R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867238 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 maja jedziemy do Śremu

 

Maraton MTB z dobrymi nagrodami

 

1 maja 2014 po raz pierwszy w Śremie odbędzie się maraton MTB na dwóch dystansach - Mega (52 km) i Mini (26 km) - z cennymi nagrodami. Organizują go miejscowi fani kolarstwa górskiego, trasa jest atrakcyjna pod względem sportowym i widokowym. Warto się wybrać w pierwszy dzień maja do miasta nad Wartą na 1. Śrem Maraton MTB, by wrócić do domu z voucherem na tygodniowy pobyt w Hiszpanii.

Idea imprezy. Pomysł, aby w Śremie zorganizować maraton MTB zrodził się jesienią 2013, po zakończonym sezonie rowerowym, w gronie miejscowych fanów kolarstwa górskiego. Mieli oni lekki niedosyt ścigania sie i postanowili zrobić coś własnego. Główni inicjatorzy, troje osób, to Katarzyna Staśkiewicz, Maciej Foerster i Maciej Szłapka.

Trasa. Jest atrakcyjna pod względem sportowym, jak i widokowym. Prowadzona jest drogami polnymi i szutrowymi z możliwością jazdy przez piaski – szczególnie w porze suchej. Będą też fragmenty bruku (jak na Paryż-Roubaix), płyt betonowych i asfaltu. Jesteśmy w Wielkopolsce, na nizinach, więc nie spodziewajmy się długich podjazdów i zjazdów. Jednak nie zabraknie paru odcinków, gdzie trzeba będzie się wykazać techniką jazdy, zaś kilka z nich może sprawić trudności. Zmęczenie oraz mniejsze umiejętności zawodników mogą spowodować, że takie podjazdy pokonają pieszo. Zjazdy nie są tak trudne technicznie, ale jeden z nich „Killer” wymaga sporych umiejętności. Oczywiście nie zabraknie singiel tracków, na których nie będzie możliwości wyprzedzania innych maratończyków, co będzie można nadrobić na pozostałych odcinkach trasy. Od połowy trasa będzie interwałowa, natomiast końcówka dostarczy najwięcej emocji. Całość trasy biegnie od Śremu poprzez Nochowo, Gaj, lasem pomiędzy Gajem a Manieczkami, dalej przez Szymanowo, Psarskie i powrót do Śremu.


Śremscy fani MTB w Olejnicy, 27 kwietnia 2014: Maciej Szłapka (od lewej - KSA Fitness Zone), Tomasz Nowak (Rehau Relazzo Team), Wojciech Czeterbok (KSA Fitness Zone) oraz Szymon Rozmiarek (Kometa Śrem).
Fot. Piotr Kurek

Ekipa ze Śremu. Organizują maraton MTB w Śremie i tworzą team o nazwie KSA FITNESS ZONE. Powstali w roku ubiegłym, jego twórcami są Maciej Szłapka i Maciej Foerster. Od nich się wszystko zaczęło, zarazaili swą pasją innych - Kasię Staśkiewicz, Roberta Kociałkowskiego, Łukasza Woźniaka i Jędrzeja Kowalskiego. Sezon 2014 zaczał się dlań od miłej niespodzianki, gdyż do nowej grupy dołączył znany wielkopolskim amatorom MTB Wojciech Czeterbok.

Nagrody. Głównym sponsorem imprezy jest KSA FITNESS ZONE. Organizatorzy zadbali o cenne nagrody: tygodniowy wyjazd do Hiszpani dla 1 osoby ufundowany przez firmę Bike Adventure z Poznania, trzy wyjazdy do SPA na weekend dla 2 osób do Kotliny Kłodzkiej - "Dwór Elizy" (fundatorami tych trzech nagród są Pizzeria Tropicana - Daniel Augustyniak, Maciej Szłapka i "Dwór Elizy"). Ci, którzy staną na podium otrzymają akcesoria rowerowe oraz puchary. Każdy uczestnik maratonu MTB otrzyma też pamiątkowy medal.


1 maja 2014
1. Śrem MTB Maraton

Organizator: KSA FITNESS ZONE
Gdzie: Śrem -  Szkoła Podstawowa nr 6
Start: godzina 11 - dystanse Mega, Mini. Biuro zawodów czynne w czwartek od 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini (26 km) i Mega (52 km).
Więcej informacji: www.facebook.com/events/1472613359624502/ 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL