R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393948 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
24 września Michałki w Wieleniu

 

To już trzynasta odsłona najstarszego
maratonu MTB w WielkopolsceZa siedemnaście dni, w sobotę 24 września, w Wieleniu odbędą się Michałki 2016, najstarszy wielkopolski maraton MTB. Będzie to już trzynasta edycja imprezy, która ma stałe i coraz liczniejsze grono sympatyków. Do pokonania będą trzy dystanse a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorem imprezy jest UKS "Płomień" przy wsparciu władz miasta i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Trochę historii. Historia wyścigu sięga roku 2001. Wówczas odbyły się pierwsze zawody w formule cross-country, a miejscem ich rozgrywania była Dębogóra. Od roku 2004 impreza odbywa się jako maraton MTB. W roku 2016 odbędzie się już trzynasta edycja maratonu MTB Michałki Wieleń. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „Płomień” działający przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu.

Maraton po raz trzynasty. Tegoroczne Michałki odbędą się w sobotę 24 września. Start o godzinie 10 dla startujących na dystansach Giga i Mega, o 10.30 - dla tych z Mini. Dystanse są niezmienne, czyli 100 km (Giga), 57 km (Mega) i 37 km (Mini).

Społecznik na medal. Michałki wpisały się na trwałe w krajobraz dużych imprez sportowo-rekreacyjnych w Wielkopolsce. Ich inicjatorem jest Tomasz Kaczmarek - lekarz i społecznik oraz wielki fan kolarstwa.

Impreza rozrasta się z roku na rok, startuje w niej coraz więcej ludzi. Organizuje ją Tomasz Kaczmarek przy wsparciu rodziny (niezastąpiona żona Jolanta), przyjaciół oraz miejscowej władzy.

Krąg ludzi, których Pan Tomek zachęcił do współpracy jest coraz większy. To leśnicy z nadleśnictw Trzcianka, Krzyż i Potrzebowice, drogowcy z Czarnkowa, strażacy z Krzyża i Wielenia, policjanci z Czarnkowa i Wielenia, nauczyciele szkół w Wieleniu.

To także Zbigniew Kotowski - gospodarz Stadionu Miejskiego w Wieleniu, Sławomir Szymczak i Marcin Rychlik - organizatorzy zawodów rowerowych dla dzieci. Nie brakuje także wolontariuszy.

Nagrody dla zwycięzców. Organizatorzy i sponsorzy wieleńskiego maratonu zadbali o atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Nie zawiedli stali sponsorzy imprezy. W losowaniu nagród, w której udział biorą wszyscy startujący zawodnicy, nagrodą główną będzie przyczepka samochodowa ufundowana przez jednego ze sponsorów strategicznych maratonu: firmę Brenderup.

Tradycyjnie zwycięzca na trasie Giga zasiądzie na wiklinowym „tronie.” Będzie też drugi „tron” dla zwyciężczyni na dystansie Giga. Wartościowe nagrody czekają również na startujących w wieku poniżej 15 lat. Od kilku edycji „Michałków” główną nagrodą dla dzieci był wysokiej klasy rower. W tym roku będzie to aż pięć rowerów.

Zapisy tylko internetowo! W tym roku zapisy do Michałków odbywają się wyłącznie internetowo! Nie będzie zapisów, jak w minionych latach, na Stadionie Miejskim w Wieleniu. Wyznaczony został też limit startujących: wynosi on 600 osób. Do tej pory swój akces do maratonu MTB zgłosiło ponad 500 pań i mężczyzn (dokładnie 511). Pozostało jeszcze 89 miejsc.

W piątek 23 września w godzinach od 17 do 20 i w sobotę 24 września od 7.30 do 9.30 wydawane będą pakiety startowe i chipy, po uprzednim podpisaniu karty zgłoszeniowej. W tych dniach organizatorzy wywieszą listę z numerami startowymi, by maksymalnie ułatwić odbiór pakietów.

                                                         Piotr Kurek

   

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL