R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632005 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Rowerami po śniegu, lodzie i błocie

 

Zimowe ściganie w Dolsku z udziałem 71 osób

 
Michał Jaskot (CCC Sprandi Polkowice) przewrócił się kilka metrów przed metą. Gdyby nie to, byłby zwycięzcą na dystansie Mini. Za nim Marek Weber ze Śremu.
Fot. Piotr Kurek

W sobotę w Dolsku odbył się zimowy maraton rowerowy (Winter Crossbike Challenge Gogol MTB 2016). Wzięło w nim udział 71 osób na dwóch dystansach. Triumfowali w klasyfikacji open: Wiktoria Kierat z Polkowic i Marek Weber ze Śremu (Mini - 20 km) oraz Michał Nawrocki z Ostrowa Wielkopolskiego (Mega - 40 km).

Początek został uczyniony, tak można określić zimowy maraton MTB w Dolsku. Wojciech Gogolewski, główny organizator imprez kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, powiększył kalendarz tegorocznych imprez o nowy cykl. Winter Crossbike Challenge Gogol MTB 2016 właśnie.


Rozpoczęli jazdę na oblodzonej drodze.
Fot. Piotr Kurek

Chęć ścigania się na rowerach w Dolsku w styczniu zgłosiło drogą elektroniczną ponad 120 osób. W sobotę 9 stycznia, jak się ostatecznie okazało, na starcie stanęło 70 pasjonatów całorocznej rywalizacji bicyklowej.

– Dziś mieliśmy do czynienia ze wszystkim: był śnieg, był lód, miejscami błoto - mówił za linią mety wielce uradowany i umorusany Michał Nawrocki z Ostrowa Wielkopolskiego, zwycięzca na dystansie Mini (40 km - dwie rundy po 20 kilometrów). Zawodnik Colex Racing Team przejechał go w czasie 1 godziny 26 minut 38 sekund. Niecałe dwie sekundy za nim linię mety przejechał Marek Jaros ze Skwierzyny, trzeci był Mariusz Chyła z Leszna. Miejsca od 4. do 10. zajęli: 4. Rafał Łukawski, 5. Tomasz Pasik, 6. Przemysław Zalewski, 7. Maciej Dabrowski, 8. Michał Wierzycki, 9. Piotr Łącki, 10. Ryszard Żurowski.


Umorusani bohaterowie sobotniej imprezy: Mariusz Chyła (od lewej), Michał Nawrocki i Rafał Łukawski.
Fot. Piotr Kurek

Z dystansem Mega wadzili się jedynie mężczyzni w liczbie 24. Ostatni z nich uzyskał czas 2:05:52 h. Najstarszym w tym gronie był Jacek Głowacki (rocznik 1962), który przebił w trakcie jazdy przednie koło i zmieniał dętkę.

Na dystansie Mini rywalizowało 47 osób, w tym 7 kobiet. Na metę pędziło dwóch zawodników - Michał Jaskot (CCC Sprandi Polkowice) i Marek Weber ze Śremu (Green Bike). Ten pierwszy (rocznik 2001) zbyt dynamicznie wszedł w zakręt i kilka metrów przed metą przewrócił się, nie odnosząc jednak kontuzji. Wykorzystał to Marek Weber (1986, uprawiał prze laty kolarstwo w kórnickim klubie UKS Jedynka), który pewnie wygrał. Jego czas - 00:44:49 h. Pechowiec z Polkowic był drugi. Trzeci był Wojciech Stępień, czwarty - Bartosz Sierżant, piąty - Jarosław Weber, szósty - Marcin Walencik.


Na Mini wystartowało 47 osób, w tym siedem kobiet.
Fot. Piotr Kurek

Na szacunek zasługuje postawa Kazimierza Gogolewskiego z Poznania (rocznik 1949, Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team), który zajął siódme miejsce, tracąc do zwycięzcy niecałe trzy minuty.

Wśród pań na Mini triumfowała pewnie Wiktoria Kierat (CCC Sprandi Polkowice), ubiegłoroczna mistrzyni Polski w maratonie MTB w kategorii juniorka młodsza. Jej rywalkami były juniorki: Agnieszka Grygielska (Wągrowiec), Martyna Szudra (Leszno). W kategorii kobiet masters I triumfowała Bożena Łącka z Klęki przed Anną Danilewicz ze Śremu, w K masters II Lidia Trzepiżur ze Swarzędza przed Ewą Jackowską ze Starej Łubianki.


Pamiatkowe zdjęcie na zakończenie imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Start i meta znajdowały się na terenie ośrodka wypoczynkowego Villa Natura. Świeciło zimowe słońce, temperatura była minimalnie powyżej zera, ale momemtami trasa była oblodzona. Nie dziwi zatem, że wielu zawodników miało upadki, na szczęście bez zdrowotnych konsekwencji. Najwięcej razy, bo aż sześć, lądował na ziemi Dominik Lewek z Poznania.

Na uwagę zasługuje fakt, że wystartowali młodzi kolarze z trzech klubów: UKS Sportowiec Piła, Stomil Poznań i CCC Sprandi Polkowice.


Utalentowana młodzież kolarska z Polkowic i ich trener.
Fot. Piotr Kurek

Winter Crossbike Challenge Gogol MTB 2016 to cykl trzech imprez. Kolejna, 24 stycznia w Biedrusku pod Poznaniem. Finał 14 lutego na terenie gminy Murowana Goślina.

                                                    Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL