R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327461 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kolejny sukces Marka Konwy

 

760 osób dojechało do mety w Sulechowie


Marek Konwa na trasie sulechowskiego maratonu MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

760 osób dojechało do mety maratonu MTB Grand Prix Kaczmarek Electric, który w minioną niedzielę odbył się w Sulechowie. Marek Konwa pewnie triumfował na najdłuższym dystansie, powtarzając swój sukces z pierwszej edycji tegorocznego cyklu w Rydzynie.

Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) jest już od kilku dobrych lat naszym najlepszym kolarzem górskim. Skutecznie przejął pałeczkę dominatora do Marka Galińskiego i wygrywa. W pierwszej edycji cyklu Kaczmarek Electric w Rydzynie pewnie triumfował i powiedział wówczas, że jeśli tylko czas mu na to pozwoli, będzie starał się startować w tym prestiżowym cyklu maratonów MTB.

Do Sulechowa przyjechał z kolegą z teamu - Jakubem Zamroźniakiem, z którym jechali szybko po dwa pierwsze miejsca. Dystans 76 kilometrów pokonali w czasie 3 godzin 2 minut i ... Na mecie różnica między nimi wyniosła 1 sekundę.


Andrzej Kaiser jezdzie po czwarte miejsce.
Fot. FOTOMTB.pl

Trzeci był Mariusz Gil, czwarty Andrzej Kaiser (obaj Euro Bike Kaczmarek Electric Team), na kolejnych pozycjach uplasowali się Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest) i Hubert Semczuk (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team).

Z dystansem Giga wadziły się cztery panie, dojechały do mety trzy. Triumfowała pewnie Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Kamilą Wójcikiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team) i Darią Kasztaryndą (Cellfast MTB Team/ Rowerplus.pl).

W sulechowskim maratonie MTB wystartowały 72 panie. Niektóre z nich, jak utytułowana Aleksandra Dawidowicz, nie dojechały do mety. Uczyniła to jednak Alicja Ratajczak (strefa rowery superior team), była reprezentantka Polski w kolarstwie szosowym, która dopiero próbuje swych sił w MTB. W Sulechowie była jedenasta wśród pań na trasie Mega (50 km), ale trzeba będzie bacznie obserwować postępy w maratonach byłej zawodniczki klubu kolarskiego z Kórnika.

Najszybciej trasę Mega pokonali Rafał Chmiel (FSD Sport) i Monika Otulakowska (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team), na Mini triumfowali Marek Urbaniak (Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus Tea) oraz Kinga Styczyńska (niestowarzyszona).

Drużynowo w Sulechowie triumfowały "Eurobajki" przed ekipami Matesza Rybczyńskiego i leszczyńskiego REAL 64-sto.

Następna edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbędzie się 27 maja w Krośnie Odrzańskim.

                                                             Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL