R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867262 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedziemy do Dolska

 

W sobotę ogólnopolski maraton MTB

W najbliższą sobotę, 10 kwietnia, w Dolsku odbędzie się ogólnopolski maraton MTB. Będzie to zarazem spektakularny początek sezonu maratonów na rowerach górskich w Polsce, gdyż w jego inauguracji weźmie udział wicemistrzyni olimpijska z Pekinu w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska, nie zabraknie jej koleżanek klubowych z CCC Polkowice - Magdy Sadłeckiej i Pauli Goryckiej. Obok znakomitych specjalistek MTB na starcie staną kolarze szosowi z grupy Mróz Active Jet. Zapowiada się wielkie święto rowerów, gdyż na trzech dystansach - Giga - 88 km, Mega - 64 km i Mini - 24 kilometry - ścigać się będzie, jak przewidują organizatorzy, ponad tysiąc osób.


Villa Natura w Dolsku czeka na maratończyków MTB z całego kraju.

VILLA NATURA ZAPRASZA. W Dolsku przy ulicy Podrzekta 3, tuż nad Jeziorem Dolskim Wielkim, znajduje się rozległy kompleks hotelowo-gastonomiczny o nazwie Villa Natura. To piękne miejsce zachwyciło przed rokiem, dokładnie w czerwcu przez pięć dni, kolarzy z całego kraju, którzy uczestniczyli w szosowych mistrzostwach Polski.

Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) tu się przygotowywał do championatu 2009, tu treningowo pedałował i zbierał siły. Jak się później okazało, bardzo skutecznie, gdyż 28 czerwca ubiegłego roku najszybciej finiszował w Dolsku w wyścigu ze startu wspólnego po tytuł mistrza Polski. Za nim na mecie zameldowali się Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice) i Błażej Janiaczyk (Mróz Action Uniqa).


28 czerwca 2009 Dolsk okazał się szczęśliwy dla Krzysztofa Jeżowskiego (CCC Polsat Polkowice), który został szosowym mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego.  

Tym razem Villa Natura będzie gościła maratończyków MTB z całej Polski. Miejsce startu i meta usytuowane będą obok tego pełnego urody miejsca. Dolsk, ulica Podrzekta 3 - tu się spotykamy na inauguracji ogólnopolskiego sezonu 2010 maratonów na rowerach górskich.


DYSTANSE W DOLSKU. Maraton w Dolsku od strony sportowej przeprowadza Grzegorz Golonko, sprawdzony i doświadczony organizator maratonów MTB.

Startujący zmierzą sie z trzema dystansami: Giga - 88,87 km, Mega - 64,35 km i Mini - 24,82 kilometry. Wielkość przewyższeń dla poszczególnych dystansów wynosi odpowiednio: Giga - 504 metry, Mega - 371 metrów i Mini - 163 metry.

Startujący na dystansach Giga i Mega objadą szerokim łukiem Jezioro Dolskie Wielkie, popedałują w stronę Lubiatowa i dalej na swej trasie miną Melpin, Bodzynewo (22 km - pierwszy bufet), Mórkę, Dalewo, Bieżyń. Następną miejscowością będzie Cichowo (42 km od startu - drugi bufet): tu przed laty kręcił Andrzej Wajda "Pana Tadeusza" - pozostałością jest skansen filmowy o nazwie Soplicowo. Kolejne miejscowości to Łagowo, Kunowo, Gaj - i meta w Dolsku, obok Villi Natura.

Startujący pojadą w malowniczej okolicy - aż obok siedmiu jezior. Trasa będzie zachęcała do szybkiej jazdy - po drogach gruntowych, szutrach i asfalatch. Będą krótkie podjazdy i zjazdy. Najwyższy punkt na trasie znajduje się na wysokości 114 metrów nad poziomem morza.

START I ZAPISY. Zawodniczki i zawodnicy startujący na dystansie Giga ruszają na trasę o godzinie 10. Godzinę później rozpoczną jazdę maratończycy z dystansów Mega i Mini, przy czym organizator zakłada taką ewentualność, że w przypadku dużej liczby startujących na Mini - jazda dla nich rozpocznie się o 11.15.

Zapisy odbywać się będą w biurze zawodów: http://www.villanatura.pl/ (ulica Podrzekta 3, 63-140 Dolsk, tel. +48 61/ 282 52 53, fax +48 61/ 282 52 53, kontakt@villanatura.com.pl). W piątek 9 kwietnia biuro zaczyna pracę od godziny 16, kończy o 21, natomiast w sobotę od godziny 7 do 9.30.

STARTUJĄCY. Gwiazdą maratonu o nazwie Powerade Suzuki MTB Marathon 2010 będzie Maja Włoszczowska - srebrna medalistka z Pekinu w kolarstwie górskim. Ikona polskiego MTB pojedzie razem z koleżankami klubowymi z CCC Polkowice: Magdą Sadłecką i Paulą Gorycką. Być może na start zdecyduje sie Andrzej Piątek - trener polskiej kadry MTB i zarazem szkoleniowiec zespołu MTB CCC Polkowice.


Maja Włoszczowska, autor Wielkopolskiego Rowerowania i Aleksandra Dawidowicz. Gdańsk, 6 czerwca 2009 - finał zawodów XC Lang Team Grand Prix MTB.

Impreza odbywa się w Dolsku, zatem nie może zabraknąć kolarzy z grupy zawodowej Mróz Active Jet. Część z nich startowała ostatnio we Włoszech (Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca), inna grupa daleko od Polski - w Urugwaju (Wojciech Halejak, Robert Banach, Piotr Krajewski, Bartosz Banach, Łukasz Osiecki i Matuesz Komar).

Zatem Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Mariusz Witecki, Błażej Janiaczyk, Piotr Osiński, Paweł Cieślik, Krzysztof Krzywy i Mateusz Taciak staną na starcie obok dyrektora sportowego grupy Mróz Active Jet Piotra Kosmali i prezesa firmy Action Piotra Bielińskiego.

– Ja pojadę dystans Giga - powiedział Piotr Kosmala, który z grupą Mróz związany jest prawie od początku jej istnienia i ma swój niebagatelny wkład w jej wieloletnie osiągnięcia. – Jeśli chodzi o zawodników Mroza, to Robert i Bartosz Banachowie, Krzysztof Krzywy, Wojciech Halejak i Wojciech Osiecki pojadą dystans Giga. Pozostali szosowcy pojadą dystans Mega lub Mini i są gotowi do pomocy mniej doświadczonym maratończykom MTB - podkreślił Piotr Kosmala.

W Dolsku zapowiedział swój start Marek Konwa, 20-latek z Zielonej Góry, który w swym dorobku ma kilka tytułów mistrza Polski.

Wojciech Jurasz (rocznik 1966) jest znanym poznańskim lekarzem - ortopedą i traumatologiem. Określany przez przyjaciół i kolegów jako "polski Fabian Cancellara", z powodu umiejętności szybkiej jazdy na czas, wybiera się do Dolska razem z synem Franciszkiem (2000 rocznik). W kwietniu ubiegłego roku ojciec i syn startowali w Chodzieży podczas inauguracji Skandia Maraton Lang Team.

W Dolsku syn i ojciec chcą przeżyć kolejną sportową przygodę, ścigając się z Mają Włoszczowską, Michałem Jemioło (kolarz-niespodzianka), Tomaszem Kaczmarkiem (lekarzem z Wielenia nad Notecią), Januszem Przybyszem i innymi. Sobota 10 kwietnia to czas pobudki dla wielkopolskiego środowiska bikerów. Wiadomo, że liczy ono coraz więcej ludzi, jak wielu zobaczymy w Dolsku.

DARIUSZ MIŁEK ZAWITA DO DOLSKA. Grzegorz Golonko, Karolina Mróz i Wojciech Mróz - te trzy osoby są mocno zaangażowane, by sobotni Powerade Suzuki MTB Marathon 2010 był wielkim wydarzeniem. I sportowym, i rekreacyjnym, jak również towarzyskim.

Wojciech Mróz, jeden z dwudziestki najbardziej znanych biznesmenów w Wielkopolsce ostatnich dwudziestu lat, od lat sponsoruje kolarzy. Pod sportową marką Mroza jeździli znakomici kolarze: Piotr Wadecki, Cezary Zamana, Tomasz Brożyna, Zbigniew Piątek, Dariusz Wojciechowski i inni, teraz pałeczkę sukcesów przejęło młodsze pokolenie polskich szosowców: Marek Rutkiewicz, olimpijczyk Jacek Morajko, Mariusz Witecki, Mateusz Taciak i Błażej Janiaczyk. W sobotę w Dolsku, na oczach Wojciecha Mroza - sponsora kolarzy, swe umiejętności w długiej jeździe MTB (Giga) będą chcieli pokazać bracia Banachowie, Krzysztof Krzywy i Wojciech Halejak.

Do Dolska został przez Wojciecha Mroza zaproszony Dariusz Miłek, jeden z najbogatszych ludzi w Polsce i zarazem sponsor teamu MTB CCC Polkowice (grupa Andrzeja Piątka i Mai Włoszczowskiej) i grupy szosowej CCC Polsat Polkowice (grupa Piotra Wadeckiego i mistrza Polski 2009 Krzysztofa Jeżowskiego).

KAŻDY CHĘTNY WYSTARTUJE. Znam okolice Dolska od lat. Ten malowniczy kawałek Wielkopolski objeżdżałem na rowerze wielokrotnie - ostatni raz w czerwcu 2009. Zieleń wiosny, lazur kilku jezior i ponad tysiąc maratończyków - tak będzie wyglądała w sobotę sceneria sobotniego maratonu. Mistrz filmu Andrzej Wajda, który w Cichowie kręcił sceny do "Pana Tadeusza" pewnie bardzo by się zadziwił, gdyby zobaczył w tymże Cichowie/Soplicowie - przypominam 42 km od startu, drugi bufet - kilkanaście setek ludzi na rowerach.

Warto być w sobotę w Dolsku. Szykuje się niezapomniana inauguracja sezonu 2010 w maratonach MTB. Każdy może w uczestniczyć w czymś, co może być niezapomnianym wydarzeniem i przeżyciem. Jako uczestnik lub jako widz. 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL