R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826596 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedenaście maratonów
od marca do października 2020

 

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB
na terenie Dolnego Śląska, Lubuskiego i Wielkopolski– Terminy i miejscowości ustalone, cykl Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020 rozpocznie się 29 marca w Rydzynie. Odbędzie się jedenaście maratonów na terenie trzech województw: Dolnego Śląska, Lubuskiego i Wielkopolski - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka tego przedsięwzięcia już od czterech lat.


Rydzyna od kilku lat jest miejscem, gdzie odbywa się inauguracja tego wielce prestiżowego cyklu maratonów MTB. W tym roku to wielkopolskie miasteczko powita pasjonatów kolarstwa górskiego oraz kibiców w niedzielę 29 marca. Co roku zawsze ten początek wypada imponująco, zarówno pod względem frekwencji startujących jak i atrakcji.

– W tym sezonie zadbamy szczególnie, by oznakowanie tras na każdej imprezie było wzorcowe, by nikt, absolutnie nikt nie zabłądził na wyścigowym szlaku - podkreśla Joanna Balawajder. I dodaje: – Udział w takiej imprezie to dla zawodniczki i zawodnika wysiłek, stąd catering i żywienie ma być smaczne i pożywne. Większą niż dotąd uwagę zwrócimy na regularnie startujących, tworząc swoisty program lojalnościowy (gażdety dla nich na każdych zawodach).

Pierwsza impreza w marcu w Rydzynie, następna 26 kwietnia w Żarach, w maju dwie - 17 w Sulechowie i 31 w Krośnie Odrzańskim, w czerwcu też dwie (obie po raz pierwszy w nowych lokalizacjach) - 14 w Babimoście i 21 w Kliczkowie. 19 lipca fani MTB zawitają do Pniew (ładna okolica, ciekawa trasa), 30 sierpnia do Rawicza (w tych miejscach Grand Prix Kaczmarek odbędzie się po raz pierwszy). We wrześniu dwie odsłony kolarskiej rywalizacji - 13 w Nowej Soli i 27 w Jakubowie. I wielki finał, jak co roku, w Wolsztynie - 4 października.

– Dystanse Mini będą liczyły około 25 km, Mega - 40 km a te najdłuższe, czyli Giga, od 60 do 70 kilometrów - mówi Joanna Balawajder. I dodaje: – Pragniemy, by jedenasty sezon cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB stał na wysokim poziomie sportowym, by przyciągnął nowych entuzjastów rowerowej rywalizacji, by emocje i dobre wrażenia towarzyszyły wszystkim przez cały sezon.

– W roku 2020 nie zabraknie nas na zawodach tego cyklu - mówi Piotr Pawlak z Poznania, szef Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu. – Liczba naszych ludzi na każdej edycji wahać się będzie od 20 do 30 osób. Liderami będą znani, lubiani i popularni zawodnicy w polskiej społeczności MTB: Andrzej Kaiser i Mariusz Gil. Zdobywać będą dla nas punkty utytułowane zawodniczki, jak Małgorzata Zellner i Magdalena Hałajczak. Być może i ja pokuszę się o starty w tegorocznym cyklu - sumuje krótką wypowiedź Piotr Pawlak.

– W roku ubiegłym mój zespół, czyli Thule Polska, zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB - mówi Tomasz Kaczmarek, stomatolog z Wielenia i główny organizator Michałków. – Przed nami były tylko naprawdę silne ekipy REAL 64-100, "Eurobajków" i Mateusza Rybczyńskiego. W tym sezonie liczymy jedynie 9 osób, ale chcemy powalczyć. Liderami będą Paweł Grześkowiak z Krzyża Wielkpolskiego i Mateusz Łangowski z Gorzowa Wielkopolskiego, szefem ekipy Piotr Banecki z firmy Thule Polska - podkreśla lekarz i zarazem wielki fan rowerów.

I jeszcze jedno: zostałem poproszony o to, by maratony MTB 2020 pod organizacyjnym parasolem firmy Kaczmarek Electric poprowadzić z mikrofonem w ręku. Propozycję przyjąłem i będę swym głosem na starcie wyprawiał w drogę mocarzy polskiego MTB i debiutantów oraz jednych i drugich serdecznie witał na mecie. Przez cały sezon, od 29 marca do 4 października, bez wyjątku.

Do zobaczenia w Rydzynie!

                                  Piotr Kurek  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL