R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832604 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
17 maja maraton MTB w Cybince

 

Pula nagród przekracza 30 tysięcy złotych


Oni startowali przed rokiem w Uradzie nad Odrą, czwarta edycja Verus K-SSSE Maraton MTB. Od lewej: Aleksander Dorożała, Andrzej Kaiser, Magdalena Hałajczak i Radosław Lonka.
Fot. Piotr Kurek

17 maja, w sobotę, odbędzie się w Cybince, małym miasteczku niedaleko Słubic, już po raz piąty Verus K-SSSE Maraton MTB. Jego uczestnicy zmierzą się z trzema dystansami: Giga - 68 km, Mega - 34 km i Mini - około 10 kilometrów. Organizatorzy imprezy przygotowali nagrody o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

Przed rokiem Verus K-SSSE Maraton MTB odbył się w Uradzie nad Odrą, na terenie gminy Cybinka. 17 maja piąta już edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem maratonu MTB odbędzie się, jak w latach poprzednich, w Cybince.

Organizatorzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników i słuchając ich uwag z lat poprzednich, zwiększyli liczbę kategorii dodatkowych oraz przygotowali 3 dystanse.

Dystans Giga, to dwie duże rundy o długości 68 km w niełatwym do pokonania terenie. Dystans Mega - 1 duża runda, a więc 34 km. Trasa rywalizacji jest stosunkowa szeroka, z możliwością wyprzedzania w każdym momencie. Oprócz tradycyjnej przeprawy przez rzekę Pliszkę, da się ją w całości przejechać na rowerze.

Nowością jest rekreacyjny dystans Mini, który liczy około 10 km i jest praktycznie płaski, możliwy do pokonania na każdym rowerze. Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają do Cybinki całe rodziny, a także osoby chcące zmierzyć się z samymi sobą oraz porywalizować w zdrowej atmosferze ze znajomymi i przyjaciółmi.
 


Organizatorzy imprezy w Cybince są pasjonatami rowerów i kolarstwa. W ubiegłym tygodniu przebywali na zgrupowaniu w Hiszpanii (Tossa de Mar pod Barceloną, gdzie korzystali z gościnności Łukasza Komara i Klubu-Hotelu Giverola, jednego ze sponsorów maratonu - tygodniowy pobyt dla szczęśliwego w losowaniu nagród maratończyka MTB). Od lewej: Andrzej Worona (FSL Verus AOK.PL Team), Jarosław Misiołek (prezes firmy Verus Logistics Sp. z o.o.) i Krzysztof Murdza (Verus Logistics Sp. z o.o.).

Oprócz wyścigów dla dorosłych, jak co roku, ekipa Krzysztofa Murdzy i jego kolegów przygotowuje duży Festyn Rowerowy dla dzieci od 2 do 12 lat (łącznie 12 wyścigów, w tym oddzielne kategorie dziewcząt i chłopców na rowerkach biegowych). Każde dziecko na mecie otrzyma medal oraz dyplom, a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkie startujące osoby wezmą udział w losowaniu roweru górskiego.

Dorośli natomiast powalczą o pulę nagród przekraczającą 30 tysięcy złotych, a po zmaganiach wezmą udział w losowaniu, w którym będzie można wygrać m.in. rowery górskie, TV LED 32', podwójny bilet VIP na mecz Herthy Berlin, pakiety od Bike Protect i wiele innych.

Maraton MTB w Cybince charaktaryzuje się również bogatym pakietem dla zawodników, za stosunkowo niską opłatę startową. Wynosi ona 20 zł za dystans Mini, 45 zł za Mega i Giga (odpowiednio 30 zł i 60 zł przy rejestracji i płatności w dniu startu w biurze zawodów). Pakiet zawiera m.in.: pamiątkowy t-shirt i nr startowy, wodę Wysowiankę Zdrój, baton energetyczny, napój energetyczny, talon na posiłek po wyścigu, możliwość wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród, ubezpiecznie na czas trwania zawodów, profesjonalnie przygotowaną trasę wyścigu, zabezpieczenie medyczne na trasie, możliwość skorzystania z bufetu na trasie i mecie, chipowy pomiar czasu.

Poza tym, ekipa telewizji HTS, ponownie przygotuje profesjonalną relację TV, która będzie emitowana w ogólnopolskiej kablówce Vectra Media. Nowością będzie możliwość nabycia godzinnego DVD po maratonie.

Zapisy on-line oraz regulamin sympatycznej imprezy kolarskiej w Cybince można znaleźć na stronie: www.verusmaraton.pl, a wszystkie aktualności umieszczane są na bieżąco na facebookowym profilu: VERUS K-SSSE MARATON MTB.

Krzysztof Murdza i jego przyjaciele zapraszają w sobotę 17 maja do Cybinki. Bliskość autostrady A2 i drogi S3 (60 km od Zielonej Góry, 80 km od Gorzowa Wlkp., 140 km od Szczecina i niecałe 150 km od Poznania) zapewnia szybki dojazd, a profesjonalna organizacja i miłe przyjęcie zawodników przez mieszkańców Cybinki i organizatorów maratonu MTB, tak jest od lat, czynią udział w tej imprezie sportowo-rekreacyjnej czymś niezapomnianym.

                                                             Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL