R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902530 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Trzej Muszkieterowie
jechali znów razem

 

435 maratończyków MTB w Łopuchowie


Trzej "Muszkieterowie", czyli Michał Górniak (od lewej), Hubert Semczuk i Filip Jeleniewski. Łopuchowo, 8 października 2017.
Fot. Piotr Kurek

Michał Górniak, Hubert Semczuk i Filip Jeleniewski (wszyscy Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) od pewnego czasu w wielkopolskich maratonach na rowerach górskich (Bike Cross Gogol MTB) przyjeżdżąją na metę razem. Meldują się na niej jako pierwsi. Dziś w Łopuchowie znów pokazali swą klasę, zajmując miejsca 1., 2. i 4. na dystansie Mega (60 km). Między nich, na miejsce trzecie, wdarł się Mateusz Laszczyk (Agrochest Team). 

Pogoda od poranka, po mokrej nocy, była wielce zniechęcająca. Momentami siąpiło, momentami padał deszcz, momentami się przejaśniało. W takich warunkach przyjazd aż 435 fanów MTB do Łopuchowa należy uznać za dobry wynik frekwencyjny.


Jakub Sobótka (3451) z Murowanej Gośliny debiutował dziś w maratonie MTB. Na mecie czekała na niego z przejęciem sympatyczna rodzina.
Fot. Piotr Kurek

Na jazdę na trasie Mega (60 km) zdecydowało się 99 osób, w tym 8 kobiet. Jak przed dwoma tygodniami w Suchym Lesie, na czele pedałowali trzej "Muszkieterowie", czyli Hubert Semczuk, Michał Górniak i Filip Jeleniewski. 

Ci dwaj pierwsi potrzebowali niecałe dwie godziny na pokonanie 60 kilometrów. Stopery zanotowały czas Huberta Semczuka (1:58:45) i Michała Górniaka (1:58:47), trzeci był Mateusz Laszczyk (1:59:07), czwarty - Filip Jeleniewski (1:59:13). Piąty był Mateusz Mróz (Convert MrózRowery Team - 2:03:05), szósty Radosław Lonka (Volkswagen Samochody Użytkowe - 2:03:14).

 
Izabela Gościańska (od lewej), Joanna Połuch i Martyna Paszkowska.
Fot. Piotr Kurek

Pierwsza szóstka to zawodnicy utytułowani i sprawdzeni w rozmaitych maratonowych bojach. Na miejscu siódmym uplasował się debiutant - Jan Łamaszewski (UKS Mróz Jedynka Kórnik - 2:03:29). – To mój debiut w maratonie MTB. Jestem juniorem, rocznik 1999, i ścigam się na szosie - powiedział na linii mety podopieczny trenera Roberta Taciaka.  

To wielce utalentowany junior, który w końcu sierpnia tego roku podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w Wysowej-Zdroju wywalczył tytuł championa kraju, uciekając na 100-kilometrowej trasie aż 75 km. Przed rokiem z Wojciechem Bystrzyckim (kolega z kórnickiego klubu) zdobyli tytuł mistrzów Polski w jeździe parami.

 
"Muszkieterowie" i ich koledzy z ekipy Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link.
Fot. Piotr Kurek

Dziś było na starcie i na mecie, także na całej trasie - bardzo błotniście. Zawodniczki i zawodnicy dojeżdżali bardzo zmęczeni i ubrudzeni. Dotyczy to w równej mierze startujących na krótszej i dłuższej trasie. 

Na Mega wśród pań pewnie triumfowała Marta Gogolewska (Merx Team) przed Magdaleną Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Ewą Szymankiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), Kamilą Wójcikiewicz (Rooweromania Team Poznań), Dorotą Zozulińską-Ziółkiewicz (MEDBIKE Gabinety Lekarskie) i Małgorzatą Gogolewską (Gogol MTB Team).

 
Fani MTB z Wyrzyska.
Fot. Hanna Marczak

Na trasie Mini zaciętą walkę o pierwsze miejsce stoczyli Piotr Marciniak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Radosław Kozal (FTI Racing Team). Na boisko piłkarskie jako pierwszy wjechał zawodnik "Eurobajków", ale defekt roweru pozbawił go chyba pewnego zwycięstwa. Odniósł je Radosław Kozal, Piotr Marciniak z zablokowaną przerzutką zdołał dobiec do mety przed Szymonem Matuszakiem (trzecie miejsce). 

Wśród kobiet na Mini triumfowała Martyna Paszkowska (Superior Bike Team) przed Emilią Wojtkowiak (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), Joanną Połuch (JakśBud Biedrusko), Sylwią Szpulewską-Larek (Rooweromania Oborniki), Izabelą Gościańską (DT4YOU MTB Team) i Magdaleną Klauzą (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link).

Kandydatka do pierwszego miejsca Izabela Gościańska, mniej więcej w połowie trasy, miała problemy techniczne z rowerem. Pomógł jej przezwyciężyć jeden z zawodników, ale nie zdołała już dogonić rywalek i na finiszowej kresce pojawiła się ponad trzy minuty za zwyciężczynią. 

 
Piotr Marciniak, Radosław Kozal i Szymon Matuszak.
Fot. Hanna Marczak

W trakcie zawodów zerwał się silny wiatr, który przewracał płotki, namioty. Na całe szczęście, był krótkotrwały i można było bez przeszkód kontynuować zawody.

Honorowali najlepszych sołtys Łopuchowa i zarazem radny Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie Leszek Sommerfeld, szef Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Murowanej Goślinie Arkadiusz Bednarek oraz przedstawiciel firmy Krotoski-Cichy (jeden z sponsorów imprezy) Robert Nowakowski.

Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017 za nami. Dziś była ostatnia edycja cyklu, na który złożyło się aż jedenaście zawodów. Ich podsumowanie za trzynaście dni, 21 października o godzinie 18.30, w hali sportowej w Murowanej Goślinie

                                      Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL