R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624796 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
8 kwietnia jedziemy do Słubic

 
Verus AOK Maraton MTB po raz ósmy 


Michał Górniak wygrał w roku 2016 maraton MTB w Cybince (na zdjęciu). W lipcu ubiegłego roku wywalczył tytuł mistrza Polski MTB w kategorii cyklosport w Gielniowie.
Fot. Piotr Kurek

Ośmego kwietnia 2017 odbędzie się Verus AOK Maraton MTB Słubice. To ósma już edycja imprezy, która po raz pierwszy odbyła się właśnie w tym nadgranicznym mieście, a sześć następnych zostało przeprowadzonych w Cybince i w Uradzie nad Odrą.

W minionych siedmiu latach w imprezach organizowanych przez Krzysztofa Murdzę, Roberta Tomczaka i Jarosława Misiołka (robią to z pasją i coraz sprawniej) uczestniczyli najlepsi polscy maratończycy MTB: Andrzej Kaiser, Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy, Przemysław Ebertowski, Rafał Hebisz i inni. Długo można wyliczać nazwiska tych, którzy choćby raz zechcieli przyjechać na gościnną Ziemię Lubuską i wystartować w maratonie na rowerach górskich.


Wystartowali w kwietniu 2016. Cybinka.
Fot. Piotr Kurek

W tym roku impreza wraca do Słubic. Start i meta zostały wyznaczone na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Stadion Olimpijski). Startujący ruszą stąd, by pokazać się kibicom na ulicach miasta (Folwarczna i Rzepińska) przez około dwa kilometry. Dalej będzie jazda przez osiedle Zielone Wzgórze i leśne okolice miasta nad Odrą.

Jedna runda liczyć będzie 13 km. To dystans Mini. Ci z Mega pojadą go trzy razy - 39 km. Wielkość przewyższeń na jednej rudzie wyniesie 125 metrów. Maratończycy (panie i panowie) walczyć będą o puchary i dobre nagrody.


Najlepsi zawodnicy z dystansu Mega pokonują pierwszą rundę: Maciej Kasprzak, Michał Górniak i Rafał Chmiel.
Fot. Piotr Kurek

Jak przed rokiem i dwoma laty, odbędzie się także festyn rowerowy dla dzieci od 2 do 12 lat. Będzie aż dwanaście wyścigów dla najmłodszych.

Mówiąc krótko, organizatorzy na medal (Krzysztof Murdza, Robert Tomczak i Jarosław Misiołek) serdecznie zapraszają fanów kolarstwa górskiego 8 kwietnia do Słubic na znany w Polsce maraton MTB. Zaprasza nań także burmistrz miasta Tomasz Ciszewicz.


Trzy najlepsze drużyny w roku ubiegłym: 1. "Eurobajki" z Poznania, 2. Turowski Szczecin, 3. FSD Strzelce Krajeńskie.
Fot. Piotr Kurek

Będzie się działo sportowo na trasie. Pula nagród, jak zawsze, liczona jest w tysiącach złotych. Można już zgłaszać swój udział w imprezie: do jutra (28 lutego) opłata startowa wynosi 30 zł (Mini) i 45 zł (Mega). Od 1 marca do 5 kwietnia - odpowiednio 45 zł i 70 zł, natomiast w dniu zawodów 60 zł i 90 złotych.

Wszelkie informacje o imprezie dostępne są na stronie www.fslaktywni.pl. Tam także można się zapisać, zapoznać z regulaminem oraz obejrzeć profil trasy.

8 kwietnia polskie środowisko MTB spotyka się w Słubicach, mieście nadgranicznym nad Odrą. Warto się tam wybrać , spróbować swych sił, być może stanąć na podium.


Najmłodszy uczestnik rowerowych zmagań w roku 2016. Cybinka.
Fot. Piotr Kurek

Sześć już razy prowadziłem z mikrofonem w ręku maratony MTB w Cybince i Uradzie. Będę 8 kwietnia 2017 w Słubicach, będę tym razem prezentował polskie gwiazdy kolarstwa górskiego i prowadził je do mety, ale i także zwrócę uwagę na entuzjazm najmłodszych podczas ich szlachetnej rywalizacji na rowerach. Tak sobie głośno myślę, że granica 600 startujących zostanie złamana, ale organizatorzy są przygotowani na przyjęcie i jeszcze więcej osób.

                                Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL