R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41336675 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Jedziemy do Słubic

 

Krzysztof Murdza serdecznie zaprasza
na maraton Scott MTB ChallengeW niedzielę 14 kwietnia w Słubicach odbędzie się inauguracyjny maraton z nowego cyklu Scott MTB Challenge. Zapowiada się wielka impreza sportowo-rekreacyjna, na którą serdecznie zapraszają Krzysztof Murdza i Robert Tomczak oraz Stowarzyszenie FSL - Aktywni dla Powiatu. Organizatorzy przygotowali ciekawe trasy, bogaty pakiet startowy oraz wiele wartościowych nagród rzeczowych.


Uczestnicy słubickiego maratonu MTB wystartują z miejsca niezwykłego - ze Stadionu Olimpijskiego przy ulicy Sportowej 1. Mogą w nim wziąć udział dziewczynki i chłopcy (od 9 do 15 lat), którzy na dystansie Fun (5 i 10 km) pojadą w asyście rodzica lub opiekuna. Ci w przedziale 9-11 pokonają jedną 5-kilometrową rundę, starsi w wieku 12-15 zmierzą z trasą 10 km.

Wyścig na dystansie Classic przygotowany został z myślą o tych, którzy mają siły, by  zmierzyć z nierównościami, zjazdami i podjazdami wokół nadodrzańskich Słubic. Trasa jest wielce urokliwa i choćby dlatego warto się wybrać do granicznego miasta. Dla trasy 25 km przewidziano kategorie wiekowe K0-K3, M0-M6 oraz dodatkowe 100 kg + (open), jak również rywalizację dla branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka). 

Trasa Pro to dwukrotność Classic, czyli 50 km. Bardziej doświadczeni i technicznie zaawansowani pasjonaci MTB rywalizować będą w kategoriach K1-K3 oraz M1-M6.Organizatorzy tak ustalili godzinowy harmonogram imprezy, żeby rodzice mogli wystartować w duecie z dziećmi, a później, jak chcą, indywidualnie na Classic lub Pro.

Na każdego startującego czeka bogaty pakiet startowy. Nagród będzie bardzo dużo. Puchary trafią w ręce tych, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych. Dodatkowo, za miejsca 1-3 open na dystansach Classic i Pro dla kobiet i mężczyzn vouchery do sklepu rowerowego Scott Piątek o wartości 200, 150 i 100 złotych. W kategorii 100 kg + trzy osoby otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. W kategorii TSL na najlepszych czekają 3 puchary oraz 3 nagrody rzeczowe. Dla mieszkańca powiatu słubickiego puchar za 1 miejsce w każdej kategorii wiekowej.

Będzie też losowanie nagród rzeczowych. W puli są trzy rowery marki Scott, telewizor dobrej klasy, nawigacja rowerowa oraz dwie pięcioosobowe wejściówki na mecz Herthy Berlin

Dla najmłodszych (dzieci od 2 do 8 lat) odbędzie się wielki Festyn Rowerowy.

Zapisy internetowo (www.e-gepard.eu) do środy 10 kwietnia lub osobiście w biurze zawodów w dniu 14 kwietnia.


Program minutowy

7.30-9.30 biuro zawodów dla Fun
7.30-10.30 biuro zawodów dla Classic i Pro
10.00 start dystansu Fun
10.45 dekoracja dystansu Fun
11.15 start dystansu Pro
11.30 start dystansu Classic
15.00 dekoracja oraz losowanie nagród

Maraton Scott MTB Challenge w Słubicach organizują ludzie wielce doświadczeni w przeprowadzaniu imprez rowerowych. Krzysztof Murdza, Robert Tomczak oraz ich koleżanki i koledzy ze Stowarzyszenia FSL - Aktywni dla Powiatu mają za sobą udane zawody w Cybince, Uradzie i także w Słubicach. Nie bez znaczenia jest i to, że sportowo-rekreacyjne wydarzenie 14 kwietnia nad Odrą ma finansowe wsparcie burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka oraz wielu sponsorów.I jeszcze jedno: Scott MTB Challenge to nazwa nowego cyklu maratonów, które odbędę się w tym roku w Lubuskiem, Zachodniopomorskiem i Wielkopolsce. Pierwszy z nich właśnie w Słubicach. Będzie ich aż dziewięć, kolejny 19 maja w Strzelcach Krajeńskich - nieoficjalnej stolicy polskiego kolarstwa przełajowego. Finałowy 22 września w Międzychodzie.

I jeszcze kilka słów na zakończenie: Krzysztof Murdza był w przeszłości zawodnikiem MTB i reprezentantem kraju, następnie najmłodszym dyrektorem sportowym polskiej grupy kolarstwa górskiego o nazwie CCC Polsat Piechowice, w barwach której jeździli Maja Włoszczowska, Dariusz Gil, Piotr Formicki i inni. Od wielu, wielu lat oddaje swe talenty organizacyjne Ziemi Słubickiej. Mogę tak napisać, gdyż w minionych latach prowadziłem z mikrofonem w ręku maratony MTB w Cybince, Uradzie i Słubicach. 14 kwietnia też będą, w tej sami roli - moderatora imprezy, z dobrą wiarą ze Słubic, którzy szykują wielkie święto rowerów z cennymi nagrodami.

                                          Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL