R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739874 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
22 kwietnia 2012 roku jedziemy do Dolska

 

Wojciech Gogolewski podał terminy maratonów rowerowych i zawodów XC

 
11 września 2011, maraton MTB w Kole.

22 kwietnia 2012 roku odbędzie się maraton rowerowy w Dolsku. Imprezę, w miejscu ważnym dla polskiego kolarstwa, zorganizują Wojciech Gogolewski - prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca i Witold Opielewicz - dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Startujący zmierzą się z dwoma dystansami - 35 km i 70 kilometrów.

Rowerowa rywalizacja w Dolsku w kwietniu 2012 roku zainauguruje cykl Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych, na który złoży się sześć imprez. 20 maja w Gnieźnie odbędzie się druga edycja, trzecia - 10 czerwca w Mosinie, czwarta - 12 sierpnia w Suchym Lesie, piąta - 9 września w Kole. Finał, jak w tym roku, odbędzie się 23 września w Łopuchowie.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że impreza 12 sierpnia 2012 roku w Suchym Lesie to zarazem Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie Rowerowym.

Wszystkie maratony odbędą się w niedziele, ich uczestnicy pojadą 35 km (Mini) lub 70 kilometrów (Mega).

– W przyszłym roku organizuję maratony rowerowe ze sprawdzonymi partnerami: w Dolsku z Witoldem Opielewiczem, w Gnieźnie z Dariuszem Łukasiewiczem i Radosławem Jaskulskim, w Mosinie z władzami miasta, w Suchym Lesie z władzami podpoznańskiej gminy, w Kole z Martą Zakrocką, w Łopuchowie z władzami gminy Murowana Goślina - mówi Wojciech Gogolewski.

– Organizuję zawody XC od dziewięciu lat i maratony na rowerach od trzech - dodaje Wojciech Gogolewski. – Chcę, by imprezy przyszłoroczne były przygotowane na medal, by maratończycy czuli się jak u siebie w domu, by zechcieli uczestniczyć w całym cyklu.

W 2012 roku Wojciech Gogolewski i jego ekipa zorganizują także zawody XC o Puchar Wielkopolski - Thule Cup. Będzie to już dziesiąty rok tych imprez. Inauguracja 1 kwietnia w Gnieźnie. W tym samym miesiącu, 29, odbędą się zawody na torze motocrossowym w Obornikach. 6 maja ścigać się będą zawodniczki i zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych w Wągrowcu, 1 lipca w Mosinie, 1 września w Jarocinie i 10 października we Wrześni.

Sześć maratonów rowerowych i sześć zawodów XC w 2012 roku - to propozycja Wojciecha Gogolewskiego dla fanów kolarstwa górskiego nie tylko z naszego regionu.

Wojciech Gogolewski organizuje od lat na Dziewiczej Górze Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. W przyszłym roku też się odbędą, choć nie wiadomo jeszcze kiedy i czy w tym samym miejscu.

Maratony w cyklu Grand Prix Wielkopolski, organizowane przez Wojciecha Gogolewskiego, nie wyczerpują oferty, jaką szykują inni animatorzy kolarstwa w naszym regionie.

MTB Maraton Cup po raz pierwszy

Działacze Torq Superior MTB Środa Wielkopolska przed ośmioma dniami, podczas Gali Rowerowej, zgłosili gotowość przeprowadzenia pięciu imprez w cyklu MTB Maraton Cup 2012.

Pierwsze zawody miałby odbyć się 29 kwietnia na terenie gminy Czerwonak. Następne - w Ostrzeszowie, 19 maja. Miejsce dobrze znane pasjonatom MTB, czyli Chodzież, gdzie w latach 2007-2011 odbywały się maratony Czesława Langa i Skandii, byłaby miejscem sportowej rywalizacji 2 czerwca.

W lipcowych dwóch dniach, 14 i 15, Czarnków będzie areną zmagań specjalistów kolarstwa górskiego. W sobotę w kolarskich sztafetach, w niedzielę maraton MTB.

Finał cyklu MTB Maraton Cup 2012 zostanie przeprowadzony 25 sierpnia w Hermanowie, gdzie w latach 2010-2011 odbyły się maratony na rowerach górskich.

Działacze ze Środy Wielkopolskiej zamierzają także przeprowadzić ogólnopolskie zawody XC w Żerkowie w dniu 21 lipca.

Wojciech Gogolewski i Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska to dalece nie wszyscy ci, którzy w przyszłym roku chcą organizować zawody na rowerach górskich w naszym regionie.

Południowa i zachodnia Wielkopolska nie próżnuje

Działacze leszczyńskiego klubu 64-100 w 2012 roku, jak poinformował mnie dzisiaj, 18 listopada, jego prezes Mariusz Olejniczak we wrześniu przyszłego roku w Osiecznej zorganizują (data nie jest jeszcze ustalona) kolejny maraton MTB. I także jeszcze jeden: w Boszkowie (cykl Kaczmarek Electric MTB).

Cykl Kaczmarek Electric MTB w tym roku miał pięć imprez: 15 maja w Sulechowie (Lubuskie), 19 czerwca w Kargowej (Lubuskie), 3 lipca w Lubrzy (Lubuskie) oraz 11 września w Boszkowie (Wielkopolska) i 2 października w Wolsztynie (Wielkopolska - finał). Jak mnie dzisiaj poinformowała Anna Wywiał (Biuro Prasowe Kaczmarek Electric S.A.), cykl będzie w 2012 roku kontynuowany. Terminy i miejsca imprez zostaną podane później.

"Michałki" Tomasza Kaczmarka po raz dziewiąty

Tomasz Kaczmarek jest lekarzem stomatologiem i zarazem wielkim fanem kolarstwa. W 2001 roku po raz pierwszy w Dębogórze koło Wielenia nad Notecią zorganizował zawody XC. Odbyły się one i w latach następnych - 2002 i 2003. W 2004 roku w Wieleniu odbył się po raz pierwszy maraton MTB "Michałki". W tym roku już po raz ósmy. Jest to najstarszy wielkopolski maraton na rowerach górskich. Jego dziewiąta edycja odbędzie się 15 września (sobota) 2012 roku. Jak zwykle, z niezwykle cennymi nagrodami.

I jeszcze jedno: w 2012 roku nie odbędzie się w Wielkopolsce żadna z siedmiu imprez Skandia Maraton Lang Team. Grzegorz Golonko swą imprezę w Murowanej Goślinie przeprowadzi 15 kwietnia, zapewne Maciej Grabek na początku września po raz kolejny pasjonatów MTB zaprosi do Poznania.

Krótki komentarz

Wojciech Gogolewski, Tomasz Kaczmarek, Michał Główczewski, Mariusz Olejniczak, Cezary Kaczmarek, Grzegorz Golonko i Maciej Grabek. To organizatorzy imprez MTB. Jeśli dobrze policzyłem, w 2012 roku zorganizują oni łącznie w Wielkopolsce siedemnaście maratonów, w których pasjonaci jazdy na rowerach górskich będą sportowo rywalizować.

Wydaje się, że oferta dla wielkopolskich maratończyków będzie w 2012 roku bardzo szeroka. I że każdy znajdzie coś dla siebie. I jeszcze jedno warto podkreślić: takiego bogactwa (żeby nie powiedzieć nadmiaru) imprez jeszcze nie było. Chce się wierzyć, że rok 2012 na tym odcinku będzie stosunkowo bezkolizyjny dla organizatorów, jak i, przede wszystkim, dla maratończyków MTB.

                                                                         Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL