R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632196 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W najbliższą sobotę Michałki 2012

 

Już po raz dziewiąty maraton MTB w Wieleniu


Sebastian Swat wygrał przed rokiem, wrzesień, maraton MTB w Wieleniu na dystansie Giga - 100 kilometrów.

Tomasz Kaczmarek, lekarz stomatolog, zaprasza w najbliższą sobotę do Wielenia na Michałki 2012, czyli dziewiątą edycję kultowego nie tylko w Wielkopolsce maratonu MTB. Jego uczestniczy zmierzą się z trzema dystansami: Giga - 100 km, Mega - 57 km i Mini - 34 km. Odbędą się także zawody dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pula nagród jest imponująca: 22 bagażniki marki Thule, rower górski dobrej jakości oraz super niespodzianka (losowana w tomboli).

Maraton Michałki 2012 to jazda w przepięknej okolicy. Na zawodniczki i zawodników czekają nagrody - będzie ich prawie 200, w tym 80 dla dzieci. Zwycięzca na dystansie Giga (100 km) otrzyma, to już tradycja, wiklinowy tron. Firma Thule Polska ufundowała ponad 20 wysokiej klasy bagażników, kardiolog Marek Słomczyński z Poznania rower górski dobrej jakości, który będzie losowany wśród najmłodszych uczestników rowerowych zmagań (do 15 roku życia). Będzie też losowana w tomboli wielce cenna nagroda - super niespodzianka!

Tomasz Kaczmarek, lekarz i zarazem wielki pasjonat MTB, zaprasza do Wielenia. Trasa dwóch dystansów - 100 km (Giga), 57 km (Mega) jest taka sama, jak w roku ubiegłym. Dystans Mini został wydłużony - z 30 do 34 kilometrów. Na liście zgłoszeń jest ponad 300 zawodniczek i zawodników. 106 osób zadeklarowało jazdę na Mini, 153 na Mega i 53 (w tym jedna dzielna pani) na Giga.

 

Odbędą się, to już tradycja imprezy w Wieleniu, rowerowe zawody dla dzieci od roku do 15 lat na różnych dystansach. Organizatorzy przygotowali medale i 80 nagród, w tym rower wysokiej klasy, kilka kasków, koszulki, lampki i wiele jeszcze innych - w tym mnóstwo słodyczy. Wystarczy przyjść z dzieckiem i z rowerkiem/rowerem i zapisać się bez opłat u prowadzących zawody nauczycieli wychowania fizycznego. Kto ma - zabiera kask. Kto nie ma - może na miejscu wypozyczyć go bez opłaty.

Michałki 2012 to także kolejne już Mistrzostwa Polski w maratonie MTB lekarzy i medyków. Zgłosiło się do nich, jak do tej pory, prawie siedemdziesięciu przedstawicieli świata medycyny.

Jutro, w środę 12 września, Tomasz Kaczmarek będzie o poranku (godzina 10.15) gościem poznańskiego Radia "Merkury". Przypomni on historię maratonu MTB w Wieleniu nad Notecią oraz przedstawi szczegóły sobotniej imprezy.

Michałki 2012 - 15 września

Organizator: UKS Płomień Wieleń
Gdzie: Wieleń, Stadion Miejski im. Józefa Nojiego
Start: godzina 10 - dystanse Giga i Mega, 10.30 - Mini. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 17 do 20, w sobotę od 7.30 do 10.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 34 km, Mega - 57 km, Giga - 100 km.
Więcej informacji: http://www.maraton.wielen.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL