R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41872952 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mariusz Gil wygrał, choć
nie zdążył uciec przed deszczem

 

SCOTT MTB Challenge w Strzelcach Krajeńskich


Mariusz Gil wygrał w Strzelcach Krajeńskich, czyli u siebie.

Fot. Piotr Kurek

Mariusz Gil pewnie wygrał dziś maraton na rowerach górskich z cyklu SCOTT MTB Challenge, który odbył się w Strzelcach Krajeńskich. Strzelczanin nie zawiódł swych fanów, finiszował radośnie na  dystansie Pro (51 km), choć na ostatnich kilometrach przyszło mu jechać w deszczu.


– Od 17 kilometra jechałem solo. Czułem się dziś znakomicie, choć w drugiej części maratonu jadących fanów MTB, w tym i mnie, dopadł deszcz. Błyskawice przecinały niebo, słyszało się odgłosy burzy, ale ta raptowność pogody trwała niezbyt długo. I czym byłem bliżej mety, tym większy czułem spokój i pewność, że piorun mnie nie trafi, i że nikt nie odbierze mi zwycięstwa - tłumaczył swe emocje sportowe i te związane z warunkami atmosferycznymi sportowiec, który w swym cv ma tytuł wicemistrza świata w kolarstwie przełajowym w kategorii U23 z roku 2004.


Ostatnie chwile przed startem.

Fot. Piotr Kurek

W Strzelcach Krajeńskich ścigało się prawie 300 fanów MTB, najwięcej na trasie Classic (31 km) - prawie 200. Siedemdziesiąt osób ścigało się na dystansie Pro, w tym tylko trzy panie. Była też rywalizacja w jeździe parami na 12,5 km (Fun). Swą zabawę rowerową miało kilkadziesiąt dzieci od 2 do 10 lat.

Półgodzinny paroksyzm pogodowy w najmniejszym stopniu nie zakłócił przebiegu wielce sympatycznej imprezy rowerowej. Było wiele wartościowych nagród, oryginalne trofea i dużo radości  startujących. Nie bez znaczenia było zaangażowanie władz miasta, Pana Burmistrza oraz miejscowych przedsiębiorców i ludzi dobrej woli.


Najmłodsi chłopcy na rowerkach biegowych.
Fot. Piotr Kurek

Strzelce Krajeńskie i entuzjaści kolarstwa z tego miasta spod znaku FSD Sport z Rafałem Chmielem i Adamem Kioną oraz ich kolegami mogą zapisać dzisiejszą imprezę na swe konto z bardzo dużym plusem.

                                                    Piotr Kurek

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL