R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41631961 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Kaiser najszybszy na Mega

 

Maraton Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Lubrzy


Andrzej Kaiser jedzie po kolejne zwycięstwo w swej sportowej karierze.
Fot. FOTOMTB.PL

Andrzej Kaiser z Bytowa (Corratec Team Poznań) w niedzielę 30 czerwca najszybciej pokonał dystans Mega (51 km ) w Lubrzy, jadąc przez błoto i rzekę, wokół jeziora i także mając na swej drodze... bunkier.

W niedzielę 30 czerwca w Lubrzy (woj. lubuskie) odbył się 4. maraton etap cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Wzięło w nim udział ponad pół tysiąca pasjonatów kolarstwa górskiego z całego kraju.

- Zawody z cyklu GP Kaczmarek Electric MTB organizujemy dopiero po raz trzeci, ale za każdym razem frekwencja „skacze” mocno do góry. Zaczęliśmy od 160 osób, w ubiegłym roku było już 320 uczestników, a tym razem na starcie stanęło blisko 550 zawodników. To dla nas ogromny sukces - mówi Krzysztof Rosiński, przedstawiciel gminy Lubrza, organizatora tego maratonu MTB. - Nasze tereny są bardzo atrakcyjne turystycznie, cieszymy się, że przy okazji maratonu ludzie, którzy przyjeżdżają do nas z całej Polski, mają możliwość je bliżej poznać.

Już sam przejazd wyznaczoną trasą (26, 5 km na Mini lub 51 km na Mega) pozwala poznać uroki okolic Pętli Boryszyńskiej. Zawodnicy jechali między innymi wokół·jeziora Paklicko Wielkie, dwukrotnie przeprawiali się przez rzekę, musieli także przedostać się przez bunkier.

- Trasa bardzo ciekawa, ale raczej ciężka, bo dużo błota po ostatnich opadach – ocenił tuż po wjechaniu na metę Bartosz Mikołajczak, reprezentujący klub Orzeł Lipno. - Choć w Kargowej było zdecydowanie trudniej - dodał jako stały uczestnik tego cyklu.

Z kolei Agnieszka Baczuń z AgaTeam MTB z Gorzowa Wielkopolskiego uznała przejechane kilometry za średnio trudne. - Jechało się szybko, wolniej w miejscach, gdzie trzeba było przeprawić się przez rzekę. Można było oczywiście przejechać kładką, ale chyba mało kto się odważył. Kładki miały tak mniej więcej co... czwarty szczebelek. Dla mnie te zawody były dość pechowe, bo już na 9 km ktoś jadący za mną wjechał na mój rower i zepsuł mi przerzutkę - podsumowuje zawodniczka. - Ale ogólnie zawody oceniam bardzo wysoko, bardzo dobra organizacja, bardzo dobre oznakowanie trasy. Dlatego jako klub lubimy brać udział w tym cyklu.

Zmęczonych, ale zadowolonych uczestników widać było, kiedy to najlepsi zawodnicy mijali metę. Wśród zwycięzców byli Andrzej Kaiser z Bytowa na dystansie Mega i Paweł Górniak z Piły na dystansie Mini.

Kolejny maraton MTB już 14 lipca w Zielonej Górze.


Mega - wyniki
1. Andrzej Kaiser, Bytów, Corratec Team
2. Krzysztof Krzywy, Pruszcz Gdański, Sante - BSA Tour
3. Przemysław Ebertowski, Gniewino, King Oscar Gniewino

Mini - wyniki
1. Paweł Górniak, Piła, Rybczyński CityZen MTB Team
2. Michał Wiktor, Szamotuły, Great Poland Bike Team
3. Jacek Skrypnik, Zielona Góra, Rant Team, Zielona Góra

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL