R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867467 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Śladami Ryszarda Szurkowskiego

 

W niedzielę maraton MTB w Połczynie-Zdroju


Ryszard Szurkowski zadebiutował w maratonie MTB 5 lipca 2009 w Połczynie-Zdroju (z prawej - numer startowy 101). I go w ładnym stylu ukończył.
Fot. Piotr Kurek  

W niedzielę 8 maja w Połczynie-Zdroju odbędzie się, już po raz kolejny, maraton MTB. Zawodnicy z całego kraju, organizatorzy serdecznie także zapraszają obcokrajowców, ścigać się będą w przepięknej okolicy a taką jest polodowcowa kraina doliny Drawy i Dębnicy. Startujący pojadą śladami Ryszarda Szurkowsksiego - polskiego kolarza wszech czasów...

Maratony MTB w Połczynie-Zdroju odbywają się od prawie dziesięciu już lat. W lipcu 2009 roku odbył się kolejny. Przyjechał wówczas tutaj Ryszard Szurkowski i w nim wystartował. Był to jego debiut w tego typu imprezie, którą - oczywiście - ukończył. Choć się utrudził i później wielokrotnie powtarzał, że od tego momentu nabrał szacunku dla kolarzy górskich.


Magda Sadłecka (z prawej) przed rokiem startowała w Połczynie-Zdroju.
Fot. Piotr Kurek

Startujący w Połczynie-Zdroju pojadą po trasie, po której w roku ubiegłym ścigali się najlepsi kolarze górscy naszego kraju w ramach maratonowego Pucharu Polski. Warto wybrać się w najbliższą niedzielę (8 maja 2016) niedzielę do miasta, którego władze z panią burmistrz Barbarą Nowak na czele są wielce życzliwe pasjonatom kolarstwa górskiego.

Tak czy inaczej, polski świat MTB spotyka się 8 lipca w Połczynie-Zdroju podczas maratonu, który jest jedną z edycji Zachodniej Ligi MTB. Impreza została zgłoszona do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego.


Bohaterowie z ubiegłego roku - zawodnicy JBG-2 - z panią burmistrz Barbarą Nowak.
Fot. Piotr Kurek

Organizatorzy przygotowali nie tylko puchary i nagrody rzeczowe, ale i premie finansowe. Można o nich przeczytać na stronie http://mtbpolczyn-zdroj.pl

8 maja 2016
Maraton MTB polodowcową krainą doliny Drawy i Dębnicy

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Połczyn-Zdrój, KS Active Life Gorzów Wielkopolski
Gdzie: Połczyn-Zdrój, park zdrojowy
Start: godzina 10.30 - Giga, 11.00 - Mega i Mini. Zapisy w biurze zawodów - park zdrojowy (pijalnia wody Joasia) w sobotę od 14 do 20 i w niedzielę od 8 do 10.10.
Dystanse: Mini - 30-45 km, Mega - 50-65 km, Giga - 75-95 km
Więcej informacji: http://mtbpolczyn-zdroj.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL