R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632173 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Coroczne wyzwanie
w tajemniczych górach

 

Rusza Świętokrzyska Liga Rowerowa 2013

Góry Świętokrzyskie. Najstarsze w Europie. Dostojne. Magiczne. Dzikie. Niebanalne. Idealne na rower! Wielu nie dowierza ich kamienistym zboczom, lekceważy je, rzuca rękawicę. A one niczym „Bolero” Ravela z każdą nutą coraz bardziej wciągają, coraz mocniej zapadają w pamięć i każą tu być jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze….

Kilkaset lat temu czarownice z Łyśca trwożyły przesądną, okoliczną ludność, która podczas wietrznych, ciemnych nocy nie śmiała spojrzeć w górę, ponad las. Dziś góry te rzucają wyzwanie Tobie i Twoim dwóm kółkom.

Cykl maratonów w kolarstwie Górskim SPECIALIZED WSÓŁSPORT MTBCROSS MARATON zabierze was w magiczną, pełną przygód podróż. Czy pokonasz zacienioną jodłową puszczę, zjedziesz krętą ścieżką z „ Zamczyska”, a może będziesz zmuszony do pokornej wędrówki obok roweru, pod górę, na Paśmie Jeleniowskim? Na pewno w Górach Świętokrzyskich nie będziesz się nudził.

Start w Daleszycach

Startujemy 21 kwietnia w niezwykle urokliwym, sennym, świętokrzyskim miasteczku: Daleszyce. To pierwszy, prawdziwie górski maraton sezonu 2013 w Polsce. Tereny Pasma Cisowsko - Orłowińskiego przypadną do gustu najwybredniejszym fanom "pure MTB". W okolicznych lasach czuć jeszcze oddech partyzantów oddziału „Wybranieckich”, pod dowództwem Barabasza. Brukowy podjazd na Wysokówkę, bieszczadzkie widoki z góry o wdzięcznej nazwie Świński Ryj, czy przejazd legendarną już granią Zamczyska z technicznym zjazdem „na tylnej oponie”, na długo zostają w pamięci.

Sandomierz - 5 maja

Maraton wśród przepięknego widoku i oszałamiającego aromatu kwitnących sadów. Stąd też nazwa – Maraton Kwitnących Sadów. Start i meta na pięknym sandomierskim Rynku, po którym, wydawać by się mogło, do dziś przechadzają się jeszcze średniowieczne cienie. Uwaga, będziemy się ścigać w prawdziwie międzynarodowej obsadzie, jako finał trzydniowej imprezy Góry Świętokrzyskie MTB CUP Zbigniewa Piątka, pod egidą UCI!

Legendarne Nowiny - 26 maja

Mamy tu do czynienia z jedną z najtrudniejszych w kraju tras MTB. Pot, krew, złamania, psychiczne załamania, ciężkie podjazdy i niebywale techniczne single-tracki, co roku zbierają swoje żniwo. Poniższy cytat zawsze nabiera tu przerażająco realnego wymiaru: "Jeśli zbyt długo patrzysz w czeluść, czeluść zaczyna patrzeć na Ciebie - Friedrich Nietzsche"

Suchedniów na progu lata

Lokalizacja, której co roku domagają się sami maratończycy. Prawdziwy świętokrzyski przekładaniec, którego smak pozostaje na długo w pamięci. Zapach łąkowych ziół w spalonym słońcu na słynnym już podjeździe na górę Jamno, bardzo techniczny zjazd z Kamienia Michniowskiego, okoliczne dzieciaki przybijające "piątkę" z każdym kolarzem... Wymagająca mocnego przygotowania kondycyjnego edycja, na długo pozostaje w pamięci.

21 lipca wita Zagnańsk

Wakacyjne plenery i wakacyjna, szybka, leśna trasa z niesamowitą Diabelską Bramą; kamiennym tworem, spod którego, jak diabły spod ziemi, pojedynczo wyłaniają się kolejni kolarze, o ile oczywiście najpierw zjadą kamienistą ścieżką. Start i meta maratonu na terenie urokliwych ruin osiemnastowiecznej huty w Samsonowie.

Kolejny maraton 18 sierpnia w Łagowie

Udamy się stąd na najwyższe dostępne rowerzystom w naszym regionie, góry Pasma Jeleniowskiego. Tu dobitnie przekonamy się że Góry Świętokrzyskie to naprawdę są Góry. Niezwykle trudne, dzikie tereny, gołoborze i słynna Jaskinia Zbójecka po drodze.

1 września w Sobkowie

Jest to miejscowość położona w urokliwej dolinie Nidy. Oddalając się od rzeki, przyjdzie nam zmierzyć się z niewielkimi, lecz dzięki ich zagęszczeniu, wyjątkowo interwałowymi wzniesieniami. Wjeżdżając na jedno wzniesienie, widzimy z czym zmierzymy się na następnym wzniesieniu.

Czas na finał, czyli zwieńczenie
cyklu 5 października w Kielcach

Tu, prócz górskiej trasy słynnym Pasmem Posłowickim i Zgórskim, wśród niezapomnianych barw jesiennych liści, czy pędząc ścieżkami po górze Grabina po śladach naszych najlepszych rowerzystów, walczących o mistrzostwo Polski, będziemy mieli możliwość podziwiania najświeższych rowerowych nowinek i najpiękniejszych rowerów podczas Targów BIKE EXPO Kielce 2013.

Dystanse do wyboru

Jak co roku, startujący mogą wybierać spośród trzech dystansów:
FAMILY - doskonały dla początkujących adeptów kolarstwa, chcących spędzić niedzielne popołudnie na łonie natury z nutką rywalizacji;
FAN - jego zadaniem jest dostarczenie mocniejszych wrażeń i wyścigowych emocji wszystkim spragnionym ich amatorom kolarstwa górskiego;
MASTER - najdłuższy, najbardziej techniczny i wymagający, dla żądnych adrenaliny w najczystszej postaci, dla wytrwałych twardzieli, których nie wystraszą Górskie Wyzwania.

Samochodem tu nie wjedziesz, na piechotę-daleko. Rowerem i wjedziesz wszędzie i dotrzesz szybko, w najpiękniejsze i najciekawsze miejsca Gór Świętokrzyskich.

Szczegółowa wiedza o maratonach na stronie: www.mtbcrossmaraton.pl

21 kwietnia

MTBCROSS Maraton 2013

Organizator: Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTB CROSS
Gdzie: Daleszyce - Stadion Gminny
Start: godzina 10.30 - Masters, 11.00 - Fan, Family - 11.15. Biuro zawodów czynne w sobotę od 14 do 20, w niedzielę od 8 do 10.00. Trzy dystanse do pokonania: Family - 18 km, Fan - 40 km, Masters - 70 km.
Więcej informacji: http://www.mtbcross.pl/
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL