R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832022 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czerwony pociąg JBG-2 CryoSpace
melduje się w Połczynie-Zdroju

 


W niedzielę Puchar Polski w Maratonie MTB


Bartosz Wawak (od lewej - 2. miejsce), Krzysztof Łukasik (1. miejsce), Filip Helta (3. miejsce). Trzej najlepsi kolarze elity. Mistrzostwa Polski MTB 2020, Mrągowo.
Fot. Adrian Boruta

Krzysztof Łukasik, aktualny mistrz Polski w kolarstwie górskim, wystartuje w niedzielę w połczyńskim maratonie MTB. Razem z nim przyjeżdża jeszcze kilku innych kolegów z teamu JBG-2 CryoSpace. – Będzie nas więcej niż mniej - mówi Michał Górny, menedżer ekipy.


Krzysztof Łukasik, zawodnik teamu JBG-2 CryoSpace, jest w dobrej formie, co potwierdził w miniony weekend podczas zawodów Pucharu Świata XCO w austriackim Leogang. Startowała elita tego sportu, w tym Polacy. Kolarz z Pomiechówka był 44., najlepszy z naszych zawodników.

Z mistrzem Polski do Połczyna-Zdroju przyjeżdżają: Mariusz Michałek (triumfował w Beskidy MTB Trophy 2021), Jakub Zamroźniak, Wojciech Hajelak, Mariusz Kozak i Mateusz Nieboras.

Czerwony pociąg JBG-2 CryosSpace pojedzie na dystansie 85 km, na którym wielkość przewyższeń wyniesie 2650 metrów. Ich rywalami będą kolarze z ekipy Bogdana Czarnoty - RK Exclusive Doors MTB Team. Michał Glanz z Warszawy, Spica Solutions Team, ścigał się podczas minionego weekendu we Włoszech podczas Pucharu Świata XCM, gdzie zajął 54. miejsce.


Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów, wystartował w maratonie MTB w Połczynie-Zdroju. 5 lipca 2009.
Fot. Piotr Kurek

Stawka zawodniczek i zawodników, którzy wystartują w Pucharze Polski w Maratonie MTB w Połczynie-Zdroju nie do końca jest znana, można się zgłaszać online (Domtel-Sport) do godziny 23.59 dnia dzisiejszego lub od piątku do dnia imprezy (niedziela 20 czerwca) w biurze zawodów. Tak, czy inaczej, ekipy JBG-2, Bogdana Czarnoty i Michał Glanz gwarantują wysoki poziom sportowej rywalizacji. Kto dołączy jeszcze do nich?
 
Impreza w Połczynie-Zdroju to także kolejna edycja Zachodniej Ligi MTB, którą od dziewięciu lat z pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem organizuje dla amatorów Piotr Kopczyński.
 
Zgłoszenia do rywalizacji amatorów na stronie http://zlmtb.com; elity kobiet i mężczyzn zaś https://zapisy.domtel-sport.pl/puchar-polski-w-maratonie... Tamże więcej szczegółów o imprezie.
 
                                        Piotr Kurek
 

Tutaj odbędzie się w piątek konferencja prasowa.
Fot. Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju
 
Jutro, w piątek 18 czerwca, o godzinie 12.00 w Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju (kino "Goplana", ul. Parkowa 4, wejście od ulicy Kościuszki) odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostaną podane szczegóły niedzielnej imprezy kolarstwa górskiego (Pucharu Polski w Maratonie MTB oraz kolejnej edycji Zachodniej Ligi MTB). Zaprasza na nią dziennikarzy nie tylko sportowych dyrektor Centrum Kultury Krzysztof Szewczuk (603 846 885).
  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL