R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825156 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Policjanci jadą do Wyrzyska

 

Anna Starzyńska zaprasza
na Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB


Anna Starzyńska, młodszy aspirant z Piły, mistrzynią Polski policjantów w maratonie MTB. Obiszów, wrzesień 2015.
Fot. Piotr Kurek

Już jutro, 5 czerwca 2016, Wyrzysk zamieni się w miasteczko kolarskie. Odbędą się tutaj Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB. W ich ramach o wojewódzki championat rywalizować będą policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych. Będzie ich zapewne ponad pięćdziesięciu, może nawet i więcej.

Anna Starzyńska jest policjantką. Mieszka w Wągrowcu, pracuje w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pile. Ma stopień młodszego aspiranta i dziesięć lat zawodowego doświadczenia.

W niedzielę Pani Ania stanie na starcie wyrzyskiej imprezy, by powalczyć o tytuł najlepszej policjantki w Wielkopolsce w tej odmianie kolarskiego żywiołu. Nie jest nowicjuszką. Tak, na dobrą sprawę, to już trzeci rok bierze udział w maratonach MTB. I to z sukcesami.

Ten największy osiągnęła we wrześniu 2015 w dolnośląskim Obiszowie, gdzie podczas Mistrzostw Polski w Maratonie MTB sięgnęła po tytuł najlepszej policjantki w kraju, najszybciej pokonując dystans 35 kilometrów. Nie obyło się wówczas bez bólu po upadku, ale później były już tylko wielkie emocje oraz łzy szczęścia.


Najlepsza policjantka Polski w maratonie MTB. Obiszów, wrzesień 2015.
Fot. archiwum Anny Starzyńskiej

W swoim sportowym cv ma również tytuł wicemistrzyni Polski w policjantów w kolarstwie przełajowym (Łazy - wrzesień 2015), jak również wicemistrzyni Wielkpolski policjantów w maratonie MTB (Wyrzysk - maj 2015). W roku ubiegłym w dwóch cyklach maratonów MTB (Bike Cross Gogol MTB i GP Kaczmarek Electric) wystartowała aż czternaście razy.

Ogromną satysfakcją dla niej było zdobycie 5. miejsca wśród kobiet podczas wjazdu na Śniezkę we wrześniu ubiegłego roku. Było to dlań niezapomniane doświadczenie. Trzeba było zmierzyć się nie tylko ze zmęczeniem, ale także z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi.

Policjanci z Wielkopolski jutro po raz drugi, jak przed rokiem, staną w Wyrzysku do sportowej rywalizacji w maratonie MTB. Pani Anna Starzyńska jest jedną z głównych kandydatek do mistrzowskiego tytułu wśród pań. Branżowe ściganie odbywa się pod patronatem komendanta wojewódzkiego policji Tomasza Trawińskiego oraz starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego.


Anna Starzyńska w policyjnym mundurze.
Fot. archiwum Anny Starzyńskiej

Zgłosiło się do tej pory ponad 50 kobiet i mężczyzn. To nie tylko policjanci, ale i przedstawiciele innych służb mundurowych - straży pożarnej, służby więziennej Inspekcji Transportu Drogowego. Wśród nich wyróżnia się grupa policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, która startuje w kilku cyklach maratonów MTB.

Przed rokiem w Wyrzysku najlepszymi policjantkami w Wielkopolsce w maratonie MTB okazały się Ewelina Mielcarek-Szymańska (Komenda Miejska Policji w Lesznie) i Anna Strarzyńska (Komenda Powiatowa Policji w Pile), wśród mężczyzn pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Marcin Marcinkowski (Komenda Powiatowa Policji Oborniki), 2. Konrad Michalik (Komenda Powiatowa Policji Nowy Tomyśl), 3. Krzysztof Hojzler (Komenda Miejska Policji Leszno).

I jeszcze jedno: młodszy aspirant Anna Starzyńska zaprasza do Wyrzyska (dobry duch tej imprezy) policjantki i policjantów oraz przedstawicieli innych służb mundurowych z całej Polski. Warto tu być w niedzielę 5 czerwca, stanąć na starcie i walczyć o mistrzowskie tytuły.

                                                    Piotr Kurek 
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL