R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41190578 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Wiórek na ponad 500 rowerów

 

Udana impreza dla dorosłych i dla dzieci


Główni aktorzy maratonu MTB w Wiórku.
Fot. Piotr Kurek

W sobotę w Wiórku pod Poznaniem odbył się maraton MTB. W niezwykle udanej imprezie wzięło udział 525 osób, w tym ponad 150 dzieci. Na najdłuższym dystansie, 42 km, triumfowałi: Mateusz Mróz z Czapur oraz Ukrainka Yevheniia Parchomienko z Poznania.

Od godziny 9 rywalizowały dziewczęta i chłopcy - roczniki 2001 i młodsze. Ścigali się na dystansach od 400 metrów do siedmiu kilometrów. Emocje były niesamowite, udzielały się one także rodzicom i dziadkom.


W kilku wyścigach wystartowało ponad 150 dzieci.
Fot. Piotr Kurek

A o godzinie 11 rozpoczął się wyścig na trasie 42 kilometrów. Wzięło w nim udział kilka pań i prawie stu mężczyzn. Triumował Mateusz Mróz, były kolarz szosowy i obecnie mieszkaniec Czapur. Na końcową kreskę wjechał o sekundę szybciej od Marcina Urbaniaka z Poznania. Trzeci wśród mężczyn był Piotr Marciniak, też z Poznania. Z najdłuższym dystansem wadziły się cztery panie: jako pierwsza na końcowej kresce pojawiła się Ukrainka Yevheniia Parchomienko, mieszkająca obecnie w Poznaniu. Na dwóch następnych pozycjach uplasowały się Agnieszka Załuska-Lipa z Mosiny i Renata Głód z Leszna.

Na trasę o długości 21 km ruszyło ponad 250 osób. Triumfowali: Jadwiga Wyrwińska z Drużyny i Przemysław Mikołajczyk z Konina, były kolarz szosowy i 5-krotny uczestnik Tour de Pologne.


Przemysław Mikołajczyk wygrał rywalizację na dystansie 21 km.
Fot. Piotr Kurek

To był wielki dzień dla wsi Wiórek, położonej przy granicy z Poznaniem a adminstracyjnie przynależnej do gminy Mosina. Impreza odbyła się już po raz kolejny i dziś został pobity znów rekord frekwencji. Ale najważniejsze jest to, że w uczestniczyli w niej znani zawodnicy z polskiego świata MTB. Rywalizowali oni o złote, srebrne i brązowe szprychy. I oni, i kibice, oraz organizatorzy stworzyli święto rowerów i rekreacji na medal.

Zawody zorganizowali wspólnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie, Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne "WIESTIN" oraz gmina Mosina. Partnerami zaś były sołectwa z Czapur i Wiórka oraz strażacy z OSP Mosina.

                                              Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL