R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739721 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kierunek - Żerków

 

W niedzielę 10 czerwca czwarta edycja
cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


Marek Konwa dwa razy wygrał w tym roku rywalizację na dystansie Giga: w Rydzynie i w Sulechowie (na zdjęciu).
Fot. FOTOMTB.pl

W najbliższą niedzielę, 10 czerwca, nie tylko wielkopolscy fani MTB podążać będą do Żerkowa, gdzie odbędzie się czwarta edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018. Najlepszym polskim zawodniczkom i zawodnikom kolarstwa górskiego przyjdzie rywalizować na trasie długości 73 kilometrów.

Podczas pierwszych tegorocznych zawodów cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric w Rydzynie na dystansie Giga triumfowal Marek Konwa. Swój sukces powtórzył także w maju w Sulechowie, zaś w Krośnie Odrzańskim pewnie wygrał Mariusz Gil. Kto będzie pierwszy wśród mężczyzn w Żerkowie?

Na trasie Giga w Rydzynie pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Dawidowicz. W Sulechowie i Krośnie Odrzańskim triumfowała Magdalena Sadłecka.

To wielkopolskie miasteczko ma wręcz idealne warunki do przeprowadzania imprez kolarstwa górskiego. W roku 2012 odbyły się tutaj zawody cross country o Puchar Polski, w latach zaś 2013-2013 przeprowadzono pod wieżą telewizyjną krajowe mistrzostwa MTB, w których - rok po roku - triumfowali Maja Włoszczowska i Marek Konwa.

Kto w niedzielę po raz pierwszy przyjedzie do Żerkowa, przekona się, że trasa niedzielnej rywalizacji MTB łączy w sobie elementy klasycznego cross country z maratonowymi wyzwaniami. 

– Przygotowaliśmy ciekawą trasę. Dla tych, którzy pojadą dystans Mini, będzie urokliwa (pedałowanie po wałach) i szybka. Ci ze średniego i najdłuższego zachwycą się pięknem okolic, szczególnie niedaleko miejscowości Raszewy, gdzie jest zlokalizowany punkt widokowy. Ale nie zabraknie solidnych podjazdów i odcinków. gdzie można przejechać tylko w pojedynkę. A na końcówce - ponad 2 kilometry klasycznego cross country - mówi Daniel Kurpisz, autor trasy niedzielnych zmagań maratonowych, który szykował ją wspólnie z Piotrem Łąckim.  

Dystanse do pokonania: Giga - około 73 km, Mega - 50 km, Mini - 26 km. Młodzicy będą mieli do pokonania 8 kilometrów.

Warto się wybrać do Żerkowa, wystartować lub po prostu kibicować elicie polskiego MTB, która od lat startuje licznie i z entuzjazmem w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

                                                Piotr Kurek

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL