R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902537 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Adam Adamkiewicz
solo pędził do mety

 

Maraton MTB w Smyczynie


Droga do mety w Smyczynie.
Fot. Piotr Kurek

Upał, upał, upał - tak można określić warunki, w jakich przyszło dzisiaj jechać i rywalizować fanom kolarstwa górskiego podczas maratonu MTB w Smyczynie. W swoistym święcie rowerów, biorąc pod uwagę także najmłodsze dzieci, wzięło udział prawie trzysta osób.

Z najdłuższym dystansem, Mega - 62 kilometry, zmagało się raptem trzydziestu panów i ani jedna pani. Klasą dla siebie był Adam Adamkiewicz z miejscowości Grabonóg (Real 64-sto), który bardzo szybko odjechał rywalom i samotnie pokonywał cztery rundy po 15,5 km.
 

Adam Adamkiewicz wygrał dziś w Smyczynie rywalizację na trasie Mega.
Fot. Piotr Kurek

Po pierwszym okrążeniu miał 38 sekund przewagi nad konkurentami, po dwóch - 1.35 min., po trzech - 3.21. Na mecie różnica wyniosła 3 minuty 3 sekundy.

Za Adamem Adamkiewiczem jechała czwórka zawodników, którzy na finiszową kreskę wjechali bardzo dynamicznie i w sekundowym odstępie czasu: drugi był Michał Stachowski z Leszna (Real 64-sto), trzeci - Krzysztof Paterka z Leszna (LKK Team), czwarty - Mariusz Chyła z Kąkolewa (Real 64-sto), piąty Bartosz Wujczak z Leszna (Real 64-sto).

Pięć minut po nich na mecie jako szósty pojawił się Radek Ostrowski z Puszczykowa (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), który w końcu sierpnia wystartuje we Francji w szosowych mistrzostwach świata amatorów.
 

Startujący z Lipna pieszo mijają metę (Mini), za nimi Radek Ostrowski z Puszczykowa kończy jazdę na Mega.
Fot. Piotr Kurek

Na trasie Mini (31 km) pewnie triumfował Wojciech Mizuro z Leszna (Real 64-sto) przed Kacprem Jabłońskim z Rawicza (Strefasportu.pl MW Invest) i Emilianem Pajzertem z Leszna (Real 64-sto). Na tym dystansie najlepiej pojechały trzy panie: 1. Sylwia Tumiłowicz z Góry (DGR Racing Team), 2. Renata Głód z Leszna (Strefasportu.pl MW Invest), 3. Joanna Jarząb z Góry (Pozytywnie Zakręceni).

Rywalizowali także młodzicy, młodziczki, juniorki i juniorzy, strażacy z OSP i PSP. W rowerowym ściganiu na różnych dystansach wzięło udział prawie pięćdziesiąt dzieci z roczników 2006-2014.
 

Prawie 50 dzieci wzięło udział w wyścigach rowerowych na terenie rancha Smyczyna.
Fot. Piotr Kurek

Impreza w Smyczynie odbyła się w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Główny ciężar organizacyjny spadł na Roberta Koniecznego z Lipna, który wywiązał się z tego zadania znakomicie. Nie bez znaczenia był zapewne fakt, że jego syn Mikołaj (18 lat) w piątek jako reprezentant Polski bardzo ładnie pojechał na szosowych Mistrzostwach Europy w Danii, gdzie na metę dotarł w tym samym czasie co zwycięzca.
 

Najlepsi na Mega: 2. Michał Stachowski, 1. Adam Adamkiewicz, 3. Krzysztof Paterka. Z lewej wójt gminy Lipno Jacek Karmiński, obok niego Robert Konieczny - organizator imprezy, z prawej Andrzej Michalski - przewodniczący Rady Gminy Lipno.
Fot. Piotr Kurek

Zabrakło dziś w Smyczynie Przemysława Rozwalki z Goniembic, jednego z najbardziej utalentowanych kolarzy amatorów Ziemi Leszczyńskiej. W piątek wziął on udział w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej (startowało prawie dwa tysiące ludzi - między innymi szef UCI Brian Cookson, polski kolarz wszech czasów Ryszard Szurkowski, Czesław Lang), w którym to wyścigu zajął miejsce w pierwszej dziesiątce.
 
                                Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL