R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645153 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dziesięć imprez dwóch organizatorów

 

Puchar Województwa Lubuskiego MTB


Adam Taraszczuk z synem (z lewej), Joanna Balwajder z córką, Piotr Kopczyński. Zielona Góra, wrzesień 2021.
Fot. Piotr Kurek

Puchar Województwa Lubuskiego w kolarstwie górskim - to wielce cenna inicjatywa dwóch znanych organizatorów imprez MTB: Joanny Balawajder (Kaczmarek Electric) i Piotra Kopczyńskiego (Zachodnia Liga). Jest to oferta dla wszystkich fanów dwóch kółek, którzy przez sezon 2022 mogą startować w obu cyklach (10 imprez) i zdobywać punkty.

Pierwsza punktowana impreza już w najbliższą niedzielę (3 kwietnia) w Skwierzynie - w ramach Zachodniej Ligi MTB. Kalendarz obejmuje 10 zawodów, po pięć przypada na każdego z organizatorów.

Kalendarz Pucharu Województwa Lubuskiego w kolarstwie górskim 2022

1. 3 kwietnia, Skwierzyna - Zachodnia Liga MTB
2. 10 kwietnia, Krosno Odrzańskie - GP Kaczmarek Electric MTB
3. 24 kwietnia, Żary - GP Kaczmarek Electric MTB
4. 8 maja, Sulechów - GP Kaczmarek Electric MTB
5. 22 maja, Dobiegniew - Zachodnia Liga MTB
6. 5 czerwca, Lubniewice - Zachodnia Liga MTB
7. 19 czerwca, Niesulice - Zachodnia Liga MTB
8. 14 sierpnia, Bogdaniec - Zachodnia Liga MTB
9. 4 września, Zielona Góra - GP Kaczmarek Electric MTB
10. 11 września, Nowa Sól - GP Kaczmarek Electric MTB

Regulamin całego przedsięwzięcia stanowi, że zawodniczki i zawodnicy (nie tylko z Ziemi Lubuskiej) zdobywają przez cały sezon punkty w tych imprezach na wszystkich dystansach: Giga, Mega, Mini, Mini i Młodzik. (Do klasyfikacji indywidualnej na dystansie Giga zaliczanych będzie 5 startów na dystansie Giga w ramach GP KE MTB oraz jeden start na dystansie Mega w ramach ZL MTB).  Do klasyfikacji końcowej liczyć się będzie sześć najlepszych rezultatów - indywidualnie i drużynowo (trzech zawodników).

Podsumowanie całego cyklu nastąpi 11 września w Nowej Soli. Zwycięzcy otrzymają puchary, zaś zdobywcy miejsc od pierwszego do trzeciego nagrodzeni zostaną bonami towarowymi o wartości od 100 do 300 złotych - we wszystkich kategoriach na wszystkich dystansach.  

Wyniki i klasyfikacje po każdej z edycji będą publikowane na stronie https://domtel-sport.pl/ oraz na stronie organizatorów poszczególnych zawodów, tamże regulamin całego przedsięwzięcia.

Cieszy fakt, że dwaj organizatorzy imprez MTB (Joanna Balawajder i Piotr Kopczyński) znaleźli wspólną formułę nagradzania uczestników sportowej rywalizacji na Ziemi Lubuskiej. Także i to, że ich pomysł zyskał moralne i finansowe wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

                                     Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL