R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625898 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zmierzyć się z Dziewiczą Górą

 

W najbliższa niedzielę Bike Cross
Maraton Gogol MTB w Czerwonaku


Marek Konwa pędzi, po mistrzowsku, z Dziewiczej Góry. 18 września 2011.
Fot. Jacek Głowacki

Fani maratonów MTB będą mieli w niedzielę niepowtarzalną okazję zmierzyć się z Dziewiczą Górą. I to nie jeden raz, a kilka. Ci z dystansu Mini (33 km) trzy razy, ci z Mega (66 km) - aż sześć. To zmaganie będzie miało miejsce podczas kolejnej edycji cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB, ze startem i metą na terenie gminy Czerwonak.

Dziewicza Góra leży na wysokości 143 metrów nad poziomem morza. Położona na terenie dużego kompleksu leśnego, jakim jest Puszcza Zielonka, jest od lat magnesem dla pasjonatów jazdy na rowerach górskich.


Wystartowali w maratonie MTB. Murowana Goślina, 13 maja 2007.
Fot. Piotr Kurek 

W przeszłości ścigali się na niej najlepsi kolarze górscy naszego kraju, przez Dziewiczą Górę wiodły też trasy maratonów, które w Murowanej Goślinie przez lata organizował Grzegorz Golonko. 

W niedzielę 21 sierpnia maratończycy spotykają się nad akwenem "Tropicana" w Owińskach na terenie gminy Czerwonak, skąd o 11.00 i o 11.30 ruszą na trasę. Bardziej zaprawieni w wysiłku pokonają 66 km z sześciokrotnym podjazdem pod Dziewiczą Górą, ci z Mini (33 km) - też zmęczą się aż trzy razy w tym kultowym miejscu dla wielkopolskiego MTB.


Mistrzowie Wielkopolski 2011 w kolarstwie górskim: Aleksandra Konieczna (juniorka - od lewej), Mateusz Łangowski (masters MI), Marek Konwa (elita mężczyzn), Wojciech Gogolewski (główny organizator imprezy), Jan Dymecki (masters MIV), Marek Witkiewicz (masters MIII), Piotr Zellner (masters MII), Sylwester Swat (junior), Patryk Adamkiewicz (junior młodszy) i Bartosz Zaworski (młodzik). Dziewicza Góra, 18 września 2011.
Fot. Wojciech Łangowski

Ostatnia impreza w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB odbyła się 7 sierpnia w Suchym Lesie. Wzięło w niej udział 628 osób. Ta w Czerwonaku zapowiada się bardzo atrakcyjnie: z podjazdami i zjazdami na Dziewiczej Górze.
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL