R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739970 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Niezwykle pracowity weekend
maratończyków MTB

 

W sobotę "Michałki" w Wieleniu, w niedzielę
finał cyklu Bike Cross Gogol w ŁopuchowieNajbliższy weekend zapowiada się niezwykle pracowicie dla maratończyków MTB i to nie tylko tych z Wielkopolski. W sobotę w Wieleniu nad Notecią odbędą się "Michałki", w niedzielę natomiast w Łopuchowie ostatnia impreza cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB.

"Michałki". To najstarszy wielkopolski maraton MTB. Po raz pierwszy odbył się we wrześniu 2004 roku. W minionych dwunastu latach z każdym rokiem brało w nim udział coraz więcej ludzi. Startowali i zwyciężali w nim herosi polskiego kolarstwa górskiego, jak Andrzej Kaiser, Bartosz Banach i inni.

W sobotę do Wielenia nad Notecią przyjdzie około 600 fanów MTB z całej Polski. Będą rywalizować na trzech dystansach: Giga - 100 km, Mega - 57 km i Mini - 37 kilometrów. Jak zawsze w minionych latach, na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Tradycyjnie, w ramach "Michałków" odbędą się Mistrzostwa Polski Lekarzy i Medyków w maratonie MTB.

W tym roku organizatorzy "Michałków", Tomasz Kaczmarek i ludzie z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Płomień", zmienili reguły zapisów do maratonu MTB. Trzeba ich dokonać tylko przez internet i opłacić: nie będzie przyjmowania zgłoszeń w dniu imprezy na Stadionie Miejskim w Wieleniu. W tym dniu w tym miejscu zostanie przeprowadzona tylko weryfikacja opłaconych zgłoszeń.

Limit zgłoszeń został ustalony na 600 osób, do dziś (20 września) zgłosiło się i opłaciło swój start prawie 500 osób. Jeśli ktoś chciałby wystartować w najstarszym wielkopolskim maratonie MTB, to jest to już ostatnia pora, by to uczynić.

Łopuchowo. Tutaj od kilku lat już lat odbywa się ostatni maraton z cyklu organizowanego przez Wojciecha Gogolewskiego.

W tym roku nie tylko wielkopolscy fani kolarstwa górskiego ścigali się kolejno w Dolsku (10 kwietnia), Chodzieży (1 maja), Wyrzysku (5 czerwca), Mosinie (19 czerwca), Skokach (26 czerwca), Mściszewie (3 lipca), Suchym Lesie (7 sierpnia), Czerwonaku (21 sierpnia) i Stęszewie (28 sierpnia).

W niedzielę w Łopuchowie będzie zatem ostatnia okazja, by pościgać się na całego, by zdobyć jakże potrzebne punkty do klasyfikacji generalnej.

Trasa w Łopuchowie należy do jednej z najładniejszych w cyklu, ale nie może być inaczej, gdyż prowadzi przez urokliwe miejsca Puszczy Zielonka.

Ci, którzy w końcu sezonu 2016 mają dobrą kondycję i formę mogą pojechać w sobotę do Wielenia na "Michałki", w niedzielę pojawić się na Stadionie Leśnym w Łopuchowie.

Zapowiadają się dwie wielkie imprezy sportowo-rekreacyjne, w których wystartuje - na moje oko - po 600 osób.

W Łopuchowie swoje możliwości będą mogli wykazać także posiadacze rowerów 28-calowych, dla których zostanie zorganizowany oddzielny wyścig na dystansie 30 km. Start do niego o godzinie 10.00.

24 września
Maraton MTB Michałki

Organizator: UKS Płomień Wieleń, Urząd Miasta w Wieleniu
Gdzie: Wieleń, Stadion Miejski im. Józefa Nojiego
Start: godzina 10 - dystanse Giga i Mega, 10.30 - Mini. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 17 do 20, w sobotę od 7.30 do 10.15. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 37 km, Mega - 57 km, Giga - 100 km. Zapisy tylko przez internet: limit startujących - 600 osób.
Więcej informacji: http://www.maraton.wielen.pl

25 września
Bike Cross Maraton Gogol MTB

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina, ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Łopuchowo - stadion sportowy
Start: godzina 11 - dystans Mega, 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynne od 8 do 10.45. Dwa dystanse do pokonania: Mega - 60 km, Mini - 30 km. Także wyścig dla posiadaczy rowerów 28-calowych - start o 10.00, dystans 30 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL