R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888608 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Adam Adamkiewicz najszybszy w Lesznie

 

Pierwsza edycja cyklu Grand
Prix Kaczmarek Electric MTB


Adam Adamkiewicz na prowadzeniu.
Fot. archiwum Adama Adamkiewicza

Adam Adamkiewicz wygrał rywalizację mężczyzn na dystansie Giga podczas pierwszej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017, która odbyła się dziś w Rydzynie. Zawodnik leszczyńskiego klubu REAL 64-sto potrzebował dwóch godzin 58 minut 56 sekund na pokonanie 74 kilometrów.

– Co dużo mówić, cieszę się bardzo. Wygrałem w słonecznej dziś w Rydzynie na oczach żony Anety i córki Anny - mówi pasjonat kolarstwa (rocznik 1989), który przez trzy lata (2006-2008) uprawiał ten sport razem z młodszym od siebie o rok Michałem Kwiatkowskim w toruńskim teamie Pacific Norda.


Maciej Kasprzak (z lewej) i Adam Adamkiewicz wjechali na metę prawie równocześnie.
Fot. archowim Adama Adamkiewicza

– Mam nadzieję, że pech się już definitywnie ode mnie odwrócił. W sezonie 2016 w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB ciągle miałem pecha: raz problemy z rowerem, raz jakiś upadek. Przed rokiem ani razu nie znalazłem się w pierwszej dziesiątce na dystansie Giga.

– W Rydzynie od początku uformowała się sześcioosobowa czołówka, w której znaleźli się aż trzej zawodnicy naszego klubu: Maciej Kasprzak, Grzegorz Grabarek i ja. Obok nas pedałowali Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Krzysztof Krzywy (Nexus Team) i Bartłomiej Oleszczuk (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link). W końcówce, dwa kilometry przed metą, pociągnąłem mocno do przodu razem z Maciejem Kasprzakiem i w tej kolejności wjechaliśmy na metę. Na rowerach marki Superior (29-calowych), na których pedałują ludzie z REAL 64-sto.


Pięciu najlepszych zawodników rydzyńskiego maratonu MTB.
Fot. archiwum Adama Adamkiewicza

Adam Adamkiewicz mieszka w Grabonogu, największym jego sportowym sukcesem jest ukończenie Giro d'Italia dla młodzieżowców. Teraz reprezentuje leszczyński klub (około 50 członków), w którym około dwadzieścia osób ma regularne szanse na podium.

Dziś na Giga aż trzech z nich było w pierwszej piątce: 1. Adam Adamkiewicz, 2. Maciej Kasprzak, 3. Andrzej Kaiser, 4. Krzysztof Krzywy, 5. Grzegorz Grabarek.


Tomasz Rybarczyk, fan rowerów i prezes firmy Agrochest. 4 czerwca jego firma organizuje maraton MTB w Kostrzynie Wielkopolskim.
Fot. Piotr Kurek

Na Giga wystartowało siedem pań, najlepszą okazała się Paulina Bielińska (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link). Z dystansem Giga wadziło się 69 osób, z Mega - 358, z Mini - 499.

Następna edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbędzie się 30 kwietnia w Żerkowie, gdzie w latach 2013 i 2014 odbywały się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim.

                                                    Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL