R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625457 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jeziorki czekają na maratończyków MTB

 

Dziennikarze sprawdzą swą umiejętności
w walce o tytuł najlepszego w Wielkopolsce


Radosław Lonka, dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów (w latach 2011-2012), wystartuje jutro w Jeziorkach.

Jutro, 22 września, w Jeziorkach pod Osieczną odbędzie się VII REAL 64-sto MTB Maraton. Zawodniczki i zawodnicy będą się ścigać na trzech dystansach: Hobby - 22 km, Mini - 39 km i Mega - 74 kilometry. O tytuł mistrza Wielkopolski w maratonie MTB, po raz pierwszy w historii, powalczą dziennikarze naszego regionu.

Trasa. Organizatorzy przygotowali trzy trasy: Hobby - 22 km, Mini - 39 km i Mega - 74 kilometry. Startujący rozpoczną pedałowanie w parku za dworkiem Jeziorki, pojadą dalej w kierunku Wyciążkowa, później Trzebani; ci z dystansu Mega będą mieli przez sobą Grodzisk, pociągną pod Bojanice i z powrotem będą kierować się do mety.

Trasa przebiega głównie przez las, po terenach piaszczystych i szutrowych. Nie zabraknie też kilkuset metrów asfaltu przy przejeździe przez okoliczne miejscowości. Nawet przy dużych opadach nie będzie terenów błotnistych, najwyżej kilka kałuż.

Maraton MTB w Jeziorkach - to typowa jazda interwałowa, z kilkoma trudnymi, ale niezbyt długimi podjazdami. Trasa będzie oznaczona tradycyjnie czarnymi strzałkami na pomarańczowym tle oraz taśmami. W niektórych miejscach stać będą wolontariusze, których zadaniem jest kierowanie zawodników, ale też i kontrola nad tymi, którzy chcieliby pomylić trasę.

Mistrzostwa Wielkopolski dziennikarzy w maratonie MTB. Wyścig zostanie rozegrany na najkrótszym dystansie Hobby (22 km), uczestnicy będą mieli do pokonania kilka zjazdów oraz niewiele trudnych, ale niezbyt długich podjazdów. Trasa przebiega głównie przez las, po terenach piaszczystych i szutrowych, ale nie zabraknie kilkunastu metrów asfaltu. Punktem kulminacyjnym wyścigu nie tylko dziennikarzy będzie kultowy element imprezy o nazwie VII Real 64-sto MTB Maratonu – zjazd z Jagody. Ludzie mediów rywalizować będą w kategorii kobiet i mężczyzn - bez podziału na kategorie wiekowe.


Magdalena Hałajczak wygrała wiele maratonów MTB, ale w tym roku okazała się najlepszą kobietą w I Rajdzie Wyszehradzkim - jeździe non stop z Budapesztu do Krakowa na dystansie 533 kilometrów. Kraków, 18 maja 2013. Jutro Pani Magda wystartuje w Jeziorkach koło Osiecznej.

Nagrody. Organizatorzy przygotowali puchary dla zdobywców pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach wiekowych. Nagrody rzeczowe otrzymają zawodniczki i zawodnicy z miejsc 1-3 we wszystkich kategoriach. Nagrody rzeczowe otrzymają także ci, którzy zajmą na poszczególnych dystansach następujące miejsca w klasyfikacji open: 5-28-43-64-sto-131-159-182-205-220. Każdy z uczestników maratonu MTB otrzymuje medal pamiątkowy oraz pakiet startowy zawierający drobny upominek. 64. zawodnik w open na dystansie Mini otrzyma super ekstra bike, GT Karakoram 2013; nagroda została ufundowana przez firmę REAL Budownictwo Przemysłowe Włodzimierz Pospiech.

Organizatorzy przygotowali nagrody finansowe na dystansie Mega w klasyfikacji open: 1. miejsce - 700 zł, 2. miejsce - 500 zł, 3. miejsce - 300 zł. W przypadku, gdyby w powyższej klasyfikacji w pierwszej trójce nie było kobiet, wówczas zostanie sporządzona dla nich osobna klasyfikacja z nagrodami w wysokości: 1.miejsce - 500 zł, 2. miejsce - 300 zł, 3. miejsce - 100 zł.

Organizatorem imprezy o nazwie VII REAL 64-sto MTB Maraton jest Stowarzyszenie ”Klub Sportowy 64-sto” z Leszna.

22 września
REAL 64-sto MTB Maraton 2013

Organizator: Stowarzyszenie ”Klub Sportowy 64-sto” Leszno
Gdzie: Osieczna k .Leszna, Dworek Jeziorki
Start: godzina 11 - dystans Mega, 11.02 - Mini, 11.05 - Hobby. Biuro zawodów czynne w sobotę od 17 do 19 i w niedzielę od 8.00 do 10.30. Trzy dystanse do pokonania: Mega - 74 km, Mini - 39 km i Hobby - 22 km.
Więcej informacji: http://mtb.64-sto.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL