R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41626000 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dwa maratony MTB
w najbliższy weekend

 

W sobotę DT4YOU w Obornikach,
w niedzielę Bike Cross w Chodzieży


Przed rokiem w Obornikach na dystansie Mega triumfował Bartosz Banach z Gdańska.
Fot. Piotr Kurek

Najbliższy weekend zapowiada się jako wymarzony dla wielkopolskich pasjonatów kolarstwa górskiego. W sobotę DT4YOU MTB Maraton Oborniki, w niedzielę w Chodzieży Bike Cross Maraton Gogol MTB. Będzie to rywalizacja w ładnych miejscach naszego regionu, z dobrymi nagrodami.

To już trzeci raz. Oborniki już po raz trzeci będą miejscem rywalizacji maratończyków MTB. Jak przed rokiem i dwoma laty, imprezę organizuje Obornickie Centrum Sportu oraz Urząd Miejski, sponsorem głównym jest firma DT4YOU.

Tym razem panie i panowie zmierzą się z 70-kilometrowym dystansem Mega (dwie rundy) i o połowę krótszym Mini (35 km - jedna runda). Dla początkujących przewidziano trasę turystyczną o długości 10 kilometrów.

Start na Mega o godzinie 10.30, o 10.45 ruszą zawodniczki i zawodnicy z Mini, o 11.00 rozpoczną pedałowanie uczestnicy wyścigu turystycznego.


Przed rokiem w Obornikach start na dystansie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Zgłoszenia do imprezy przyjmowane były drogą elektroniczną do 24 kwietnia (zgłosiło się ponad 700 osób), weryfikacja uprawnionych do startu w piątek od 17 do 19 i w sobotę od 7 do 9.30 w biurze zawodów (Zespół Szkół w Obornikach przy ulicy Obrzyckiej 88).

Sponsorem głównym imprezy jest firma DT4YOU z Obornik, która produkuje koła rowerowe najwyższej jakości. Na takich właśnie z Obornik cztery lata temu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie Francuzka Julie Bresset zdobyła złoty medal w wyścigu cross country.

Tym razem aż dwanaście kompletów kół trafi w ręce zwycięzców w poszczególnych kategoriach na dystansach Mini i Mega. Nie zabraknie także cennych upominków i gadżetów rowerowych, które będą losowane wśród wszystkich uczestników obornickiej imprezy.

Chodzież po raz pierwszy. Druga edycja cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2016 odbędzie się w Chodzieży. W tym mieście w roku 2007 odbył się pierwszy maraton MTB Czesława Langa i Skandii, także w czterech następnych latach najlepsi kolarze górscy naszego kraju spotykali się w mieście Romana Kołodziejczyka, by ścigać się po ładnych terenach wokół Gontyńca.


Łza się w oku kręci. Start do pierwszego maratonu MTB pod skrzydłami Czesława Langa i Skandii. Chodzież, 29 kwietnia 2007.
Fot. Piotr Kurek

Wojciech Gogolewski, główny organizator Bike Cross Maraton Gogol MTB, wiele razy organizował w Chodzieży zawody XC, ale z maratonem MTB zjawia się w pięknym miejscu Wielkopolski po raz pierwszy. Zna te tereny bardzo dobrze i wiem, że poprowadzi ciekawą trasę niedzielny (1 maja) maraton. Będzie to prawdziwie górskie zmaganie na rowerach.

Co tu dużo mówić, zapowiada się ładne kolarskie spotkanie w Chodzieży. To miasto ma swą tradycję MTB, dobrych zawodników (Roman Kołodziejczyk - ojciec, Bartosz Kołodziejczyk - syn, Łukasz Sędłak, Daria Kasztarynda, Piotr Witkowski - wiceburmistrz, i wielu, wielu innych), życzliwy stosunek władz do tego rodzaju sportu i rekreacyjnej działalności (Janusz Smaruj - dyrektor MOSiR).


Michał Górniak (od lewej), Bartłomiej Oleszczuk, Przemysław Rozwalka i Bartosz Kołodziejczyk. Dolsk, 10 kwietnia 2016. Który z nich okaże się najlepszy w chodzieskim maratonie MTB? Może chodzieżanin Bartosz Kołodziejczyk?
Fot. Piotr Kurek

Spotykamy się 1 maja w Chodzieży w Parku im. 3 Maja nad Jeziorem Strzeleckim. Startujący na Mega zmierzą się z dystansem 56 km (dwie rundy), ci z Mini pojadą 28 kilometrów. W pionie będzie to 600 metrów na krótszej trasie i 1200 metrów na Mega. – Łatwo nie będzie. Pierwszych siedem kilometrów to jazda pod górę - mówi Roman Kołodziejczyk, znany w Polsce maratończyk MTB i zarazem współautor trasy niedzielnych zmagań.

Start na Mega o 11.00, o 11.30 na Mini. W Chodzieży nie może zabraknąć nikogo, kto kocha maratony MTB. Zapowiada się wielka impreza w miejscu, gdzie pięć razy (lata 2007-2011) odbył się Skandia Maraton Lang Team - najbardziej prestiżowy i medialny cykl zmagań maratończyków MTB w naszym kraju.

30 kwietnia

 

 

DT4YOU MTB Maraton Oborniki 

Organizator: Obornickie Centrum Sportu, Urząd Miejski w Obornikach
Gdzie: Oborniki - ul. Droga Leśna Start: godzina 10.30 - Mega, 10.45 - Mini, 11.00 - Turystyczny. Weryfikacja uprawnionych do startu w biurze zawodów (Zespół Szkół, ul. Obrzycka 88) w piątek od 17 do 19 i w sobotę od godziny 7.00 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Turystyczny - 10 , Mini - 35 km. Mega - 70 km.
Więcej informacji: http://mtb.oborniki.pl

1 maja

Bike Cross Maraton Gogol MTB

 

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec
Gdzie: Chodzież - Park im. 3 Maja nad Jeziorem Strzeleckim Start: godzina 11 - dystans Mega, godzina 11.30 - Mini. Biuro zawodów czynne w niedzielę od godziny 8. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 28 km, Mega - 56 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL