R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41631318 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zbliżają się Michałki 2014

 

W sobotę spotykamy się w Wieleniu

 

W najbliższą sobotę w Wieleniu odbędą się Michałki 2014, najstarszy wielkopolski maraton MTB. Będzie to już jedenasta edycja imprezy, która ma stałe i coraz liczniejsze grono sympatyków. Do pokonania będą trzy dystanse a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorem imprezy jest UKS "Płomień" przy wsparciu władz miasta i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Trochę historii

Historia wyścigu sięga roku 2001. Wówczas odbyły się pierwsze zawody w formule cross-country, a miejscem ich rozgrywania była Dębogóra. Od roku 2004 impreza odbywa się jako maraton MTB. W roku 2014 odbędzie się już jedenasta edycja maratonu MTB Michałki Wieleń. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „Płomień” działający przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu.

Maraton po raz jedenasty

Tegoroczne Michałki odbędą się w sobotę 20 września. Start o godzinie 10 dla startujących na dystansach Giga i Mega, o 10.30 - dla tych z Mini.. Tym razem zawodniczki i zawodnicy pojadą nie jak w roku 2013 ("pod prąd"), ale jak w latach poprzednich. Dystanse są niezmienne, czyli 100 km (Giga), 58 km (Mega) i 34 km (Mini).

Organizatorzy już teraz zwracają uwagę zawodników na newralgiczne punkty trasy maratonu i zalecają zachować szczególną ostrożność, między innymi, na ostrym zakręcie przy zjeździe z wiaduktu w Herburtowie z drogi asfaltowej na drogę gruntową oraz na zakręt przy kościele w tej samej miejscowości. W tych miejscach ukształtowanie trasy kusi do rozwijania dużych prędkości, ale ostre zakręty są tutaj naprawdę niebezpieczne.

Zaangażowanie ludzi

Michałki wpisały się na trwałe w krajobraz dużych imprez sportowo-rekreacyjnych w Wielkopolsce. Ich inicjatorem jest Tomasz Kaczmarek - lekarz i społecznik oraz wielki fan kolarstwa.

Impreza rozrasta się z roku na rok, startuje w niej coraz więcej ludzi. Organizuje ją Tomasz Kaczmarek przy wsparciu rodziny (niezastąpiona żona Jolanta), przyjaciół oraz miejscowej władzy z burmistrzem Zbigniewem Stochajem na czele oraz jego zastępczynią Magdaleną Sobczak.

Krąg ludzi, których Pan Tomek zachęcił do współpracy jest coraz większy. To leśnicy z nadleśnictw Trzcianka (Paweł Przychodniak), Krzyż (Marek Andrzejewski) i Potrzebowice (Adam Frajer i Ernest Śliwiński), drogowcy z Czarnkowa (Krystian Grysiewicz i Zygmunt Sysiak), strażacy z Krzyża i Wielenia, policjanci z Czarnkowa (Adam Filip) i Wielenia (Krzysztof Schab), nauczyciele szkół w Wieleniu (Karol Nowakowski oraz Anna Justyna Więckowska).

To także Zbigniew Kotowski - gospodarz Stadionu Miejskiego w Wieleniu, Sławomir Szymczak i Marcin Rychlik- organizatorzy zawodów rowerowych dla dzieci. Nie brakuje także wolontariuszy.

Nagrody dla zwycięzców

Organizatorzy i sponsorzy wieleńskiego maratonu zadbali o atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Nie zawiedli stali sponsorzy imprezy. W tzw. „Tomboli,” w której udział biorą wszyscy startujący zawodnicy, nagrodą główną będzie przyczepka samochodowa ufundowana przez jednego ze sponsorów strategicznych maratonu firmę Branderup.

Tradycyjnie zwycięzca na trasie Giga zasiądzie na wiklinowym „tronie.” Nowością w tegorocznej edycji będzie drugi „tron” dla zwyciężczyni na dystansie Giga ufundowany przez starostę powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Wartościowe nagrody czekają również na startujących w wieku poniżej 15 lat. Od kilku edycji „Michałków” główną nagrodą dla dzieci był wysokiej klasy rower. W tym roku będą to trzy markowe rowery.

                                                                         Hanna Forbrich
                                                                         Piotr Kurek

20 września
Maraton MTB Michałki 2014

Organizator: UKS Płomień Wieleń, Urząd Miasta w Wieleniu
Gdzie: Wieleń, Stadion Miejski im. Józefa Nojego
Start: godzina 10 - dystanse Giga i Mega, 10.30 - Mini. Biuro zawodów czynne w piątek od godziny 17 do 20, w sobotę od 7.30 do 10.15. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 34 km, Mega - 57 km, Giga - 100 km.
Więcej informacji: http://www.maraton.wielen.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL