R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329897 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Dobra dawka prawdziwego MTB

 

Singiel Duda czeka w Sulechowie


W najbliższy weekend fani MTB spotykają się w Sulechowie.
Fot. Kaczmarek Electric

W najbliższy weekend pasjonaci MTB spotykają się w Sulechowie na drugiej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020. Dwudniowa rywalizacja maratończyków (w sobotę 29 sierpnia dystans Mini, w niedzielę 30 sierpnia Mega) zapowiada się niezwykle ciekawie na ciekawie przygotowanej trasie przez niezawodną grupę Bikesul.


To miejscowi, znaczy się sulechowscy, pasjonaci kolarstwa górskiego wzięli na swe barki odpowiedzialność za jej wyznaczenie i oznakowanie. Tak, by przypadła do gustu wszystkim startującym.

Po pierwsze, zgodnie z tutejszą tradycją, trasa ma zupełnie nowy układ, gdyż przebiega w odwrotnym kierunku niż rok temu. Będą odcinki do pokonania pod prąd, będą nowe single, pojawią się fragmenty z dawnych lat. Ogólnie rzecz biorąc, nie będzie łatwo! 

Start tradycyjnie odbędzie się w okolicach basenu w Sulechowie. Pierwsze cztery kilometry będą jazdą po płaskiej i szerokiej drodze. Na szóstym kilometrze pojawi się trudny piaszczysty podjazd, za nim singiel Barksul, za nim kilka następnych (o nazwach Padlina, S3, Ryzel 2) - bardzo technicznych. Po drodze startujących zachwyci piękny iglasty lasek z wymagającym zjazdem, znajdzie się też kilka kładek i drobnych przeszkód. – Zabawa gwarantowana - mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sulechowie Łukasz Duch. 

Na dziesiątym kilometrze maratończycy wjadą na szeroką szutrówkę, z której rozpocznie się ostre pedałowanie pod Golgotę. Dalej będzie techniczny Trawers (klasyka tutejszych tras), Wzgórze Mistrzów i nowość - singiel w wąwozie. Jakby tego było mało, następnie do pokonania będzie zjazd Grobla i podjazd pod Wzgórze 170.

To nie wszystkie trudności na trasie o długości około 30 kilometrów. Dalej podjazd pod Jelenia, single Skrzypy i Duda (ten ostatni nowość - żadnych skojarzeń politycznych), mega zjazd Dziupla (wymagana maksymalna koncentracja). Kolejne kilometry do mety to już prosta i niezbyt wymagająca trasa.

– Ogólnie rzecz biorąc, gwarantujemy świetną zabawę, przygodę i czarującą trasę - mówi Łukasz Duch. – U nas zawsze się dzieje, jest zawsze coś nowego. I zawsze robimy trasę pod Was mili fani MTB. Momentami trzeba będzie się natrudzić, momentami będzie gdzie odpocząć. Ale satysfakcja na mecie gwarantowana - podkreśla szef Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sulechowie. I dodaje: – Do zobaczenia w sobotę i w niedzielę.

                                   Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL