Jestes 41036592 gosciem na naszej stronie
1200 maratończyków w Zgierzu

Ruszył cykl Mazovia MTB Marathon

Na starcie pierwszej edycji cyklu Mazovia MTB Marathon 2010 w Zgierzu stanęło ponad 1200 uczestników. Pogoda dopisała i miasteczko rowerowe usytuowane nad jeziorkiem w przestronnym, pełnym zieleni miejscu na ten niedzielny dzień stało się miejscem spotkań, rozmów i sportowej rywalizacji.

Pasjonaci MTB ścigali się na czterech dystansach. Na najdłuższym, Giga, triumfowała Anna Sadowska z Krakowa, natomiast wśród mężczyzn bój o pierwsze miejsce stoczyli: 1. Bartosz Janowski (Kraków), 2. Przemysław Ebertowski (Gdynia) i 3. Michał Putz (Powidz).

Ponad 1200 osób ścigało się w Zgierzu podczas inauguracji cyklu Mazovia MTB Marathon.

Dystans Mega wygrali Emanuela Kufera i Łukasz Milewski. Na podium pierwsze miejsca na dystansie Fit (nowa kategoria rywalizacji) zajęli Paulina Woźniak  i Karol Rumsicki. Wśród najmłodszych na dystansie Hobby zwycięzcami zostali Antonina Białek oraz Patryk Muśko.

Kolejna edycja cyklu Mazovii już 2 maja w Nidzicy.