R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624433 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Hubert Semczuk - dominator

 

Zawodnik z Wyrzyska wygrywa
po raz kolejny w Szczecinie
 
 

 
Hubert Semczuk wygrywa maraton za maratonem. Szczecin, 18 czerwca 2017.
Fot. Piotr Kurek

Druga edycja cyklu Skoda Pehamot Challenge Szczecin MTB Maraton to pierwszy maraton MTB w historii Puszczy Goleniowskiej. Odbył się dziś, wzięło w nim udział ponad 260 osób. Na dystansie Mega (62 km) triumfował pewnie i bezwzględnie Hubert Semczuk z Wyrzyska (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link). To kolejny sukces 21-letniego zawodnika w mieście nad Odrą.  

Startujący, panie i panowie, dziś w pe łnym słońcu odkrywali ten piękny obszar Puszczy Goleniowskiej od strony szczecińskiego Wielgowa. Start, meta i miasteczko zawodów zlokalizowane zostało na polach Osady Leśnej. 

Co tu dużo mówić, Szczecin słynie z trudnych dróg MTB, ale tym razem, dla odmiany, trasa była bardzo płaska i bardzo szybka. Przygotowane dystanse to Mini (31 km i 70 metrów przewyższenia) oraz Mega (62 km i 140 m przewyższenia). Trasa poprowadzona została w większości szerokimi leśnymi drogami, były odcinki szutrowe oraz brukowane. Ostatni kilometr trasy poprowadzony został unikatowym na skalę światową grzbietem wydmy śródlądowej, gdzie zawodnicy mieli namiastkę dobrego cross-country tuż przed metą.


Radosne święto rowerów w szczecińskim Wielgowie.
Fot. Piotr Kurek

Na dystansie Mega wystartowało prawie 80 osób, w tym kilka pań. Już na pierwszych kilometrach uformowala się czteroosobowa czołówka w składzie: Paweł Piotrowicz, Hubert Semczyk, Filip Hasse i Dariusz Hlek. Połowę dystnansu przejechali razem, na drugiej rundzie mocniej na pedały  naciśnęli Piotrowicz i Semczuk. I tak odjechali rywalom.

– Mniej więcej, około dwóch kilometrów do mety zaatakowałem i wygrałem - mówił szczęśliwy za linią mety 21-letni Hubert Semczuk (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link). To już drugie zwycięstwo tego zawodnika w Szczecinie. Jesienią roku 2016 triumfował na Mega i dziś swój sukces powtórzył.

Drugi był Pawel Piotrowicz (rocznik 1991), trzeci - Filip Hasse, czwarty - Dariusz Hlek, piąty Rafał Jaros.


Sześciu najlepszych zawodników na trasie Mega.
Fot. Piotr Kurek

– Jestem w dobrej formie. W nadchodzącym tygodniu startuję w szosowych Mistrzostwach Polski: w środę 21 czerwca w Krokowej jako orlik będę pokonywał dystans jazdy indywidualnej na czas. Jestem dobrej myśli - to słowa Huberta Semczuka, który w tym roku potwierdza swój talent na najważniejszych maratonach MTB w Polsce (Czesława Langa, Grand Prix Kaczmarek Electric i Bike Cross Gogol MTB). W nagrodę za zwycięstwo otrzymał zegarek z limitowanej serii Festina.

Wśród pań na Mega pewnie triumfowała Małgorzata Lewandowska (Cubica Racing Team).

Impreza była niezwykle udana, choć słońce paliło niemiłosiernie. Startujący, w większości mieszkańcy Szczecina, dziś ze zdumieniem odkryli, że w granicach miasta (Wielgowo - Osada Leśna) jest przepiękne miejsce do rywalizacji na rowerach górskich. 

                                Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL