R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645373 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W sobotę maraton MTB w Wiórku

 

Impreza dla dorosłych i dla dzieci


Tak było przed rokiem, gdy jesienią w Wiórku wystartowało wielu znanych maratończyków MTB.  
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą sobotę w Wiórku pod Poznaniem odbędzie się maraton MTB. Zawodnicy i zawodniczki pojadą w ładnej okolicy - lasami w stronę Sasinowa i Rogalinka, nad Wartą, i będą wracać na miejsce startu. Dorośli ścigać się będą na dwóch dystansach: 42,4 km i 21,2 km, swą szansę rywalizacji będą miały także najmłodsze dzieci.

Sobotnia impreza w Wiórku to: wiele kategorii wiekowych, trasy dla dzieci i dorosłych, pyszne jedzenie oraz wyjątkowa atmosfera. Fani MTB walczyć będą o złotą, srebrną i brązową szprychę.

Startujący dorośli będą mieli do wyboru dwa dystanse: 42,4 km (2 rundy) i 21,2 km (1 okrążenie). Dziewczęta i chłopcy z roczników 2001-2004 pojadą na trasie o długości 7 km, swą szansę rywalizację będą miały także najmłodsze dzieci.

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach otrzymają statuetki i nagrody rzeczowe. Natomiast każdy zawodnik otrzyma numer startowy, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny oraz wodę.

Już po raz siódmy odbędzie się w impreza w Wiórku, który - choć położony na granicy z Poznaniem - administracyjnie przynależy do gminy Mosina. Okoliczne lasy idealnie nadają się do rywalizacji na rowerach górskich.


Zawody w Wiórku są niezwykle atrakcyjne dla dzieci.
Fot. Piotr Kurek

Zawody organizują wspólnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne "WIESTIN" oraz gmina Mosina. Partnerami zaś są sołectwa z Czapur i Wiórka oraz strażacy z OSP Mosina.

Zgłoszenia do wyścigu przyjmowane są wyłącznie on line na stronie www.osirmosina.pl oraz www.wiestin.pl, opłaty startowe wynoszą od 5 do 50 złotych (termin zgłoszeń upływa 4 października o godzinie 22). Będzie także możliwość zgłoszenia swego udziału w imprezie w dniu 6 października.

– Serdecznie zapraszam do Wiórka na sympatyczną imprezę sportowo-rekreacyjną - mówi kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie Waldemar Demuth. – Robimy imprezę dla mieszkańców naszej gminy, ale zapraszamy także fanów MTB z całej Wielkopolski - także tych utytułowanych.

Wczoraj, w niedzielę 30 września, odbył się objazd trasy maratonu MTB w Wiórku. Uczestniczyły w nim 43 osoby. Niektóre z nich jechały treningowo, inne w niespiesznym rytmie poznawały trasę październikowej rywalizacji. Pasjonatów jazdy na rowerach górskich prowadzili Waldemar Demuth, Maciej Patela i niezastąpiona Estera Wekwert z mosińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

                                                     Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL