R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739782 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Hubert Semczuk w formie

 

Obrazki z rowerowej Chodzieży


Hubert Semczuk wygrywa po raz kolejny maraton MTB.
Fot. Piotr Kurek

Hubert Semczuk z Wyrzyska (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) zdecydowanie wygrał dziś rywalizację podczas chodzieskiego maratonu MTB na dystansie Mega. Trasę 56 kilometrów pokonał w dwie godziny 10 minut 13 sekund i drugiego na mecie Macieja Kasprzaka z Poznania (Consdata Supersportowy Team) wyprzedził o dwie minuty 38 sekund.

– Od startu do, mniej więcej, 35 kilometra jechałem w grupie. Obok mnie pedałowali Maciej Kasprzak, Wojciech Polcyn z Poznania i Bartek Kołodziejczyk z Chodzieży (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - mówi 22-latek z Wyrzyska. – I na podjeździe mocno zaatakowałem, oderwałem się od rywali i ponad 20 kilometrów pedałowałem solo na końcową kreskę. Ta moja szybka jazda, 26 km na godzinę, miała motywację: chciałem dziś wygrać i to się udało. To zwycięstwo jest prezentem dla mego ojca Piotra, który dziś ukończył 50 lat - objaśniał za końcową kreską swe szlachetne zamiary kolarz o dużym potencjale sportowym.


Robert Pyssa (na pierwszym planie) z Obornik startował na dystansie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Hubert Semczuk jest w formie. Szukam właściwych słów, by ją opisać. Może już znakomita, może przedwcześnie optymalna, gdyż w ciągu kilku dni pokazał na co go stać. Dziś wygrał w swoim stylu, w czwartek (31 maja) na torze samochodowym "Poznań" podczas wyścigu ze startu wspólnego już na drugiej rundzie rozwinął takie prędkości (do 60 km na godzinę), że skutecznie poszatkował peleton na kilka części. Sam znalazł się w czołowej siódemce i finiszował na czwartym miejscu, za Arturem Kozalem, Sławomirem Spławskim i Janem Zugajem.

Teraz szykuje się do Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2018, które w dniach 22-24 czerwca odbędą się wokół pól Grunwaldu i na drogach pod Ostródą. Myślę sobie tak głośno, że może powojować tamże o miejsce na podium. W jeździe indywidualnej na czas, także w wyścigu ze startu wspólnego.


Marta Gogolewska i panowie, którzy towarzyszyli jej przez większość trasy Mega.
Fot. Piotr Kurek

Hubert Semczuk wygrał, drugi był Maciej Kasprzak, trzeci - Wojciech Polcyn, czwarty - Bartosz Kołodziejczyk, piąty - Miłosz Wojciechowski (UKS Sportowiec Piła), szósty - Michał Górniak z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link).

Z dystansem Mega wadziły się i dojechały do mety panie - pięć: Marta Gogolewska z Wągrowca (Merx Team) była pierwsza, druga - Kamila Wójcikiewicz z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), trzecia - Daria Kasztarynda z Chodzieży (Cellfast MTB Team/ Rowerplus.pl), czwarta - Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (Gogol MTB Team), piąta - Joanna Wojciechowska z Mosiny.


Mistrzowie Wielkopolski w maratonach rowerowych MTB oraz organizator cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB Wojciech Gogolewski.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiejszy Bike Cross Maraton Gogol MTB był rywalizację na trasie Mega o tytuły mistrzów Wielkopolski w maratonach MTB. Zdobyli je: K2 - Kamila Wójcikiewicz, K3 - Marta Gogolewska i M4+ - Małgorzata Gogolewska, M1 - Miłosz Wojciechowski, M2- Hubert Semczuk, M3 - Maciej Kasprzak, M4 - Paweł Grześkowiak z Krzyża Wielkopolskiego (Thule Team), M5 - Roman Kołodziejczyk z Chodzieży (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), M6+ - Jan Dymecki z Czaplinka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Trasę Mini (28 km) najszybciej przejechali Szymon Matuszak z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) i Joanna Połuch z Poznania (JakśBud Biedrusko).


Miłosz Wojciechowski i Michał Górniak na mecie.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiejszy maraton MTB w Chodzieży przyciągnął fanów kolarstwa górskiego nie tylko z Wielkopolski. Pedałowali w stronę Gońtyńca i podziwiali okolice entuzjaści jazdy po bezdrożach z Bydgoszczy, Szczecina, Szczecinka, Strzelec Krajeńskich i Czaplinka. Następna odsłona cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2018 w niedzielę 24 czerwca w Skokach.

                                        Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL