R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826716 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielki finał w Kwidzynie
w deszczu i zimnie, z emocjami i nagrodami

 

Skandia Maraton Lang Team 2013


W Kwidzynie wystartowała elita polskiego MTB. Na pierwszym planie Wojciech Halejak (2198), z lewej Bartosz Banach (2024) - tegoroczny triumfator Pucharu Polski w maratonie MTB. Z prawej Adrian Brzózka (2256) - tegoroczny wicemistrz Polski w maratonie MTB.

Ponad 1100 kolarzy wystartowało w finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team. 28 września Kwidzyn zmienił się w kolarską stolicę Polski. Sześć miejscowości, cztery dystanse, emocjonująca rywalizacja zawodowców i amatorów oraz cenne nagrody z autem Jeep Compass na czele – tegoroczny cykl już za nami!

W Kwidzynie na amatorów dwóch kółek czekały cztery dystanse: Rodzinna Parada (10 km), Mini (42 km), Medio (54 km) i Grand Fondo (86 km). Ostatnie w tym roku zawody wyłoniły zwycięzców klasyfikacji generalnych we wszystkich kategoriach i triumfatorów Pucharu Polski w maratonie MTB.

Puchar Polski w maratonie MTB
dla Ziółkowskiej i Banacha

Wśród pań w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB przed zawodami w Kwidzynie prowadziła Magdalena Sadłecka. W ostatniej edycji PP szybsza od zawodniczki Sante BSA Pro Tour była jednak Michalina Ziółkowska (KROSS RACING TEAM) i to ona triumfowała w „generalce” wśród kobiet.

- To był dla mnie ciężki wyścig, bo to już końcówka sezonu i odczuwam jego trudy w nogach – mówiła na mecie Michalina Ziółkowska.

Wśród mężczyzn bez niespodzianki. Prowadzący przed finałowym startem Bartosz Banach (Sante BSA ProTour) w Kwidzynie był wprawdzie dopiero szósty, ale to wystarczyło, by zachować pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej.

- Kluczem do mojego sukcesu była równa forma. Każdą edycję tegorocznego Pucharu Polski, poza tą ostatnią, kończyłem na podium. Dziś z uwagi na deszcz i niską temperaturę jechało mi się naprawdę ciężko, ale dzięki wcześniejszym dobrym występom, wiedziałem, że jeśli tylko dojadę do mety – zachowam prowadzenie – podsumował Bartosz Banach.

Na najdłuższym dystansie w Kwidzynie równych sobie nie miał Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Racing Team), tegoroczny mistrz Europy w maratonie MTB U23, który 86 km pokonał w niespełna 2 godziny i 41 minut. Wawak zanotował jednak w tym sezonie tylko dwa starty w Skandia Maraton Lang Team i nie liczył się w walce o klasyfikację generalną PP. Wśród kobiet najszybsza na dystansie Grand Fondo była Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korona Kielce).

Byli zwycięzcy, były też nagrody!

W Kwidzynie poznaliśmy także zdobywcę samochodu Jeep Compass. W konkursie "Rower moja pasja”, zwyciężył Bogusław Opryszek i to on w stolicy Powiśla cieszył się najbardziej.

- Rocznie przejeżdżam kilka tysięcy kilometrów, większość na rowerze szosowym. To jest moja pasja, ale samochody też bardzo lubię. Dlatego cieszę się podwójnie – powiedział nowy właściciel Jeepa Compassa.

W Kwidzynie na najlepszych czekały także: wycieczki do Trentino, zegarki Festina, zestawy produktów energetycznych Vitarade, okulary Polaroid, stroje kolarskie QUEST, nagrody ufundowane przez Harfa-Harryson, akcesoria i osprzęt rowerowy ufundowany przez Shimano.

Kwidzyn – po raz czwarty na finał!

Stolica Powiśla finałową edycję Skandia Maraton Lang Team ugościła już po raz czwarty.

- Bardzo mnie cieszy, że wielki finał Skandia Maraton Lang Team po raz kolejny odbył się w Kwidzynie. Trasa wyścigu biegła przez nasze wyjątkowe okolice. Uczestnicy oprócz doznań płynących ze sportowej rywalizacji i wspaniałej atmosfery mogli też podziwiać nasze miasto i urokliwe krajobrazy okolic Kwidzyna - mówił Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna.


Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie w mediach

Na relacje z maratonu w Kwidzynie zapraszamy do Telewizji Polskiej. Premiera reportażu - na antenie TVP Sport – 4 października, o godzinie 15.30. Nie zabraknie także relacji w TVP Info, w serwisach radia RMF FM, portalu Onet.pl, w tygodniku "Wprost", "Przeglądzie Sportowym", dziennikach regionalnych wydawanych przez grupę Polskapresse oraz w wielu magazynach i portalach rowerowych.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL