Jestes 41035523 gosciem na naszej stronie
Michał Putz biegł 5 kilometrów do mety

Maraton MTB w Wyrzysku na 400 osób

Michał Putz dobiega na linię mety w Wyrzysku.

Michał Putz z Torunia (Agrochest Team) jest aktualnym mistrzem Polski amatorów w maratonie MTB. W niedzielę chciał wygrać kolejny maraton na rowerach górskich w Wyrzysku, z cyklu Bike Cross Wielkopolska Gogol MTB, ale na przeszkodzie stanęła mu urwana przerzutka...

Michał Putz wygrał maraton MTB w Krzywej Wsi 1 czerwca (Mistrzostwa Wielkopolski) i do Wyrzyska przyjechał dobrze przygotowany oraz zmotywowany, by znów stanąć na podium. Na najwyższym jego miejscu.

Od startu wszystko się dobrze układało, jechało mu się świetnie i prowadził także na kolejnej edycji wielkopolskich maratonów MTB. Niestety, ale tak bywa, pięć kilometrów przed metą urwał przerzutkę. W zaistniałej sytuacji przyszło mu się wycofać lub dobiec do mety.

Wybrał drugą możliwość. Dobiegł zmęczony, z wysoko podniesionym czołem, że zameldował się na mecie. Nie był pierwszy na dystansie Mega (73 km), zajął miejsce piąte miejsce w klasyfikacji open i trzecie w kategorii M2.

Przegrał walkę o 7 minut 57 sekund z Michałem Przybytkiem z Dobrzynia nad Wisłą (pierwszy na Mega), ale w ocenie startujących i kibiców Michał Putz, nie po raz pierwszy zresztą, pokazał swój hart ducha, siłę woli i kolarski charakter.

- Forma coraz lepsza, ale jeszcze muszę spasować się z moim rowerem, aby wszystko było idealnie - mówił w niedzielę w Wyrzysku z filozoficzną przekorą Michał Putz.

Do Wyrzyska przyjechało prawie 400 pań i mężczyzn. Trasę Mega wybrało ponad 90 startujących, Mini - prawie 300. Pogoda była idealna, nie było błota na trasie. Jazda zatem była dość szybka. Od początku do końca.

Niestety, ale nie obeszło się bez wypadku. Już na pierwszych kilometrach, gdy ktoś wielce nieostrożny na zjeździe w strone Osieku potrącił Pawła Srokę z Chodzieży i Andrzeja Sypniewskiego z Poznania. Obaj leżeli, obaj odczuwali ból, szczególnie chodzieżanin.

To się zdarza na maratonach MTB i wyścigach szosowych, gdyż kolarstwo jest teatrem ruchu, prędkości i dramaturgii upadków, gdy ktoś zachowa się nieostrożnie, szczególnie przy dużych szybkościach na zjeździe/ zjazdach.

Dystans Mega ukończyło 89 osób, w tym 8 kobiet, w takiej oto kolejności: Marta Gogolewska, Anna Świrkowicz, Daria Kasztarynda, Dorota Kuleczka, Małgorzata Gogolewska, Anna Krzyżalewska-Suś, Kamila Pichórz i Joanna Gackowska.

Dystans Mini (40 km) najszybciej pokonał Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna, wśród kobiet - Klaudia Janik z Piły. Ukończyło go 272 osoby, w tym 39 pań.

Był przejazd rowerowy/rodzinny w sile stu osób, losowanie nagród wartości ponad 10 tysięcy złotych. Impreza w Wyrzysku odbyła się trzeci rok z rzędu i zapewne odbędzie się za rok, gdy swe siły po raz kolejny połączą Łukasz Bielawski (Wyrzysk) i Wojciech Gogolewski (Wągrowiec) przy wsparciu miejscowych władz. Oby tak się stało.