Jestes 41037851 gosciem na naszej stronie
Ustawiam pierwszy sektor

W sobotę w Wieleniu wystartuje
wielu znanych maratończyków MTB

Najlepsza drużyna w Polsce w rywalizacji sztafet, ekipa Sante BSA Tour: Piotr Kurczab (od lewej), Bartosz Banach, Aleksandra Podgórska i Patryk Adamkiewicz. Żerków, 6 lipca 2013.

W sobotę maraton MTB "Michałki" w Wieleniu. Zgłosiły się do tej pory 522 osoby. Dokonałem analizy nazwisk i na tej podstawie zestawiłem pierwszy sektor startowy dla dystansów Giga (100 km) i Mega (57 kilometrów).

Bartosz Banach z Gdańska wygrał przed laty maraton MTB w Wieleniu, w tym roku przewodzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB. 15 czerwca wygrał w spektakularny sposób piątą edycję Skandia Maraton Lang Team w Bytowie. 6 lipca z kolegami z Sante BSA Tour (Aleksandrą Podgórską, Piotrem Kurczabem i Patrykiem Adamkiewiczem) zdobył w Żerkowie tytuł mistrza Polski w drużynowej rywalizacji sztafet.

Aleksander Dorożała z podpoznańskiej Rokietnicy niedawno zmienił barwy klubowe, wrócił do Corratec Teamu. 27 kwietnia 2013 w Warszawie na Agrykoli wygrał na dystansie Giga pierwszą edycję Skandia Maraton Lang Team. Startował z powodzeniem w I Rajdzie Wyszehradzkim.

Magdalena Hałajczak z Poznania w tym roku wygrała I Rajd Wyszehradzki na dystansie 533 kilometrów wśród kobiet, jazdę non stop z Budapesztu do Krakowa. Zwyciężczyni wielu maratonów w Polsce jest główną kandydatką do zwycięstwa na dystansie Giga w Wieleniu.

Michał Górniak z Piły w tym roku wygrał pięć edycji Skandia Lang Team na dystansie Giga wśród amatorów: 28 kwietnia w Warszawie, 18 maja w Krakowie, 25 maja w Krokowej, 7 czerwca w Dąbrowie Górniczej i 15 czerwca w Bytowie. W Obiszowie był o krok od podium: przegrał o kilkanaście sekund walkę o brązowy medal Mistrzostw Polski w maratonie MTB w kategorii młodzieżowców.

Rafał Chmiel (Strzelce Krajeńskie) w minioną niedzielę siegnął w Obiszowie na Dolnym Śląsku po tytuł mistrza Polski amatorów na dystansie Mega (70 km) w kategorii najmłodszych mastersów. 25 sierpnia w Wałczu podczas jednej z edycji Grand Prix Wielkopolski w Maratonach MTB przegrał o przysłowiowy włos z Borysem Góralem (mistrzem Polski w sprintach) walkę o zwycięstwo na dystansie Mega.

Jakub Najs z Grodziska, tegoroczny maturzysta - wkrótce zaczyna studia na poznańskim Uniwersytecie Medycznym, startował w Obiszowie na Mistrzostwach Polski w maratonie MTB. Pokonał trudne 105 kilometrów, co samo w sobie jest wielkim sukcesem.

Radosław Lonka z Wrześni, dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów (2011-2012), wybiera się do Wielenia, jest mocno umotywowany, by odnieść sukces po serii niefortunnych zdarzeń w tym roku (przebita opona na Tour de Pologne Amatorów, lot nad kierownicą na ostatnich metrach maratonu MTB w Wałczu).

Wymieniłem siedem nazwisk. Za Bartkiem Banachem, za Aleksandrem Dorożałą, za Magdaleną Hałajczak, za Michałem Górniakiem, za Rafałem Chmielem, za Jakubem Najsem i za Radosławem Lonką - do pierwszego sektora startowego zapraszam: Pawła Bobera, Jerzego Briksa, Piotra Cibarta, Jarosława Cięciela, Jana Dymeckiego, Marka Dereszkiewicza, Wiesława Fidurskiego, Pawła Górniaka, Filipa Hasse, Joannę Gackowską, Romana Grzemskiego, Andrzeja Jackowskiego, Andrzeja Jaroszonka, Radosława Hulewicza, Tomasza Jakubowskiego, Tadeusza Jasionka, Mateusza Kanoniczaka, Ewę Karpienię, Grzegorza Napierałę, Zdzisława Obiegałę, Jarosława Paszczyńskiego, Piotra Polcyna, Bartosza Kołodziejczyka, Piotra Kustonia, Remigiusza Kuźmickiego, Mateusza Łangowskiego, Ewę Mielcarek, Tomasza Misjana, Gizelę Rakowską, Piotra Schondelmeyera, Piotra Sieberta, Tomasza Urbanowicza, Marka Witkiewicza, Joannę Wąsiel, Wojciecha Wiktora, Tomasza Wiktora, Gerarda Wlekłego, Małgorzatę Zellner, Michała Zbroszczyka, Annę Wysokińską, Macieja Zabłockiego, Jana Zozulińskiego, Tomasza Zozulińskiego, rodzinę Swatów w komplecie - czyli Edytę, Jacka, Sebastiana i Sylwestra, także Darię Kasztaryndę, Pawła Kosmowskiego.

W pierwszej linii startujących jest miejsce, co w pełni oczywiste, dla Tomasza Kaczmarka - organizatora "Michałków".

Starałem się starannie analizować nazwiska zgłoszonych do maratonu MTB w Wieleniu. Jesli kogoś ze znanych zawodników pominąłem, serdecznie przepraszam.