R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601443 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Michał Paluta w roli głównej

 

Inaguracyjny maraton MTB "Kaczmarka"
w zimnej i zarazem życzliwej Nowej Soli


Michał Paluta pewnie wygrał maraton MTB w Nowej Soli na najdłuższym dystansie.
Fot. FOTOMTB.pl

W niedzielę 2 kwietnia odbył się inaguracyjny maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2023. Do Nowej Soli, gdzie przeprowadzona została impreza, zjechało ponad 400 fanów kolarstwa górskiego i także gravelowego, nie licząc dzieci do lat dziesięciu. W roli głównej zaprezentował się Michał Paluta (JBG-2 CryoSpace Team) - zwycięzca na dystansie Giga (74 km), który na metę wjechał solo, o 2 minuty 51 sekund wcześniej od Grzegorza Grabarka (TBM Systems), drugiego na końcowej kresce.

Temperatura o poranku oscylowała wokół 1 stopnia Celsjusza, ale czuło się dotkliwie chłód i zimno. I tak prawie przez cały dzień.

Do jazdy na Giga zgłosiło się 41 mężczyzn i żadna kobieta. Do pokonania była trasa o długości 74 kilometrów. Na pierwszym pomiarze czasu, po 23 minutach, na czele stawki pedałowali Paluta, Grabarek i Mariusz Gil (Euro Bike Team) w odstępie jednej sekundy. W takiej też kolejności wjeżdżali na metę, każdy oddzielnie: 2:55:08, 2:57:59, 2:59:24. Na trzech kolejnych miejscach uplasowali się: 4. Adam Adamkiewicz (Strefasportu.pl MW Invest), 5. Janusz Put (5 Pułk Artylerii) i 6. Marcin Urbaniak (KS Stomil Poznań).


Fani maratonów cieszyli się z inauguracji nowego sezonu kolarskiego. Nowa Sól, 2 kwietnia 2023.
Fot. Piotr Kurek

Zgodnie ze zmianami, które zostały wprowadzone do tegorocznego regulaminu prestiżowego cyklu, premie finansowe otrzymało tylko trzech pierwszych zawodników z dystansu Giga, odpowiednio 600,00 zł, 500,00 zł i 300,00 złotych.

Mimo chłodu i zimna, atmosfera imprezy była przednia. Było sporo kibiców nie tylko z Nowej Soli, zaś prezydent miasta Jacek Milewski towarzyszył kolarzom amatorom przez prawie cały dzień: był na starcie, honorował też najlepszych we wszystkich kategoriach na wszystkich dystansach.

Nowością w "Kaczmarku" było ściganie po raz pierwszy na rowerach gravelowych na trasie Mega (53 km), zgłosiło się 16 osób, w tym dwie panie. Triumfowali przedstawiciele Szczecina: Natalia Pindera i Adrian Zimny (oboje Pro Tour Racing Team).


Grzegorz Grabarek (2. miejsce), Michał Paluta (1. miejsce), Mariusz Gil (3. miejsce). Z lewej prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, z prawej Rafał Nowak - prezes UKS Peleton Nowa Sól,
Fot. Piotr Kurek

Na Mini zdecydowanie wśród mężczyzn zwyciężył Szczepan Paszek (Fitwheels.eu/ Bikestacja.pl), najlepszą panią okazała się Adrianna Janiszewska (Trasa Masters MTB). Na Mega wygrali: Wiktoria Gładosz (LUKS ETB Team Głogów) i Niemiec Klaus Beige (MSV Diehloer berge e.V.).

Z kronikarskiego obowiązku informuję, że na Mini ściagło się 267 osób ( w tym 24 panie), na Mega - 76 fanów MTB (4 panie), na gravelach 16 osób (2 kobiety), 24 młodzików i żaków (2 młodziczki i 2 żaczki) oraz ośmioro uczestników jazdy na trasie Fun. Jeśli do tego dodamy 41 mężczyzn z Giga, łączna suma uczestnictwa wynosi 432 osoby.

Było zimno, ale i bezpiecznie. Nikt nie poniósł na nowosolskiej trasie kontuzji. Panowała wzajemnie życzliwa atmosfera, fani dwóch kółek cieszyli się z tej inaguracji, z początku sezonu 2023 pod organizacyjnym parasolem firmy Kaczmarek Electric.

Następne spotkanie w tym cyklu za trzy tygodnie, w Świebodzinie. Do zobaczenia!

Piotr Kurek  

 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL