R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827153 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bartek Kołodziejczyk
dał pokaz kolarskiej siły

 

570 pasjonatów MTB ścigało się w Suchym Lesie


Bartosz Kołodziejczyk (z lewej) przed startem. Obok niego Piotr Marciniak i Michał Nawrocki.
Fot. Piotr Kurek

Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Eletric Team) w ciągu minionych dwóch dni dał pokaz kolarskiej siły. W wymiarze ogólnopolskim i naszym - wielkopolskim. W piątek w Bukownie Tatrzańskiej uzyskał drugi czas w Tour de Pologne Amatorów, dziś w Suchym Lesie triumfował w imprezie o nazwie Bike Cross Gogol Maraton MTB 2015.

Bartosz Kołodziejczyk w piątek był jednym z uczestników Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej. Stanęło ich na starcie około 1800, w tym sławy kolarstwa, jak Ryszard Szurkowski, Czesław Lang, Jan Brzeźny, Jan Faltyn i inni.


Na trasie Mega wystartowało 6 pań i 112 mężczyzn.
Fot. Piotr Kurek

– Pojechałem do Bukowiny Tatrzańskiej dobrze przygotowany. Nie wystartowałem jednak w pierwszym sektorze (VIP-y i zaproszeni goście), stąd po rozpoczęciu sportowej rywalizacji musiałem już na pierwszym podjeździe pod Ząb wyprzedzać innych i przeć kolarsko do przodu. Tak też i było na słynnej, kultowej Ścianie Bukovina (22-procentowe pochylenie podjazdu), ciut luźniej było już na ostatnich kilku kilometrach przed metą - mówi mieszkaniec Chodzieży, student Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej.

Co tu dużo mówić, Bartosz Kołodziejczyk ostatnie dwieście metrów jechał obok Zbigniewa Bródki - złotego panczenisty z Soczi, strażaka i zarazem dobrego kolarza-amatora. – Znaliśmy się sprzed roku z tej trasy, więc raźno razem dojechaliśmy do mety - mówi chodzieżanin, który trasę 38,8 kilometrów pokonał poniżej godziny i uzyskał drugi czas dnia. Gorszy od zwycięzcy Emila Potręcia z Lublina o niecałą minutę.


Trzech najlepszych zawodników na Mega: 1. Bartosz Kołodziejczyk, 2. Sebastian Swat i 3. Rafał Szturo.
Fot. Piotr Kurek

Dziś, dwa dni po swym starcie w Bukowinie Tatrzańskiej, Bartosz Kołodzieczyk przyjechał do Suchego Lasu, by pościgać się w kolejnej edycji cyklu Bike Cross Gogol Maraton MTB. Przyjechał jako faworyt do zwycięstwa na dystansie Mega - 62 kilometrów.

Po pierwszej rundzie jechał na czele wraz z innymi czterema zawodnikami - między innymi Sebastianem Swatem z Przeźmierowa i Rafałem Szturo z Torunia. Ta trójka na drugim okrążeniu zgubiła dwóch rywali. Końcówka zmagań w upalną niedzielę w Suchym Lesie okazała się zwycięska dla Bartka Kołodziejczyka i on też był głównym bohaterem wielkopolskiego maratonu MTB.


Maratończycy MTB przejeżdżali obok pałacu w Biedrusku.
Fot. Piotr Kurek

Trasa wiodła przez znany poligon, nadwarciański szlak rowerowy, przez tereny obok pałacu w Biedrusku (organizatorzy kłaniają się Janowi Kucharskiemu - jego właścicielowi). Ci z dystansu Mini (452 osoby) mierzyli się z dystansem 31 kilometrów, na Mega startowało 118 osób.

Woda była dziś bardzo potrzebna, by pić i polewać rozgrzane ciała. Kurtyna wodna sprawnie działała obok muzuem militariów przy pałacu w Biedrusku, na mecie zawodniczki i zawodnicy nasączali swe organizmy 700 litrami zimnej wody i 200 kilogramami arbuzów.


Bartosz Kołodziejczyk rozdzielał dziś w losowaniu szczęście. Nagroda główna, rower, przypadła Karolowi Podborożnemu z Przemyśla.
Fot. Piotr Kurek

W środku polskiego lata, 9 sierpnia, 22-letni Bartosz Kołodziejczyk po udanym starcie w Bukowinie Tatrzańskiej w Tour de Pologne Amatorów dziś udowodnił swą sportową klasę. Jego rywalami byli zawodnicy ze Świnoujścia, Torunia, Bydgoszczy, Czaplinka, Radziejowa, Wrocławia, Gdańska, Przytocznej i oczywiście całej Wielkopolski.

Mega, mężczyzni - wyniki
1. Bartosz Kołodziejczyk, Chodzież - 2:02:18
2. Sebastian Swat, Przeźmierowo - 2:02:33
3. Rafał Szturo, Toruń - 2:02:51
4. Paweł Bober, Poznań - 2:05:33
5. Tomasz Jaworski, Świnoujście - 2:05:48
6. Piotr Marciniak, Poznań - 2:05:50

Mega, kobiety - wyniki
1. Katarzyna Hendrzyk-Majewska, Poznań - 2:18:02
2. Klaudia Janik, Piła - 2:21:28
3. Daria Kasztarynda, Chodzież - 2:28:39
4. Magorzata Gogolewska, Wągrowiec - 2:34:33
5. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, Poznań - 2:36:44
6. Anna Krzyżelewska-Suś, Bydgoszcz - 2:50:25

Na dystansie Mini triumfowali: Marta Gogolewska z Wągrowca i Patryk Krajewski z Poznania.

                                                     Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL