R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41337225 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Daria Kasztarynda i Sebastian Swat
triumfowali na dystansie Giga

 

Michałki 2015 z udziałem
ponad 600 maratończyków MTBO godzinie 10 ruszyło na trasę prawie 300 startujących na dystansach Giga i Mega, w tym 16 kobiet.
Fot. Piotr Kurek

56 osób zmierzyło się dziś z królewskim dystansem Giga, 100 kilometrów, podczas dwunastej odsłony najstarszego wielkopolskiego maratonu MTB, jakim są Michałki w Wieleniu. Triumfowali i zasiedli na oddzielnych fotelach bujanych (taka to tradycja) Daria Kasztarynda z Chodzieży i Sebastian Swat z Przeźmierowa.

Ponad 600 osób z całego kraju przyjechało do Wielenia, by ścigać się w Michałkach 2015 na trzech dystansach: Giga (100 km), Mega (57 km ) i Mini (34 kilometry).


Sebastian Swat (z lewej) i Rafał Szturo walczą o zwycięstwo na trasie Giga.
Fot. Piotr Kurek

Jak zwykle, największe emocje budzi sportowa rywalizacja na trasie Giga. Od początku na czele jechała trójka zawodników: Sebastian Swat oraz dwóch kolarzy z Torunia: Rafał Szturo i Janusz Ziółkowski (obaj TTC). Komunikaty z trasy, jakie docierały na Stadion Miejski im. Józefa Nojiego, były jednoznaczne: ta trójka mocno naciska na pedały i oddala się od rywali. Tak było po 48 km jazdy, taką też wiadomość otrzymałem od Wojciecha Jankowskiego (sędziego głównego imprezy), gdy liderom zostało do finiszowej kreski około 20 kilometrów.

Po trzech godzinach i 48 minutach na bieżnię wjechali prawie razem Sebastian Swat i Rafał Szturo. Przez trzysta metrów walczyli o zwycięstwo. Więcej energii i zimnej krwi zachował Sebastian Swat (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który wygrał z torunianinem - obaj w tym samym czasie. Trzeci był Janusz Ziółkowski, czwarty Przemysław Wiśniewski - kolejny zawodnik z Torunia.


Zawodnik z prawej przebił detkę, biegł siedem kilometrów do mety i w losowaniu trafiła mu się nagroda główna - przyczepa samochodowa marki Brenderup (wartości kilku tysięcy złotych).
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań triumfowała Daria Kasztarynda z Chodzieży (startująca w barwach BTS Budzyń) przed Pauliną Bielińską z Kargowej (Volkswagen Samochodu Użytkowe MTB Team), Moniką Pająk z Piły i Sylwią Maciejkiewicz z Gorzowa Wielkopolskiego.

Z dystansem Mega zmierzyło się 216 maratończyków: 202 mężczyzn i 14 kobiet. Zwyciężyli w klasyfikacji open: Filip Hasse z miejscowości Gryfino i Joanna Adamska z Poznania.


Damian Pertek z synem Oskarem (też się ścigał w zawodach dzieci) i żoną.
Fot. Piotr Kurek

Na Mini jechało prawie 300 osób, sklasyfikowanych zostało 275 (w tym aż 52 kobiety). Triumfowali Sylwester Swat z Przeźmierowa i 16-letnia Anna Sagan (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Dwunasta edycja, tak jak poprzednie, była udana. Sportowo, pod względem nagród, także świetnej atmosfery. Dzieci do lat piętnastu miały oddzielną rywalizację - było ich prawie 170.


Bohaterowie Michałków 2015: Daria Kasztarynda i Sebastian Swat. Z lewej bumistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk, z prawej Tomasz Kaczmarek.
Fot. Piotr Kurek

Tomasz Kaczmarek, lekarz z Wielenia - główny animator całego przedsięwzięcia, zadbał o wszystko i zyskał dziś nowych przyjaciół: tych, dla których Michałki 2015 były debiutem.

                                                                        Piotr Kurek 

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL