R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867227 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Eurobajki górą w Jeziorkach

 

Katarzyna Hendrzyk-Majewska i Maciej Kasprzak
triumfowali w leszczyńskim maratonie MTB


Ponad 200 osób wystartowało na dystansie Mini.
Fot. Piotr Kurek 

W niedzielę, 11 września, w Jeziorkach koło Osiecznej odbył się maraton MTB w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Jego uczestniczy zmierzyli się z czteroma dystansami: Mega (55 km), Mini (35 km), Hobby i Junior (21 km) oraz Młodzik (7 km). W rolach głównych wystąpili Katrzyna Hendrzyk-Majewska i Maciej Kasprzak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), którzy triumfowali na najdłuższej trasie.

Z dystanem Mega postanowiło zmierzyć się 36 osób, w tym dwie panie - Edyta Swat z Przeźmierowa i Katarzyna Hendrzyk Majewska z Poznania. Wszystkie one ruszyły na trasę o godzinie 11.


Kilkadziesiąt dzieci wzięło udział w rowerowej zabawie.
Fot. Piotr Kurek

Jeziorki to niewielka, ale urokliwa wieś w okolicach Osiecznej. Maratończycy mieli okazję podziwiać ładną okolicę i pedałować duktami leśnymi, asfaltami po drogach publicznych. Nie zabrakło podjazdów i zjazdów. Tu i ówdzie pojawiły się kamienie i korzenie.

– Nie było łatwo - powiedział już za linią mety Maciej Kasprzak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który pewnie triumfował na Mega. Dystans 55 kilometrów pokonał w czasie 2 godzin 43 minut 26 sekund. Drugi na mecie zameldował się Sylwester Swat z Przeźmierowa - 2:48:16, trzeci był Michał Stachowski (REAL 64-sto Leszno) - 2:51:16.

Trasę Mega pokonało 33 mężczyzn i Katarzyna Hendrzyk-Majewska, która za swe zwycięstwo otrzymała jako nagrodę rower.


Katarzyna Hendrzyk-Majewska na mecie trasy Mega.
Fot. Piotr Kurek

Na dystansie Mini (35 km) sklasyfikowano 198 zawodniczek i zawodników. Triumfował Wojciech Mizuro przed znacznie młodszymi od siebie zawodnikami: Adamem Ostryńskim, Emilianem Pajzertem i Michałem Kaźmierczakiem (wszyscy REAL 64-sto) oraz Piotrem Marciniakiem z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Z dystansem Mini poradziło sobie czternaście pań. Wygrała Marta Rozwalka z Goniembic (MV Invest Group) przed Magdaleną Musielak (Orzeł Lipno) i Moniką Cegłą (Burghardt Raszków).

Maratony MTB w Jeziorkach mają juz swoją wieloletnią tradycję. Ten niedzielny, to jubileuszowy. Jego pełna nazwa X REAL 64-STO Ciesiółka Auto Group Maraton MTB 2016. W ramach imprezy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Branży Budowalnej w Maratonie MTB. Zawody odbyły się pod patronatem honorowym burmistrza miasta i gminy Osieczna Stanisława Glapiaka.

 
Trzej najlepsi zawodnicy na Mega: 1. Maciej Kasprzak, 2. Sylwester Swat, 3. Michał Stachowski oraz organizatorzy  (Wojciech Mizuro) i sponsorzy imprezy ( (Anna Ciesiółka, Wojciech Pośpiech). Z prawej Stanisław Glapiak - burmistrz Osiecznej.
Fot. Piotr Kurek

W niedzielę każdy będzie mógł dystans dla siebie. Najlepiej przygotowani do wysiłku i sportowej rywalizacji pedałowali na trasie Mega (55 km), ci z Mini (35 km), dla początkujących i rowerowej młodzieży dystans liczył 21 km. Młodzicy rywalizowali na dystansie 7 km (kilka rund wokół miasteczka rowerowego w Jeziorkach). W rowerowej zabawie brały także dzieci do lat dwunastu.

Jak na jubileusz przystało, organizatorzy zapewnili najlepszym zawodnikom premie finansowe w wysokości od 300,00 do 50,00 złotych: dla pierwszych trzech osób na dystansach Mega i Mini. Wartość nagród rzeczowych wyniosła ponad 10 tysięcy złotych, w tym dwa markowe rowery.


Ten rower w losowaniu przypadł Katrzynie Hendrzyk-Majdewskiej, ale... dobrym sercem przekazała go do dalszego wyłonienia szczęśliwca. Został nim Przemysław Nalewaj. Z lewej Wojciech Mituro, z prawej Włodzimierz Pośpiech (szef firmy REAL - budownictwo przemysłowe).
Fot. Piotr Kurek

Jeden z nich otrzymała za zwycięstwo Katarzyna Hendrzyk-Majewska. I kiedy przyszło do losowania tego drugiego, los okazał się szczęśliwy dla... Katarzyny Hendrzyk-Majewskiej, która podziękowała za ten dar szczęścia i poprosiła o wyłonienie następnego triumfatora.

Licząc wszystkich (maratończyków, młodzików i dzieci), w Jeziorkach sportowo i rekracyjnie spędziło niedzielny czas na rowerach ponad 300 osób. Była to kolejna (siódma) odsłona Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Niezwykle udana, z czego cieszył się Wojciech Mizuro - prezes Klubu Sportowego REAL 64-sto Leszno, zwycięzca na Mini w open, skuteczny człowiek biznesu, mający pod swymi skrzydłami już killkudziesięciu kolarzy - w tym wielu młodych i utalentowanych.


One ścigały się na różnych dystansach.
Fot. Piotr Kurek

On wlaśnie, burmistrz Osiecznej Stanisław Glapiak i szef firmy REAL z Leszna Włodzimierz Pośpiech (sponsor teamu) oraz Anna Ciesiółka (Ciesiółka Auto Group) honorowali najlepsze zawodniczki i zawodników. I gdyby coś dodać jeszcze do tego opisu, to można podkreślić, że Leszczyńska Liga Rowerowa ma się dobrze.


                                 Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL