R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41322843 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Bartosz Banach wygrał w Bydgoszczy

 

Kolarze HP-Sferis bardzo aktywni w kilku ważnych imprezach kolarstwa górskiego


Bartosz Banach wygrał dziś w Bydgoszczy czwartą edycję Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB, ustanawiając nowy rekord trasy.

W miniony weekend kolarze ekipy HP-Sferis startowali w kilku wyścigach. Największym sukcesem pochwalić się może Bartosz Banach, który wygrał 4. edycję Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB, ustanawiając nowy rekord trasy.

W sobotę, w drugiej edycji Bike Maratonu w Zdzieszowicach wystartował Wojciech Halejak. Dystans Giga liczył 72 kilometry, jednak szybko po starcie na czele znaleźli się Bogdan Czarnota z Halejakiem. Ta dwójka zgodnie współpracowała przez cały wyścig, a o zwycięstwie zadecydował finisz. Wygrał Czarnota, a Halejak musiał zadowolić się drugim miejscem.

Dzień później Wojciech Halejak wystartował wraz z Michałem Kowalczykiem w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB - Boszkowo. Po szybkich pierwszych kilometrach, gdzie było kilka technicznych elementów i wąskich ścieżek, na czele uformowała się trójka: Wojciech Halejak, Marek Konwa i Andrzej Kaiser. Tak dotarli do ostatniego kilometra, gdzie na samotny atak zdecydował się Konwa, osiągając 10-sekundową przewagę na mecie. W sprinterskim pojedynku o drugą pozycję, lepszy okazał się Halejak. Piąte miejsce zajął Michał Kowalczyk.

Bracia Banachowie postanowili wystartować w Bydgoszczy. Organizatorzy wyścigu ufundowali specjalną nagrodę w wysokości 1000 złotych, za pobicie rekordu trasy. Od startu mocne tempo nadali między innymi Bartosz i Robert Banach, ale jak się okazało później, wyścig był teatrem jednego aktora, gdyż Bartosz tego dnia okazał się nie do pokonania.

- Po kilku akcjach zaczepnych i podkręcaniu tempa zdecydowaliśmy się, że spróbuję odjechać solo. Robert nie czuł się tego dnia dobrze i uznaliśmy to za najlepsze rozwiązanie. Od około 10 kilometra jechałem sam i udało mi sie dowieźć zwycięstwo do mety. Cieszę się tym bardziej, gdyż mój czas okazał się lepszy od dotychczasowego rekordu. Moje zwycięstwo chciałbym zadedykować naszemu dyrektorowi sportowemu Piotrowi Kosmali, który obchodzi w dniu dzisiejszym urodziny. Myślę, że sprawiłem mu mały prezent - powiedział Bartosz Banach. Drugi miejsce zajął Przemysław Ebertowski, a z dużej grupki, finisz o trzecie miejsce wygrał Robert Banach.

Najbliższe dni kolarze ekipy HP-Sferis spędzą w Dolsku, z którego 5 maja wyruszą na pierwszą edycję Pucharu Polski w Maratonie MTB, który odbędzie się podczas Skandia Maraton Lang Team w Krakowie.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL