R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329081 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Olga Wasiuk i Wojciech Halejak najlepsi na Giga

 

Merida Mazovia MTB Marathon
pod dyktando kolarzy HP-Sferis


Prawie 1500 osób wystartowało w niedzielnym maratonie MTB w Otwocku. Na dystansie Giga triumfowali kolarze grupy HP-Sferis Olga Wasiuk i Wojciech Halejak.

Wojciech Halejak z grupy HP-Sferis zwyciężył w pierwszym wyścigu Merida Mazovia MTB Marathon w Otwocku na dystansie Giga. Tuż za nim na mecie zameldował się kolega z drużyny - Bartosz Banach, a trzeci dojechał jego brat, Robert. Wśród pań triumfowała Olga Wasiuk - również z teamu Piotra Kosmali.

Ciężkie i zmienne warunki pogodowe nie zniechęciły amatorów kolarstwa do startu w Otwocku. Na trasy o różnych dystansach wyruszyło łącznie pprawie 1400 osób, które w ten sposób zainaugurowały tegoroczny cykl wyścigów Merida Mazovia MTB Marathon.

- Warunki były dość ciężkie, ale udało nam się z Bartkiem Banachem w miarę szybko odskoczyć od reszty stawki i wypracować bezpieczną przewagę - mówił na mecie Wojciech Halejak z HP-Sferis Racing Team. - Bardzo dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy przed tym sezonem i teraz widać tego pierwsze efekty - dodał zwycięzca wyścigu na dystansie 70 km.

Czołowa trójka kolarzy pojawiła się na mecie z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Podobnie wyglądała sytuacja w wyścigu kobiet, gdzie Olga Wasiuk pokonała drugą zawodniczkę o prawie 11 minut. Można jedynie żałować, że nie miała okazji zmierzyć się w bezpośrednim pojedynku z Paulą Gorycką z 4F E-VIVE Racing Team, która również gładko zwyciężyła, ale na nieco krótszym dystansie Mega. Wśród mężczyzn najszybszy na tym dystansie okazał się Tomasz Szala z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

- Start w Otwocku możemy uznać za bardzo udany. Liczę, że to dobry prognostyk na cały sezon - powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy grupy HP-Sferis.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL