R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41336902 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Słoneczny Wiórek na 375 rowerów

 

Ta impreza zyskuje coraz więcej fanów


Mateusz Beczek (z lewej - 2. miejsce), Mateusz Mróz - zwycięzca i Marcin Tomiak z córką Rozalią (3 miejsce). To główni bohaterowie sobotniej imprezy w podpoznańskim Wiórku.

Fot. Piotr Kurek

375 osób wystartowało dziś w Wiórku pod Poznaniem (gmina Mosina) w zawodach MTB. Od wczesnych godzin rannych ścigali się najmłodsi, o 11.30 i o 11.45 na leśne dukty i ścieżki popędzili dorośli. Impreza odbyła się po raz kolejny, została bardzo dobrze zorganizowana, poziom rywalizacji we wszystkich kategoriach był zacięty i wyrównany.


Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie przy wsparciu Wiejskiego Stowarzyszenia Integracyjnego w Wiórku zorganizował dziś zawody MTB dla 375 osób. Najpierw w kilku wyścigach rywalizowało 125 młodych ludzi (roczniki 2003-2015), następnie 250 osób walczyło zacięcie na trasach o długości 42,4 km i 21,2 km.

Pogoda tym razem, a  nie jak przed rokiem - padał deszcz i było zimno, od samego rana sprzyjała pasjonatom rowerów. Było ciepło, słonecznie i zawody toczyły się w przyjaznej atmosferze. Wszystko przy zachowaniu odpowiednich norm epidemiologicznych.

Co wyścig - to zwycięzca. W roli najważniejszego wystąpił Matuesz Mróz, mieszkaniec Czapur - rzut beretem do Wiórka. Wygrał pewnie rywalizację na trasie najdłuższej (42,4 km), jadąc od 12 kilometra razem z Mateuszem Beczkiem i Marcinem Tomiakiem. W końcówce były kolarz szosowy i reprezentant Polski przyspieszył i solo wjechał na końcową kreskę.

Na Mini pewnie triumfował Marek Ostrowski wśród mężczyzn i Weronika Zielińska wśród kobiet.

Entuzjazm i gotowość do rowerowej zabawy wykazali najmłodsi. Niektórzy z nich po raz pierwszy uczestniczyli w takiej imprezie. Wielkie emocje w związku z tym przeżywali rodzice oraz babcie i dziadkowie.

W tym roku prowadziłem już kilkadziesiąt imprez kolarskich z mikrofonem w ręku, ale takiej oferty dla najmłodszych nie zaproponował dotąd żaden organizator. Mosina jako gmina pokazała, że rower jednoczy całe familie i także miejscową społeczność. Nie można przeoczyć faktu, że burmistrz Mosiny Przemysław Mieloch był honorowym starterem dwóch najważniejszych wyścigów i honorował najlepszych.

W imprezie poza mieszkańcami gminy Mosina uczestniczyli Wielkopolanie, przyjechali fani dwóch kółek z Bydgoszczy, Radziejowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Strzelec Krajeńskich, Zbąszynia i Białegostoku. Ładne nagrody, okazałe medale, dobry catering - wszystko zagrało na 102.

Mosina i Wiórek robią imprezy dla amatorów MTB. Z każdym rokiem coraz sprawniej. W tym roku Waldemar Demuth (szef OSiR-u Mosina) i wspomagające go osoby przeskoczyli bariery epidemii koronawirusa i dali radość jazdy oraz ścigania najmłodszym i dorosłym. Każdy kto był dziś w Wiórku mógł się przekonać, że zawody MTB w tym miejscu zyskują coraz więcej fanów.


                                              Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL