R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327650 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Wojciech Kwiecień z Opola
startuje z numerem 1

 

11 listopada w Wieruszowie
V Niepodległościowy Maraton MTB
 


Wojciech Kwiecień jedzie po kolejny tytuł mistrza Polski. Krzywiń, czerwiec 2014.
Archiwum Wojciecha Kwietnia

Wojciech Kwiecień z Opola wystartuje z numerem 1 jedenastego listopada 2014 w Wieruszowie w V Niepodległościowym Maratonie MTB. Szosowy wicemistrz świata mastersów z roku 2008, 26-krotny mistrz Polski w rozmaitych specjalnościach kolarskich ufundował cenną nagrodę i stanie w pierwszej linii rozpoczynających jazdę.

Wojciech Kwiecień, twórca Opolskiego Centrum Rowerowego - ul. Głogowska 23, rozpoczynał przygodę z rowerem w roku 1970 - w LZS Opolanka Grabie. Miał wówczas piętnaście lat i jego kolegami klubowymi byli Edward Barcik i Benedykt Kocot.

– Kocham jazdę na rowerze. Moim żywiołem jest szosa, na niej zdobyłem mnóstwo tytułów, pucharów i nagród. Mam 26 tytułów mistrza Polski w rozmaitych specjalnościach kolarskich. Najcenniejsze moje osiągnięcie to tytuł szosowego wicemistrza świata mastersów, który wywalczyłem w 2008 roku w austriackim St. Johann. Cenię sobie wielce także tytuł wicemistrza Europy w szosowej jeździe parami - razem z Ryszardem Wroną, zdobyty też w Austrii w roku 2000.

– Jakby nie patrzeć, od 1970 roku, jeżdżę wyścigowo na rowerze. To 44 lata, na które złożyły się treningi i sportowa rywalizacja w Ziemi Opolskiej razem z niezapomnianym Stanisławem Szozdą, także z Ryszardem Szurkowskim w Dolmelu Wrocław w latach świetności tego klubu. Na Śląsku miałem wielokrotnie okazję ścigać się z Zygmuntem Hanuskiem. Miałem okresy mniej intensywnego trenininu, ale z rowerem nie rozstawałem się nigdy - mówi znany polski kolarski masters (rocznik 1955), twórca i właściciel Opolskiego Centrum Rowerowego, absolwent wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

– W ostatnich latach przejeżdżam corocznie około 11-12 tysięcy kilometrów na rowerze. Najczęściej na szosowym. W Wieruszowie wystartuję na polskim rowerze górskim marki Kross, 27,5-calowym. To już koniec sezonu, pojadę dla przyjemności, tym bardziej, że mam za sobą starty w maratonach MTB.


Szosowi mistrzowie Polski mastersów. Wojciech Kwiecień (pierwszy z lewej w drugim rzędzie), Mogilno, czerwiec 2009.
Fot. Piotr Kurek

– Nie przyjadę do Wieruszowa z pustymi rękoma. Opolskie Centrum Rowerowe funduje nagrodę, którą jest sesja w Body Geometry Fit Studio, czyli prawie 4-godzinne badanie i ustawienie roweru do kolarza, by idealnie dopasować parametry roweru do cyklisty. Takie testy są obowiązkowe we wszystkich ekipach World Touru, które startują na rowerach marki Specialized. Tak też miał ustawianą pozycję między innymi nasz Mistrz Świata, Michał Kwiatkowski czy "Król Gór" Tour de France, Rafał Majka.

Wojciech Kwiecień pojedzie z numerem startowym 1. Zapisało się już ponad stu chętnych, w tym fani rowerów i kolarstwa z Kibolskiego KS (czyli kibica Lecha Poznań). Można się zgłaszać na stronie www.tsrwieruszow.pl, ale - uprzedzam - liczba startujących jest niestety ograniczona.

Burmistrz Wieruszowa Bogdan Nawrocki, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Janusz Stasiewicz - animator wielu imprez oraz Robert Zych - pasjonat MTB serdecznie zapraszają na V Niepodległościowy Maraton MTB. Organizacyjnie wszystko zostało już dopięte, nagród nie zabraknie, jak i gorącego posiłku w remizie OSP Pieczyska, gdzie wyznaczono start i metę tego maratonu na rowerach górskich. Odbędzie się także wyścig dzieci do lat 13.

                                                                Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL