyć w wyścigach szosowych z cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk - mówi Joanna Balawajder.

                                  Piotr Kurek  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL