R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687485 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sześć interesujących maratonów
w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej

 

Cykl GP Kaczmarek Electric MTB
od kwietnia do września 2012 roku


Tak było w październiku ubiegłego roku podczas finału cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Na pierwszym planie jadą: Magdalena Hałajczak (z lewej), Andrzej Kaiser (199) i Marek Konwa (bez numeru startowego z prawej). Wolsztyn, 2 października 2011.

Kaczmarek Electric S.A., ogólnopolska sieć hurtowni elektrotechnicznych, organizuje 3. edycję Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2012. To cykl wyścigów na rowerach górskich o ponadregionalnej randze, obejmujących teren Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Pierwsza impreza w cyklu 29 kwietnia w Boszkowie, finał 30 września w Wolsztynie.


Ubiegłoroczna edycja...

pokazała, że miłośników rowerów w Polsce wciąż przybywa. Pięć imprez cyklu zgromadziło w sumie ponad 1350 osób. To znaczny „skok w górę” w porównaniu do poprzednich lat. W zawodach brali udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – stałym gościem był Andrzej Kaiser (zwycięzca II edycji GP Kaczmarek Electric), na finale w Wolsztynie pojawił się również Marek Konwa - wicemistrz świata MTB młodzieżowców 2011 i zarazem patron honorowy tej imprezy.

Edycja 2012

III edycja wzbogaci się o dodatkową, 6. imprezę. Terminarz cyklu wygląda następująco: I etap - Boszkowo – 29 kwietnia, potem kolejno Sulechów – 20 maja, Kargowa - 17 czerwca, Lubrza – 1 lipca, Nowa Sól – 26 sierpnia i finał 30 września w Wolsztynie.

Kategoria Elita – nagrody finansowe

III edycja przynosi trochę zmian. Najważniejsza to nowa kategoria „Elita”, w której zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe (pula nagród to 3500 zł na każdą imprezę). Prowadzona będzie też klasyfikacja drużynowa oraz wyścigi dla dzieci i młodzieży (kategoria młodzik i junior). Zmiany objęły także zasady przydziału do sektorów startowych, obsługę biura zawodów (usprawnienia dla uczestników, zwłaszcza udogodnienia dla osób zapisujących się przez internet).

Kategoria:branża elektrotechniczna

Jedną z nowości ubiegłorocznej edycji było stworzenie osobnej kategorii dla zawodników związanych zawodowo z branżą elektrotechniczną. Rywalizację w tej kategorii w klasyfikacji generalnej wygrał Cezary Kaczmarek.

- Mamy nadzieję, że kategoria branża elektrotechniczna będzie cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem. Już dziś serdecznie zapraszam do udziału- mówi Cezary Kaczmarek. - Każdy, kto choć raz pojawił się na naszych maratonach, jest pod wrażeniem rozmachu zawodów i wspaniałej, sportowej atmosfery. To również świetna okazja do spotkania ludzi z naszej branży, nawiązania nowych znajomości. Wspólna jazda, zdrowa rywalizacja, wysiłek, pokonywanie często dość trudnej trasy, ale i radość z dotarcia do mety – to są emocje, których nie znajdziemy na oficjalnych spotkaniach służbowych, targach czy konferencjach – podkreśla Cezary Kaczmarek. Sam uprawia kolarstwo od lat, poświęca mu mimo licznych obowiązków zawodowych dość dużo czasu. - Zdarza mi się przejechać 100 km jednego dnia. Dbam o dobrą kondycję, ale to również mój sposób na relaks i rozładowanie stresu.

Otwarta formuła imprezy

Zawody mają otwarty charakter. Może wziąć w niej udział każdy, kto lubi jazdę na rowerze oraz atmosferę sportowej rywalizacji. Zawodnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: Mini - do 40 km, Mega - od 50 do 80 km. Organizatorzy gwarantują wiele atrakcyjnych nagród dla zwycięzców oraz ciekawe trasy, biegnące malowniczymi terenami Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, często wokół·przepięknych jezior. Każdy zawodnik będzie miał również zapewniony posiłek, m.in. bufet w trakcie i po zakończeniu zawodów, otrzyma również ubezpieczenie i stały numer startowy z chipem.

 

- Impreza wpisuje się w działalność społeczną prowadzoną od wielu lat przez naszą firmę na rzecz mieszkańców regionu, w którym mamy swoją siedzibę – na granicy Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Promujemy aktywność fizyczną i zachęcamy do rozwijania sportowych zainteresowań poprzez udział w wyścigach rowerowych – mówi Cezary Kaczmarek. - Na nasze maratony zapraszamy całe rodziny, bowiem każdemu wyścigowi towarzyszą dodatkowe atrakcje, szczególnie dla najmłodszych. W tym roku na każdym etapie m.in. odbywać się będą wyścigi dla dzieci i młodzieży (kategoria młodzik i junior).

Terminarz cyklu GP Kaczmarek Electric MTB:

29 kwietnia - Boszkowo
20 maja - Sulechów
17 czerwca – Kargowa
1 lipca – Lubrza
26 sierpnia – Nowa Sól
30 września – Wolsztyn

O firmie Kaczmarek Electric S.A.

Sieć ogólnopolskich hurtowni elektrotechnicznych Kaczmarek Electric S.A. z siedzibą główną w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) to firma rodzinna, założona i prowadzona przez Urszulę i Cezarego Kaczmarków w 1997 r. Obecnie spółka posiada 31 oddziały na terenie całego kraju i 2 przedstawicielstwa handlowe. Adres strony internetowej - www.kaczmarekelectric.pl

Strona cyklu GP Kaczmarek Electric MTB: http://www.mtb.kaczmarekelectric.pl/ 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL