R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687429 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
21 września maraton MTB
w Hermanowie

 

Dwa dystanse do pokonania, także
rywalizacja dzieci do lat piętnastu 
 Po dwuletniej przerwie odbędzie się maraton MTB w Hermanowie. Tym razem w niedzielę 21 września 2014.

Maraton MTB Hermanów został zorganizowany już trzykrotnie, po raz pierwszy w roku 2010. Już od pierwszej edycji cieszył się niezwykle dużym zainteresowaniem. W roku 2011 padł rekord frekwencji. W maratonie wystartowało ponad 700 kolarzy z całej Polski i za granicy. W tym roku ma być nie inaczej i na starcie znów ma się pojawić kilkuset kolarzy z różnych regionów naszego kraju, w tym w szczególności z Wielkopolski i powiatów średzkiego oraz jarocińskiego, w których to kolarstwo w wydaniu amatorskim cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Start i meta w Hermanowie
Start i meta tegorocznego maratonu tradycyjnie zlokalizowana będzie na terenie urokliwego Folwarku Konnego w Hermanowie (www.hermanow.pl). Trasa z kolei przebiegać będzie przez tereny powiatu średzkiego oraz jarocińskiego, wzdłuż Lasów Państwowych w tym przez przepiękne okolice nadwarciańskie i regiony tzw. Szwajcarii Żerkowskiej, która od dwóch lat gości najlepszych kolarzy górskich podczas Mistrzostw Polski. Jedna z najciekawszych tras MTB w Wielkopolsce ma przyciągnąć na start rzesze kolarzy i rowerowych pasjonatów.

Zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą mogli na dwóch dystansach do wyboru – Mini (około 30 km) oraz Maxi (około 65 km). Nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji drużyn i rodzin.

Maraton jest imprezą otwartą, dzięki czemu każdy może spróbować swoich sił. Jak zwykle w Hermanowie do wygrania będzie wiele cennych nagród w tym profesjonalny rower marki Superior czy pobyt w Folwarku Konnym dla całej rodziny.

Wyścigi dzieci do lat piętnastu
Dodatkowo w miasteczku zawodów na uczestników, jak i ich rodziny, osoby towarzyszące czy kibiców czekać będzie wiele atrakcji, w tym również wyścig dla dzieci w wieku 3-15 lat, który przeprowadzony zostanie w ramach Ligi Rowerowej Akademii Młodego Kolarza. Udział w tych zawodach może wziąć każde dziecko w wieku 3-15 lat za zgodą rodzica. Poza tym wymagany jest tylko kask, sprawny rower oraz przede wszystkim chęci. Start jest bezpłatny. Młodzi kolarze będą ścigać się indywidualnie w czterech kategoriach wiekowych: 3-5 lat, 6-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat oraz 13-15 lat. Zapisy do zawodów przyjmowane będą w Biurze Zawodów w godzinach jego otwarcia. Pierwszy wyścig o godzinie 12.30. Na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Tego dnia rozstrzygnięta zostanie również klasyfikacja generalna całego cyklu tegorocznych zmagań. Najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych wyróżnione zostaną trofeami sportowymi. Organizatorzy zachęcają dzieci do rywalizacji w zawodach dziecięcych, a ich rodziców do spróbowania swoich sił chociażby na najkrótszym dystansie Mini.

Warto 21 września odwiedzić urokliwy Hermanów spędzając wolny czas w sposób aktywny w gronie całej rodziny, kręgu przyjaciół czy znajomych. Gospodarze Folwarku Konnego w Hermanowie, Państwo Sławomira i Jarosław Połczyński tradycyjnie wszystkich mile ugoszczą.

Warto wspomóc Tosię Mumot
Należy dodać, iż w ramach opłaty startowej organizatorzy pomagają trzyletniej Antosi Mumot, dzielnej młodej zawodniczce rywalizującej wraz z bratem w zmaganiach Akademii Młodego Kolarza. U Tosi zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy z przewagą lewej strony. W połowie listopada zostanie poddana bardzo kosztownemu zabiegowi usunięcia przykurczy mięśni i zespołu bólowego. Organizatorzy postanowili wspomóc Tosię oraz jej rodziców i tak z każdej opłaty startowej przekazane zostanie 5 zł na jej rzecz. Warto więc być, wystartować i pomóc przy okazji innym! Więcej informacji na temat Tosi można przeczytać na www.facebook.com/mumot.antonina.

Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie internetowej – www.maratonhermanow.pl W zakładce Rejestracja ON-LINE można również dokonać elektronicznego zgłoszenia.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL